Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:30:25 8,98
5 Moa Westblad OK Ravinen 00:30:45 9,72
8 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:31:32 11,46
12 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:32:00 12,50
13 Kristina Tedhamre Snättringe SK 00:33:26 15,69
14 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 00:33:27 15,72
15 Lisa Berggren OK Kolmården 00:33:40 16,21
16 Victoria Asketun OK Roxen 00:33:41 16,24
17 Sarah Magnusson Linköpings OK 00:33:47 16,46
19 Jenny Wegebro Umeå OK 00:33:50 16,58
20 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 00:34:06 17,17
23 Emma Blixt OK Hammaren 00:35:02 19,24
26 Sandra Boström OK Linné 00:35:46 20,88
28 Hanna Kjellin Forsa OK 00:36:16 21,99
29 Elsa Holmgård Kils OK 00:36:24 22,28
30 Elin Wihlborg OK Gynge 00:36:29 22,47
31 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:37 22,77
32 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 00:36:58 23,54
36 Natalie Larsson Ryda SK 00:38:06 26,06
38 Emelie Jonasson Forsa OK 00:38:08 26,14
39 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 00:38:11 26,25
40 Emelie Lorén OK Landehof 00:38:25 26,77
42 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 00:38:32 27,03
43 Amanda Karlsson OK Ravinen 00:38:46 27,55
46 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:39:04 28,21
47 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 00:39:06 28,29
48 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:39:21 28,84
50 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 00:39:36 29,40
51 Sofie Josefsson Anderstorps OK 00:39:37 29,44
52 Jenny Jakobsson Gamleby OK 00:39:46 29,77
54 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 00:39:55 30,10
58 Tova Hermodsson Lunds OK 00:40:37 31,66
60 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:18 33,18
65 Sofia Borg Linköpings OK 00:42:14 35,25
66 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:44 36,37
67 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 00:42:48 36,51
68 Emma Viberg Skogslöparna 00:43:15 37,51
69 Moa Erlandsson Vimmerby OK 00:43:17 37,59
70 Lova Klasér Korsnäs IF OK 00:43:20 37,70
71 Anna Herbert Täby OK 00:43:22 37,77
72 Tove Flodman OK Hammaren 00:43:29 38,03
73 Alva Limbäck Västerås SOK 00:43:37 38,33
75 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 00:43:44 38,59
79 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:44:29 40,26
80 Emma Karlsson OK Landehof 00:44:50 41,04
81 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:44:56 41,26
82 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 00:45:02 41,48
83 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 00:45:28 42,44
84 Sofia Dahl Härlövs IF 00:46:19 44,33
85 Linnéa Carlsson OK Hällen 00:46:25 44,56
86 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:46:33 44,85
87 Sofia Österman Vänersborgs SK 00:46:54 45,63
89 Ellen Skoog OK Hammaren 00:47:27 46,85
90 Emelie Svensson IF Rigor 00:48:08 48,37
91 Jenny Perers Korsnäs IF OK 00:48:24 48,97
93 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 00:49:19 51,00
95 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:49:30 51,41
97 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 00:51:35 56,04
100 Ellen Frost OK Roslagen 00:52:50 58,82
101 Hannele Möller Linköpings OK 00:52:56 59,05
102 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 00:53:32 60,38
103 Johanna Rundqvist OK Nackhe 00:53:42 60,75
105 Alice Hultin OK Löftan 00:54:14 61,94
106 Nora Stålberg OK Hällen 00:54:18 62,09
108 Sara Eriksson IFK Mora OK 00:54:45 63,09
109 Emelie Karlsson OK Landehof 00:54:55 63,46
111 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:03 63,75
113 Elin Nallgård Västerås SOK 00:55:20 64,38
115 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:55:36 64,98
116 Maja Gunnarsson Lerums SOK 00:55:42 65,20
117 Amanda Backlund Trollhättans SOK 00:56:04 66,01
119 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 00:56:22 66,68
120 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 00:56:27 66,87
121 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 00:57:12 68,53
122 Anna Nordholm Sävedalens AIK 00:57:13 68,57
123 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 00:57:46 69,79
125 Elise Josefsson Anderstorps OK 00:58:10 70,68
127 Olivia Lönkvist OK Vivill 01:00:47 76,50
128 Klara Ingelström OK Gynge 01:01:06 77,21
130 Ida Palmberg OK Hammaren 01:03:09 81,76
131 Linnea Nilsson Nyköpings OK 01:03:17 82,06
132 Alice Södervall IK Gandvik 01:04:42 85,21
133 Emelie Feurstein Tormestorps IF 01:05:39 87,32
135 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 01:17:53 114,53
137 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 01:32:45 147,58

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr