Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:15:23 42,83
3 Klara Sjöström Västerås SOK 00:16:07 47,66
5 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:16:57 53,16
7 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:17:14 55,03
8 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:17:40 57,89
9 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:17:43 58,22
10 Alice Ek Nyköpings OK 00:17:47 58,66
11 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:18:06 60,75
12 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:18:09 61,08
13 Elin Kjellman Linköpings OK 00:18:32 63,60
14 Elsa Hermansson IFK Mora OK 00:18:46 65,14
15 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:18:50 65,58
16 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:18:51 65,69
17 Klara Persson Halmstad OK 00:19:00 66,68
18 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:19:03 67,01
19 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:19:13 68,11
20 Linnea Lund OK Kolmården 00:19:18 68,66
21 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:19:24 69,32
22 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:19:47 71,85
24 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:19:52 72,40
24 Sofia Green Almby IK 00:19:52 72,40
27 Evelina Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:20:20 75,48
29 Linn Aldén OK Roxen 00:20:27 76,25
29 Alice Helmersson Vandrarringen 00:20:27 76,25
31 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:20:28 76,36
32 Emma Lundberg OK Roslagen 00:20:31 76,69
33 Julia Näslund OK Hammaren 00:20:41 77,79
35 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:20:48 78,56
36 Unni Granfors IF Rigor 00:20:49 78,67
37 Sanna Sander OK Milan 00:21:13 81,31
38 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:21:17 81,75
39 Tilda Berg Leksands OK 00:21:18 81,86
40 Rebecca Take OK Tyr 00:21:27 82,85
41 Fanny Östlund OK Kolmården 00:21:31 83,29
43 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:21:43 84,60
44 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:21:47 85,04
45 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:21:50 85,37
46 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:21:54 85,81
48 Ida Johansson Främmestads IK 00:21:58 86,25
49 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:22:05 87,02
51 Sofie Bodin Almby IK 00:22:07 87,24
52 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:22:10 87,57
54 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:22:16 88,23
55 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 00:22:20 88,67
56 Ella Bratt OK Orion 00:22:25 89,22
57 Sofia Rask Kungälvs OK 00:22:34 90,21
60 Elsa Göras Leksands OK 00:22:46 91,53
61 Embla Bergström Täby OK 00:22:53 92,30
62 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:22:58 92,85
63 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:23:01 93,18
65 Emilia johnsson OK Kåre 00:23:12 94,39
66 Kajsa Heyden Lunds OK 00:23:45 98,02
67 Eira Hertin Västerviks OK 00:23:47 98,24
68 Elsa Linder OK Hällen 00:23:57 99,34
69 Elsa Karlsson OK Landehof 00:24:01 99,78
70 Frida Johansson OK Skärmen 00:24:05 100,22
70 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:24:05 100,22
72 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:24:09 100,66
73 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:24:14 101,21
74 Thilda Seldén IF Rigor 00:24:15 101,32
75 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:24:20 101,87
76 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:24:24 102,31
77 Malin Kindbom IF Hagen 00:24:35 103,52
78 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:24:42 104,29
79 Moa Skoog IF Hagen 00:24:56 105,82
80 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:25:01 106,37
81 Linn Risto OK Linné 00:25:12 107,58
82 Åsa Sundström Järla Orientering 00:25:14 107,80
83 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:25:35 110,11
84 Tove den Braver OK Gränsen 00:25:45 111,21
85 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:25:47 111,43
86 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:26:24 115,50
87 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:27 115,83
88 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:26:39 117,15
89 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:26:52 118,58
91 Johanna Olsson Ockelbo OK 00:27:01 119,57
92 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:27:09 120,45
93 Sara Wänström Finspångs SOK 00:27:13 120,89
94 Katrin Asplund Kungälvs OK 00:27:19 121,55
95 Ellen Hannrup IF Thor 00:27:33 123,09
96 Ida Hänström Täby OK 00:27:37 123,53
97 Selma Larsson Lunds OK 00:27:49 124,85
99 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 00:27:58 125,83
100 Vera Carlsson OK Hällen 00:28:06 126,71
101 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:28:08 126,93
103 Amanda Hall Västerås SOK 00:28:28 129,13
104 Maja Axelsson Gamleby OK 00:28:38 130,23
105 Hedda Röstin Söders-Tyresö 00:28:48 131,33
106 Elsa Ericsson Lunds OK 00:29:03 132,98
107 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:29:09 133,64
108 Ellen Ohrt Sol Tranås 00:29:18 134,63
109 Maria Björnlinger IK Vista 00:29:19 134,74
110 Märta Öhrn Arboga OK 00:31:01 145,95
111 Disa Rangert Kungälvs OK 00:31:53 151,67
112 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:31:55 151,89
113 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:32:19 154,53
114 Linnea Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:28 155,52
115 Malin Borg Linköpings OK 00:32:32 155,96
116 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:33:08 159,92
117 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:13 160,47
118 Malva Möller OK Linné 00:33:37 163,11
119 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:33:40 163,44
120 Nicolina Söderberg Alvesta SOK 00:33:45 163,99
122 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:33:58 165,42
123 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:34:06 166,29
124 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:33 169,26
125 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:35:33 175,86
126 Ellen Andersson Hagaby GOIF 00:35:39 176,52
127 Nora Lundin Skogsluffarnas OK 00:36:10 179,93
128 Elin Sundvall Krüger Garphyttans IF 00:37:00 185,43
129 Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:38:28 195,10
130 Emma Wahlström OK Djerf 00:39:01 198,73
131 Karin Larsson OK Enen 00:40:11 206,43
132 Fredrika Kindlundh FK Finn 00:40:42 209,83
133 Ella Ingström Bottnaryds IF 00:41:25 214,56
134 Julia Sörensen OK Kontinent 00:44:02 231,82
135 Felicia Svensson Rasbo IK 00:45:38 242,38
136 Alva Wallin IK Trenne Ullared 00:45:52 243,92
137 Erin Widmark Umeå OK 01:00:43 300,00
Simone Stennabb IK Gandvik
Cornelia Krafft Länna IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF