Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:25:42 9,94
2 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:26:45 12,74
3 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:26:55 13,19
4 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:27:39 15,14
6 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:27:59 16,03
7 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:28:18 16,88
8 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:28:25 17,19
9 Ellen Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:28:35 17,63
11 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:28:49 18,26
12 Tove Ekström Linköpings OK 00:29:32 20,17
14 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:30:01 21,46
15 Selma Gumaelius Waxholms OK 00:30:02 21,50
16 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:30:37 23,06
17 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:30:54 23,82
18 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:31:07 24,40
19 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:31:08 24,44
21 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:31:37 25,73
23 Ronja Hugg Forsa OK 00:32:08 27,11
25 Frida Johansson OK Djerf 00:32:29 28,04
26 Sofia Johansson OK Skärmen 00:32:51 29,02
27 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:33:15 30,09
28 Lina Svärd IF Thor 00:33:16 30,13
29 Malva Steen OK Enen 00:33:30 30,76
30 Frida Zeijlon OK Hällen 00:34:06 32,36
31 Julia Arvidsson Vimmerby OK 00:34:09 32,49
32 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:34:14 32,71
33 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:34:46 34,14
35 Alva Ringi OK Kåre 00:35:05 34,98
37 Stina Johansson OK Bävern 00:35:21 35,69
38 Madeleine Kongslien Skogspojkarnas OK 00:35:45 36,76
41 Linnea Hansson OK Roxen 00:36:21 38,36
42 Emma Eriksson OK Kolmården 00:36:34 38,94
43 Johanna Särnbrink OK Tisaren 00:36:49 39,61
44 Vilma Svantesson Hjärnarps GH OL 00:36:52 39,74
45 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:37:05 40,32
45 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:37:05 40,32
47 Lovisa Ring Halmstad OK 00:37:15 40,77
48 Elin Svensson OK Älme 00:37:37 41,74
50 Maja Mörth Leksands OK 00:37:57 42,63
52 Klara Möller OK Linné 00:38:16 43,48
53 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:38:50 44,99
55 Selma Moqvist Lerums SOK 00:39:02 45,52
56 Emelie Brudin IFK Mora OK 00:39:07 45,75
62 Lovisa Nord Sol Tranås 00:39:59 48,06
63 Malva Eveborn OK Roxen 00:40:07 48,42
64 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:40:14 48,73
67 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:40:30 49,44
68 Adelina Funke Leksands OK 00:40:54 50,51
69 Kajsa Andersson OK Orion 00:41:04 50,95
70 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:41:11 51,26
71 Sara Junevik Leksands OK 00:41:19 51,62
72 Alva Lindell IF Thor 00:41:22 51,75
73 Alicia Redtzer Attunda OK 00:41:36 52,38
75 Lotten Kindlundh FK Finn 00:41:58 53,35
76 Olivia Fröberg OK Roxen 00:42:31 54,82
77 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:42:49 55,62
78 Elin Johansson Främmestads IK 00:43:10 56,56
79 Kajsa Jönsson OK Pan-Kristianstad 00:43:31 57,49
82 Tilda Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:44:05 59,00
83 Elsa Christoffersson OK Renen 00:44:26 59,94
84 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 00:44:31 60,16
86 Ophelia Haas Nybro OK 00:44:45 60,78
87 Elvira Forslund OK Renen 00:44:46 60,83
88 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:44:55 61,23
89 Frida Sahlman Linköpings OK 00:45:08 61,81
90 Linnéa Bodin Almby IK 00:45:27 62,65
92 Lina Erdelius IF Rigor 00:45:34 62,96
93 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 00:45:51 63,72
95 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:46:44 66,08
96 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 00:46:58 66,70
97 Tove Pihlström OK Roxen 00:46:59 66,74
98 Moa Andersson IFK Mora OK 00:47:07 67,10
99 Malin Adolfsson OK Södertörn 00:47:10 67,23
100 Elena Marti Barclay OK Roxen 00:47:19 67,63
101 Sofia Troedsson OK Milan 00:47:31 68,17
103 Eleanore Nealis Länna IF 00:48:54 71,86
104 Astrid Ericsson Lunds OK 00:49:21 73,06
105 Anna Andersson Piteå IF 00:49:35 73,68
110 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:52:28 81,38
112 Katja Dalén Sala OK 00:53:32 84,23
114 Sara Erlandsson OK Vivill 00:55:26 89,30
115 Elsa Limbäck Västerås SOK 00:56:56 93,30
116 Emma Bernersson OK Enen 00:57:27 94,68
117 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 00:57:47 95,57
118 Johanna Breivold Västerås SOK 00:58:46 98,19
119 Elin Norlin IFK Mora OK 01:00:41 103,31
120 Veronica Redtzer Attunda OK 01:00:54 103,89
121 Isa Lundqvist Järfälla OK 01:02:52 109,14
122 Anna Strand Arboga OK 01:03:48 111,63
123 Carolina Eriksson OK Milan 01:04:43 114,07
124 Johanna Peterson Falköpings AIK OK 01:12:12 134,05
126 Sofi Andersson IK Gandvik 01:14:26 140,01
127 Elin Rydgård Eksjö SOK 01:16:50 146,41
Trine Karlberg Tullinge SK
Betty Ottosson OK Torfinn

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr