Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Hanna Lundberg OK Renen 00:25:04 26,83
3 Emma Ling Jönköpings OK 00:25:27 28,14
4 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:26:52 32,97
5 Klara Andersson OK Orion 00:27:18 34,45
7 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:29:10 40,82
8 Nora Holmgård Kils OK 00:29:12 40,93
9 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:29:20 41,39
10 Rebecca Harden FK Boken 00:29:25 41,67
11 Therese Nilsson OK Österåker 00:29:48 42,98
12 Sofie Franzén Almby IK 00:30:15 44,51
13 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:31:05 47,35
14 Sofia Ivers Attunda OK 00:31:10 47,64
15 Elvira Karnehed OK Roxen 00:31:38 49,23
16 Olivia Asketun OK Roxen 00:31:45 49,63
17 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:31:52 50,03
18 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:32:02 50,59
19 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:32:04 50,71
20 Sara Möller OK Södertörn 00:32:49 53,27
22 Tove Ringi OK Kåre 00:32:52 53,44
23 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:33:15 54,74
24 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:33:25 55,31
26 Clara Samuelsson OK Vivill 00:33:33 55,77
27 Amanda Karmetun OK Njudung 00:33:36 55,94
28 Ebba Lindell IF Thor 00:33:37 55,99
29 Johanna Fransson Jönköpings OK 00:33:52 56,85
31 Klara Johansson Västvärmlands OK 00:34:24 58,67
32 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:34:27 58,84
33 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:34:40 59,57
35 Nina Persson Haninge SOK 00:35:20 61,85
36 Emma Lilje Gävle OK 00:35:22 61,96
37 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:35:29 62,36
38 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:35:32 62,53
40 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:35:50 63,55
41 Ida Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:35:57 63,95
42 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:36:01 64,18
43 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:36:17 65,09
44 Linnéa Söderqvist OK Ravinen 00:36:22 65,37
45 Ylva Johansson OK Djerf 00:36:26 65,60
46 Ebba Lind OK Skärmen 00:36:29 65,77
48 Olivia Asp IFK Göteborg 00:36:47 66,79
48 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 00:36:47 66,79
51 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:37:11 68,16
52 Elsa Albinsson OK Tyr 00:37:14 68,33
53 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:37:19 68,61
55 Sofia Palm FK Boken 00:37:22 68,78
56 Emma Eriksson Annebergs GIF 00:37:23 68,84
58 Elin Hugosson Lunds OK 00:38:02 71,06
59 Elin Jennerstrand OK Njudung 00:38:06 71,28
60 Clara Johansson OK Skärmen 00:38:08 71,40
61 Maja Sandvik Attunda OK 00:38:10 71,51
62 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 00:38:33 72,82
63 Sofia Lundkvist OK Vargen 00:38:50 73,79
64 Hanna Ring Ronneby OK 00:38:55 74,07
65 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:39:16 75,26
66 Isabella Joons Leksands OK 00:39:18 75,38
67 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:39:28 75,95
68 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:39:43 76,80
71 Nicolina Moberg OK Tyr 00:39:53 77,37
72 Filippa Björkhammer Björkfors GOIF 00:40:04 77,99
73 Marie-Chantal Ballnus Järfälla OK 00:40:16 78,67
74 Katja Leickt Tullinge SK 00:40:21 78,96
79 Lisa Olsson Torsås OK 00:41:02 81,29
81 Josefin Lindström OK Hammaren 00:41:09 81,69
82 Sara Ankarling Strängnäs-Malmby OL 00:41:35 83,16
86 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:42:15 85,44
87 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:19 85,67
88 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:42:23 85,89
89 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:42:29 86,23
90 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:42:39 86,80
91 Ella Söderbergh IFK Göteborg 00:42:55 87,71
92 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:43:32 89,81
93 Ida Skantze Sundbybergs IK 00:43:55 91,12
94 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:44:35 93,40
96 Anna Svensson Tenhults SOK 00:45:12 95,50
97 Emilia Karlsson Långhundra IF 00:45:33 96,69
99 Elin Netz OK Kolmården 00:45:41 97,15
101 Ebba Klein Björkfors GOIF 00:46:05 98,51
102 Moa Hjort OK Roxen 00:46:24 99,59
103 Ida Edvardsson Eksjö SOK 00:46:35 100,22
104 Ida Larsson Västerås SOK 00:46:54 101,30
105 Julia Funke Leksands OK 00:47:01 101,69
107 Matilda Ahlström Istrums SK 00:48:32 106,87
108 Tove Frænell Sundsvalls OK 00:49:07 108,86
109 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:49:30 110,16
111 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 00:49:34 110,39
112 Johanna Svensson OK Löftan 00:49:38 110,62
113 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:49:46 111,07
114 Ellen Ekinge OK Motala 00:49:49 111,24
115 Anna Aasa Övertorneå IF 00:50:01 111,93
117 Marie Asplund Kungälvs OK 00:51:15 116,13
119 Elin Johansson Gudhems IF 00:53:35 124,09
122 Alva Larsson Sundsvalls OK 00:54:53 128,52
122 Sara Lagerman Strängnäs-Malmby OL 00:54:53 128,52
122 Ellen Killmey Vittjärvs IK 00:54:53 128,52
125 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:55:27 130,46
126 Elsa Lampinen Selånger SOK 00:57:23 137,05
128 Elin Nilsson Andrarums IF 00:58:53 142,17
129 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:59:43 145,01
132 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:05:17 163,99
133 Ebba Rosander SOK Aneby 01:06:48 169,17
134 Natalie Westlund Torsås OK 01:10:13 180,82
135 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 01:12:31 188,66
136 Tilda Wigforss Arboga OK 01:14:08 194,18
137 Matilda Åkesson OK Landehof 01:27:12 238,74
138 Alvina Axelsson OK Nackhe 01:30:06 248,63
139 Malin Norlander OK Nackhe 02:04:41 300,00
Agnes Malmgren Ockelbo OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF