Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:26:51 13,32
2 Lukas Lundgren Växjö OK 00:28:27 18,48
4 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:29:09 20,73
5 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:29:16 21,11
6 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:29:46 22,72
7 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:29:59 23,42
8 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 00:30:07 23,85
9 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:30:37 25,46
10 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:30:46 25,95
11 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:30:59 26,65
12 Eric Löfqvist OK Njudung 00:31:25 28,04
13 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 00:31:45 29,12
14 Pierre Martinez OK Södertörn 00:31:57 29,76
15 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:32:03 30,08
16 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:32:07 30,30
18 Adam Tellsén OK Roxen 00:32:36 31,86
20 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 00:33:13 33,85
20 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:33:13 33,85
22 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 00:33:42 35,40
23 Erik Olsson Gävle OK 00:33:52 35,94
24 Daniel Andersson OK Löftan 00:33:56 36,16
25 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 00:34:02 36,48
26 Linus Backlund OK Södertörn 00:34:15 37,18
29 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:34:48 38,95
30 Bobby Brahm Långhundra IF 00:34:53 39,22
31 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:35:06 39,92
32 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:35:12 40,24
35 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 00:36:00 42,82
36 Andreas Persson OK Hammaren 00:36:04 43,04
37 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:36:06 43,14
38 Nils Grip Kalmar OK 00:36:07 43,20
40 Olle Hansson OK Roxen 00:36:34 44,65
41 Martin Mörsell OK Kåre 00:36:36 44,76
42 Tuve Möller OK Linné 00:36:37 44,81
43 Joakim Ståhl Järbo OK 00:36:46 45,29
44 Lars Olovsson Rehns BK 00:36:47 45,35
45 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 00:37:02 46,15
46 Simon Runefors Växjö OK 00:37:17 46,96
49 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:37:45 48,46
51 Eric Danielsson OK Kåre 00:37:58 49,16
53 Olle Skog Tullinge SK 00:38:02 49,38
54 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:38:06 49,59
55 Mårten Olsson Gävle OK 00:38:16 50,13
57 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:39:04 52,71
58 David Risberg Kils OK 00:39:07 52,87
59 David Levin Svaide Roma SOK 00:39:12 53,14
60 Erik Hansson Härnösands OK 00:39:28 54,00
61 Jonas Toftered IF Rigor 00:39:32 54,21
62 Lukas Eveborn OK Roxen 00:39:48 55,07
64 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:40:11 56,31
65 Gustav Ögren Korsnäs IF OK 00:40:17 56,63
66 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 00:40:38 57,76
67 Isac Johansson Sol Tranås 00:40:47 58,24
67 Christian Redtzer Attunda OK 00:40:47 58,24
69 Egil Morast Haninge SOK 00:41:00 58,94
71 Marcus Beckius OK Tyr 00:41:48 61,52
72 Pontus Lindblom OK Roxen 00:41:58 62,06
73 Martin Persson Årsunda IF 00:42:17 63,08
74 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:42:29 63,73
75 Johan Gustafsson OK Tyr 00:42:40 64,32
76 Albin Larsson Katrineholms OK 00:42:47 64,69
79 Johan Persson OK Österåker 00:44:05 68,89
79 Oscar Wiberg Järla Orientering 00:44:05 68,89
81 Johan Lamm Frölunda OL 00:44:46 71,09
82 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:44:47 71,14
84 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:46:29 76,62
85 Arvid Linder OK Hällen 00:46:35 76,95
86 Axel Jutterström IFK Mora OK 00:47:43 80,60
87 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:48:12 82,16
89 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:49:41 86,94
90 Erik Nallgård Västerås SOK 00:50:36 89,90
91 Ludvig Sandahl Järla Orientering 00:51:57 94,25
92 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 00:57:32 112,25
Viktor Skoog Kils OK
Tim Olsson Brattås CK
Martin Särnbrink OK Tisaren

Annonser