Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Aronsson OK Tisaren 00:29:04 7,25
2 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:29:27 8,31
3 Emil Kalered OK Denseln 00:31:23 13,67
4 Peter Eriksson Linköpings OK 00:31:29 13,95
6 Markus Johansson IFK Göteborg 00:32:04 15,56
7 Anton Sundgren Långhundra IF 00:32:06 15,65
8 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:32:11 15,88
9 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:32:31 16,81
10 Christian Karldén Kvillebyns SK 00:33:04 18,33
12 Mattias Andersson OK Tisaren 00:34:03 21,05
13 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:34:06 21,19
14 Olle Winroth OK Löftan 00:34:07 21,24
14 Victor Flingmark OK Kåre 00:34:07 21,24
16 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:34:20 21,84
17 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:34:37 22,62
18 Fredrik Noborn IFK Göteborg 00:34:41 22,81
19 Nils Tärk Halmstad OK 00:34:42 22,86
20 Christoffer Schönning Järfälla OK 00:34:57 23,55
21 Robert Pettersson IF Thor 00:34:59 23,64
22 Andreas Calleberg Rehns BK 00:35:01 23,73
23 Johan Antonsson OK Löftan 00:35:06 23,96
24 Bruno Godefroy Linköpings OK 00:35:07 24,01
25 Simon Andersson Forsa OK 00:35:26 24,89
26 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:35:34 25,26
28 Erik Råberg OK Landehof 00:35:39 25,49
30 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:36:07 26,78
31 Elias Ögren Stora Tuna OK 00:36:11 26,96
33 Joakim Antonsson OK Löftan 00:36:23 27,52
36 Otto Lundman OK Roslagen 00:36:39 28,26
37 Niklas Thörn OK Vilse 87 00:36:40 28,30
38 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 00:36:42 28,40
40 Jerk Rönnols Centrum OK 00:37:00 29,23
41 Niklas Olsson Skåneslättens OL 00:37:07 29,55
42 Patrik Johansson Kexholms SK 00:37:09 29,64
44 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:37:22 30,24
45 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:37:32 30,70
47 Niklas Österlund Ulricehamns OK 00:37:36 30,89
48 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 00:37:39 31,03
51 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:37:52 31,63
52 David Runemalm Nybro OK 00:37:58 31,90
55 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:38:21 32,97
57 Emil Nilsson Umeå OK 00:38:37 33,70
58 Carl-Johan Högberg OK Linné 00:38:43 33,98
59 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:38:45 34,07
59 Johan Persson Hagaby GOIF 00:38:45 34,07
62 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 00:38:51 34,35
64 Lukas Olsson Väsby OK 00:39:15 35,46
66 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:39:36 36,43
67 Måns Bränneby OK Kolmården 00:39:38 36,52
67 Oskar Eklöf Rehns BK 00:39:38 36,52
67 Gustav Åhrén Motala AIF OL 00:39:38 36,52
70 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:39:40 36,61
73 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:40:08 37,90
74 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:40:13 38,14
76 Daniel Forsell Motala AIF OL 00:40:31 38,97
79 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:40:57 40,17
80 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:41:05 40,54
83 Charlie Stolt Rehns BK 00:41:29 41,64
84 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 00:41:33 41,83
85 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 00:41:35 41,92
87 Ola Jansson Rasbo IK 00:41:46 42,43
88 Niklas Barsk Övertorneå IF 00:41:52 42,71
89 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:41:53 42,75
90 Marcus Ramström OK Kåre 00:42:18 43,91
92 Markus Lundholm OK Renen 00:42:38 44,83
93 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:42:39 44,88
94 Adam Georgsson OK Nackhe 00:42:42 45,01
96 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:42:46 45,20
96 Erik Jansson KFUM Örebro OK 00:42:46 45,20
98 Nils Jansson Rasbo IK 00:42:54 45,57
102 Martin Lövald Hellberg Täby OK 00:43:42 47,78
103 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:45 47,92
105 Marcus Svensson FK Boken 00:44:06 48,89
108 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 00:44:19 49,49
110 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:44:28 49,91
112 Erik Edén Waxholms OK 00:44:38 50,37
114 Björn Arnesson Ulricehamns OK 00:44:46 50,74
115 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 00:45:00 51,38
117 Victor Axbom OK Landehof 00:45:06 51,66
119 Thomas Pettersson IF Thor 00:45:40 53,23
119 Måns Faxén Växjö OK 00:45:40 53,23
123 Andreas Magnusson OK Måsen 00:46:52 56,56
124 Per Aspegren OK Kontinent 00:46:58 56,83
127 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:47:46 59,05
128 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:47:55 59,46
132 Gustav Lindeborg Täby OK 00:49:00 62,46
135 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:49:34 64,03
137 Peter Kjellberg Istrums SK 00:49:41 64,36
138 Oskar Lyding Hylte OK 00:50:01 65,28
139 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 00:50:44 67,27
141 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 00:51:08 68,37
142 Sam Eriksson Andrarums IF 00:51:11 68,51
143 Jesper Johansson Ärla IF 00:51:25 69,16
150 Andreas Schönning Järfälla OK 00:52:27 72,02
152 Rasmus Schurmann Hylte OK 00:52:55 73,31
153 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 00:53:18 74,37
155 Love Lindström Attunda OK 00:53:47 75,71
156 Aron Davidsson Uddevalla OK 00:54:42 78,25
157 Anders Carnland Frösö IF 00:55:01 79,13
158 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 00:55:07 79,41
161 Adrian Bergström Älvsby IF OK 00:56:23 82,92
164 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:57:56 87,21
165 Fredrik Andersson IF Rigor 00:58:04 87,58
166 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:58:26 88,59
167 Rickard Ingesson Lunds OK 00:58:51 89,75
168 Johan Aspegren OK Kontinent 00:59:36 91,82
170 Robert Larsson Gamleby OK 01:00:35 94,55
172 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:01:39 97,50
174 Simon Bohman Rånäs OK 01:02:45 100,55
175 Petter Lind Skogsluffarnas OK 01:04:52 106,41
176 Martin Strömgren OK Linné 01:05:06 107,06
177 Jonas Gustafsson Andrarums IF 01:05:24 107,89

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr