Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 August Mollén OK Denseln 00:22:44 12,85
4 Axel Granqvist OK Ravinen 00:22:57 13,67
5 Olle Grywenz OK Linné 00:23:13 14,68
6 Andreas Jonsson OK Dacke 00:23:29 15,69
7 Albin Andersson Tullinge SK 00:23:55 17,33
9 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:24:25 19,22
10 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:24:31 19,60
11 Hugo Lillieström OK Roxen 00:24:32 19,67
12 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:24:38 20,04
13 Gustav Jonsson OK Tor 00:24:43 20,36
15 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:24:56 21,18
16 Jannis Bonek OK Linné 00:24:58 21,31
17 Georg Eklöw OK Södertörn 00:25:13 22,25
19 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:25:24 22,95
23 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:25:49 24,53
24 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:26:00 25,22
25 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:26:02 25,35
28 Edvin Nordström Täby OK 00:26:19 26,42
32 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:27:00 29,01
32 Johan Herbert Täby OK 00:27:00 29,01
35 Hampus Nyström IF Hagen 00:27:08 29,51
36 Max Böni Göteborg-Majorna OK 00:27:38 31,41
37 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:28:06 33,17
38 Carl Holmberg IF Hagen 00:28:14 33,68
38 Hannes Svahn OK Ravinen 00:28:14 33,68
40 Jason Bransome OK Ravinen 00:28:17 33,87
41 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:30 34,69
42 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:28:31 34,75
44 Magnus Johansson OK Löftan 00:28:47 35,76
45 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:29:13 37,40
46 Elias Andersson OK Norrvirdarna 00:29:14 37,47
47 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:29:25 38,16
48 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:29:32 38,60
53 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:30:01 40,43
56 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:30:13 41,19
61 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:31:04 44,41
62 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:31:05 44,47
63 Carl Ekbring Kexholms SK 00:31:06 44,54
64 Erik Vinblad Lunds OK 00:31:19 45,36
65 Mathias Blomster Ronneby OK 00:31:20 45,42
66 Johan Lindman Finspångs SOK 00:31:22 45,55
67 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:31:34 46,31
68 Hugo Thorell OK Ravinen 00:31:49 47,25
69 Olof Skoglund Kils OK 00:31:54 47,57
69 Vidar Persson Täby OK 00:31:54 47,57
71 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:31:57 47,76
72 Olle Hedman IF Hagen 00:32:10 48,58
74 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:32:44 50,72
75 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:32:49 51,04
76 Martin Granberg Piteå IF 00:33:14 52,62
84 Adam Hedberg OK Södertörn 00:34:25 57,10
85 Sixten Elehed Linköpings OK 00:34:52 58,80
86 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:34:55 58,99
91 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:35:47 62,28
94 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:36:00 63,10
95 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:36:04 63,35
96 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:36:07 63,54
97 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:36:30 64,99
100 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:37:13 67,71
101 Jonas Andersson OK Roxen 00:37:14 67,77
102 Filip Svensson OK Löftan 00:37:38 69,28
103 Gustav Nyman Vänersborgs SK 00:37:43 69,60
105 Emil Pettersson OK Dacke 00:37:52 70,17
106 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:37:59 70,61
107 Oscar Stomberg IF Hagen 00:38:01 70,74
108 Axel Strid KFUM Örebro OK 00:38:08 71,18
109 Hugo Ekinge OK Motala 00:38:27 72,38
110 Jonas Lauri FK Herkules 00:38:40 73,20
112 Wilmer Brodén Leksands OK 00:38:57 74,27
114 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 00:39:04 74,71
115 Oskar Enges Attunda OK 00:39:08 74,97
116 Joel Karnehed OK Roxen 00:39:32 76,48
119 John Larsson Rånäs OK 00:40:25 79,83
125 Magnus Ericson Järla Orientering 00:41:15 82,98
126 Axel Forsman FK Herkules 00:41:23 83,49
127 Oskar Hübsch OK 64 Torpa 00:41:32 84,06
128 David Johansson Bredaryds SOK 00:41:52 85,32
129 Anton Olivestam Vimmerby OK 00:41:54 85,44
130 Isak Hertin Västerviks OK 00:42:26 87,47
131 Emil Alpberg Almby IK 00:42:31 87,78
132 Joel Sjödin OK Kolmården 00:42:39 88,29
133 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:42:42 88,48
134 William Ernlund OK Linné 00:42:43 88,54
136 Axel Lindeberg Västerviks OK 00:43:07 90,05
137 Andreas Magnvall OK Södertörn 00:43:29 91,44
138 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:43:40 92,14
143 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:44:52 96,68
145 Axel Kullberg Linköpings OK 00:47:01 104,83
146 Linus Jonasson Vänersborgs SK 00:47:02 104,89
147 Jakob Näslund OK Roslagen 00:47:22 106,15
148 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:47:48 107,79
149 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 00:47:57 108,36
156 Filip Örn KFUM Örebro OK 00:52:20 124,96
160 Isak Källsmyr OK Kullingshof 00:56:57 142,45
161 Oskar Persson Årsunda IF 00:57:46 145,54
167 John Norrbom Sala OK 01:06:22 178,12
168 Jonatan Österblad FK Boken 01:07:32 182,54
169 Gustav Lidmar Snättringe SK 01:15:22 212,21
171 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 01:32:44 277,99

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF