Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:24:58 6,83
2 Emil Wingstedt Halden SK 00:25:00 6,94
3 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:25:31 8,60
4 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:26:37 12,12
5 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:46 12,61
6 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:26:50 12,82
8 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:27:27 14,80
9 Kalle Bergman OK Ravinen 00:28:18 17,52
10 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:28:19 17,58
11 Måns Sandgren OK Orion 00:28:37 18,54
13 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 00:29:09 20,25
16 Henrik Laas IFK Göteborg 00:29:56 22,76
18 Samuel Andersson Hagaby GOIF 00:30:25 24,31
20 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:30:53 25,81
22 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:31:27 27,63
24 Jesper Lund Tullinge SK 00:31:57 29,23
25 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 00:32:02 29,50
26 Johan Kärrström Tullinge SK 00:32:05 29,66
28 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:32:24 30,68
29 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:32:28 30,89
30 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:32:54 32,28
33 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:33:14 33,35
33 Peder Kock Järla Orientering 00:33:14 33,35
36 Didrik Hall Nyköpings OK 00:33:37 34,58
37 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:33:46 35,06
38 Mikael Andersson IK Gandvik 00:33:49 35,22
39 Isak Eklöv OK Linné 00:34:14 36,56
40 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:34:30 37,41
42 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:34:41 38,00
43 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:34:45 38,22
44 Oscar Björck Järla Orientering 00:34:57 38,86
45 David Sundström Söderhamns OK 00:35:08 39,44
47 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:35:15 39,82
48 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:35:26 40,41
49 Anton Udd OK Tyr 00:35:28 40,51
50 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:35:33 40,78
51 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:35:48 41,58
52 Mattias Andersson IK Gandvik 00:35:49 41,64
54 Emil Wikström OK Tyr 00:36:10 42,76
55 Erik Karlsson OK Ravinen 00:36:26 43,62
57 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:37:15 46,23
58 Emil Folino OK Denseln 00:37:17 46,34
59 Ola Willstrand OK Gisle 00:37:24 46,72
60 Pär Engstrand Stora Tuna OK 00:37:26 46,82
62 David Jonsson OK Klyftamo 00:37:36 47,36
63 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 00:37:37 47,41
63 Robert Irestig Skarpnäcks OL 00:37:37 47,41
65 Johan Gunnars IFK Mora OK 00:37:54 48,32
67 Fredrik Karlsson OK Hällen 00:38:07 49,02
68 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:38:09 49,12
69 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:38:15 49,44
70 Anton Hemlin IK Uven 00:38:30 50,24
71 Mattias Olofsson OK Enen 00:38:33 50,41
72 Mattias Killander Hästveda OK 00:38:48 51,21
72 Oscar Andersson OK Tisaren 00:38:48 51,21
74 Anders Henriksson IFK Mora OK 00:38:53 51,47
75 Marcus Granlund Skellefteå OK 00:38:54 51,53
76 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:39:18 52,81
77 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 00:39:24 53,13
80 Simon Mellin Sundbybergs IK 00:39:54 54,74
81 Robert Sandberg OK Roslagen 00:39:57 54,90
83 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 00:40:03 55,22
84 Johan Höök IK Jarl Rättvik 00:40:26 56,45
85 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 00:40:30 56,66
86 Johan Celander Köping-Kolsva OK 00:40:47 57,57
87 Kristian Svensson Rävetofta OK 00:40:57 58,10
87 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:40:57 58,10
89 Jens Öström OK Tyr 00:41:02 58,37
91 Håkan Palm OK Klemmingen 00:41:27 59,71
91 Rasmus Mattsson IK Uven 00:41:27 59,71
94 Klas Bringert Katrineholms OK 00:41:35 60,14
95 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 00:41:36 60,19
95 Mattias Jonsson Linköpings OK 00:41:36 60,19
100 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 00:42:05 61,74
102 Olle Forsberg OK Ravinen 00:42:11 62,06
105 Johan Lövgren Degerfors OK 00:42:35 63,34
107 Robin Erneby Västerås SOK 00:42:38 63,50
109 Henric Johnsson Bredaryds SOK 00:42:39 63,56
110 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:42:52 64,25
111 Simon Engel Hässleholms OK 00:42:59 64,63
112 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:43:07 65,05
113 Elias Haglund OK Djerf 00:43:20 65,75
114 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:43:40 66,82
116 Pontus Johansson OK Kullingshof 00:43:56 67,67
117 Erik Nordqvist Hässleholms OK 00:44:08 68,32
118 Erik Berglund Skarpnäcks OL 00:44:11 68,48
118 Tobias Andersson OK Österåker 00:44:11 68,48
120 Martin Karlsson Centrum OK 00:44:21 69,01
121 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:45:00 71,10
121 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 00:45:00 71,10
123 Andreas Leijgård Gudhems IF 00:45:23 72,33
124 Jens Uddén Ljungskile FK 00:45:43 73,39
125 Anders Olsson Uddevalla OK 00:45:49 73,72
125 Claes Davidsson Svenljunga OK 00:45:49 73,72
125 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 00:45:49 73,72
128 Karl Bengtsson Umeå OK 00:45:59 74,25
129 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 00:46:00 74,30
130 Claes Lundström Skellefteå OK 00:46:15 75,11
131 Per Hult Bredaryds SOK 00:46:29 75,85
131 Axel Mattsson Järla Orientering 00:46:29 75,85
133 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:46:34 76,12
135 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 00:46:51 77,03
136 Karl Utterback Malmö OK 00:46:53 77,14
137 Stefan Roos IFK Göteborg 00:47:50 80,18
139 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 00:48:05 80,99
141 Jakob Redtzer Attunda OK 00:48:44 83,07
142 Per Sandahl Gamleby OK 00:49:04 84,14
143 Klas Petersson IF Marin Väst 00:49:10 84,46
144 Anders Jonsson IF Marin Väst 00:49:41 86,12
145 Anton Pettersson Tibro OK 00:49:45 86,33
145 Filip Söderlund OK Milan 00:49:45 86,33
147 Niklas Fallgren Gudhems IF 00:49:46 86,39
148 Anders Granberg OK Klemmingen 00:49:52 86,71
149 Emil Jansson OK Rodhen 00:49:55 86,87
150 Isak Forsberg Högåkers OK 00:50:01 87,19
151 David Fors OK Skogsstjärnan 00:50:02 87,24
152 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 00:50:08 87,56
153 Simon Börjeson Ryda SK 00:50:14 87,88
155 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:50:55 90,08
156 Asgeir Riseth Tullinge SK 00:51:03 90,50
157 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 00:51:35 92,21
158 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 00:51:39 92,43
159 Tobias Beckius Linköpings OK 00:51:46 92,80
160 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:52:52 96,33
161 Mattias Prick Uddevalla OK 00:53:54 99,65
162 Stefan Nilsson Lunds OK 00:54:00 99,97
163 Jan Forsberg Högåkers OK 00:54:20 101,04
164 Martin Svärd OK Tylöskog 00:54:36 101,89
165 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:54:47 102,48
168 Jonas Enarsson Lunds OK 00:55:37 105,15
169 Daniel Nilsson Hästveda OK 00:55:55 106,12
170 Cristian Wester IF Hagen 00:56:20 107,45
171 Tobias Rydlinge Skellefteå OK 00:56:29 107,93
172 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 00:57:15 110,39
173 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 00:57:32 111,30
174 Mårten Holmström OK Österåker 00:58:00 112,80
175 Anton Persson Hässleholms OK 00:58:07 113,17
176 Per Röst OK Storsjön 00:58:54 115,69
177 Simon Sanderi Hagaby GOIF 00:59:05 116,27
178 Mikael Hall OK Bävern 00:59:45 118,41
179 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 00:59:53 118,84
180 Fredrik Öberg Malmö OK 01:00:15 120,02
181 Martin Lindström SOK Viljan 01:00:42 121,46
182 Adam Fredén Falköpings AIK OK 01:01:16 123,28
183 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 01:01:33 124,19
185 Ola Johansson OK Gisle 01:03:29 130,39
186 Joakim Olsson Väsby OK 01:04:05 132,31
187 Robin Örn OK Bävern 01:04:14 132,79
188 Mattias Wester FK Vittus 01:04:42 134,29
189 William Erlandsson OK Österåker 01:05:24 136,54
190 Niklas Olsson IFK Mora OK 01:06:07 138,84
192 Lars Hansson OK Rodhen 01:08:07 145,25
193 Markus Berglund Skarpnäcks OL 01:08:23 146,11
194 Göran Eklund Skarpnäcks OL 01:08:50 147,55
198 Martin Lönn Länna IF 01:10:52 154,07
199 Christian Erickson Ulricehamns OK 01:10:53 154,13
200 Patrik Brorsson Tockarps IK 01:11:23 155,73
201 Simon Rolander IF Hallby SOK 01:11:24 155,78
202 Markus Svensson Filipstads OK 01:13:17 161,83
206 Samuel Yngve OK Kontinent 01:18:12 177,60
208 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:42:49 256,57
Bengt Langels Skarpnäcks OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr