Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Johan Edenhamn Länna IF 00:26:33 22,78
6 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:27:19 25,56
7 Per Karlsson OK Tylöskog 00:27:38 26,70
12 Rasmus Möller Arboga OK 00:28:57 31,46
14 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 00:29:28 33,33
15 Alexander Graad Ronneby OK 00:29:31 33,51
16 Jesper Lindström IF Hagen 00:29:39 34,00
17 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:29:47 34,48
18 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:29:51 34,72
19 Erik Svensson OK Klyftamo 00:30:08 35,75
20 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:30:15 36,17
28 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:32:42 45,03
31 Erik Liljebjörn Nybro OK 00:33:18 47,20
33 Robin Svennberg Degerfors OK 00:33:44 48,77
34 Erik Berglund OK Kåre 00:33:46 48,89
36 Anton Berneving OK Gipen 00:33:59 49,67
41 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:35:13 54,13
45 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:35:45 56,06
46 Simon Bernersson OK Enen 00:35:46 56,12
54 Seth Wiman Täby OK 00:37:14 61,43
56 Olof Lundgren Umeå OK 00:37:31 62,45
57 Emil Johansson OK Bävern 00:37:33 62,57
58 Martin Skyggesson OK Nackhe 00:37:54 63,84
61 Dan Österlund Västerås SOK 00:37:59 64,14
62 Filip Brunander Attunda OK 00:38:13 64,99
67 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:39:47 70,65
68 Simon Eriksson Umeå OK 00:40:00 71,44
70 Nicklas DeWitt Länna IF 00:40:11 72,10
70 Axel Rydgård Eksjö SOK 00:40:11 72,10
72 Martin Lund Stenungsunds OK 00:40:13 72,22
73 August Bengtsson OK Nackhe 00:40:57 74,87
74 Joakim Handin OK Löftan 00:42:04 78,91
76 Viktor Ivarsson OK Hammaren 00:42:22 80,00
77 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 00:42:30 80,48
81 Fredrik Norlin IFK Mora OK 00:43:25 83,80
82 Tobias von Kronhelm OK Måsen 00:43:54 85,54
83 Oscar Lang Västerviks OK 00:44:04 86,15
84 Hugo Thunberg OK Alehof 00:44:08 86,39
85 Markus Pettersson Vänersborgs SK 00:44:40 88,32
87 Immanuel Stensöta Frölunda OL 00:45:35 91,63
89 Jonathan Björk Leksands OK 00:46:10 93,74
92 Julius Kindlundh FK Finn 00:47:05 97,06
96 Emanuel Näslund Skogslöparna 00:48:10 100,98
97 Anton Strandberg Skogslöparna 00:50:01 107,67
98 Sindre Wold Sundbybergs IK 00:50:25 109,12
102 Simon Österlund Västerås SOK 00:57:24 134,38
103 Erik Österberg Skogslöparna 00:58:06 136,91
104 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 01:02:03 151,20

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr