Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:14:27 46,82
2 Noel Braun Växjö OK 00:14:54 50,56
4 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:15:43 57,35
5 Isak Lundholm Umeå OK 00:16:24 63,03
6 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:16:46 66,08
7 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:16:50 66,63
9 Eric Hallner Ockelbo OK 00:17:06 68,85
10 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:17:34 72,73
11 Anton Carlsson IF Hagen 00:17:35 72,86
11 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:17:35 72,86
14 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:18:12 77,99
15 Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:18:30 80,48
18 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:18:49 83,11
19 Hugo Ericsson Växjö OK 00:19:07 85,61
20 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:19:14 86,58
21 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:19:29 88,65
22 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:19:36 89,62
23 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:19:38 89,90
24 Carl Hedegård OK Kolmården 00:19:39 90,04
26 Joel Björnlinger IK Vista 00:19:42 90,45
27 Alexander Jansson OK Djerf 00:19:54 92,12
28 Oscar Aneland OK Ravinen 00:19:56 92,39
29 Isak Gelius Snättringe SK 00:20:06 93,78
32 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:20:41 98,63
33 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:20:42 98,76
35 Simon Holmer IFK Mora OK 00:21:01 101,40
36 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:21:14 103,20
37 Albin Nyqvist OK Landehof 00:21:27 105,00
39 Hugo Larsson OK Dacke 00:21:54 108,74
40 Erik Johansson FK Boken 00:21:58 109,29
43 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:22:08 110,68
43 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:22:08 110,68
45 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:22:13 111,37
46 Henrik Franzén Almby IK 00:22:26 113,17
47 Carl Erixon IFK Göteborg 00:22:29 113,58
48 Olle Melén Trollhättans SOK 00:22:37 114,69
49 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:22:38 114,83
50 Edvin Henrysson Tibro OK 00:22:43 115,52
51 Albin Lundberg Arvidsjaurs OK 00:22:47 116,08
52 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:51 116,63
53 Edvin Selin FK Göingarna 00:22:54 117,05
54 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:23:07 118,85
54 Herman Svahn OK Ravinen 00:23:07 118,85
56 Philip Viberg Ryda SK 00:23:08 118,99
57 Anton Uller Kils OK 00:23:13 119,68
58 Loke Hedberg Lunds OK 00:23:18 120,37
60 William Grunder Järfälla OK 00:23:23 121,06
63 Simon Markström OK Renen 00:23:43 123,83
64 Hugo Kindborn OK Hällen 00:23:44 123,97
65 Malte Johansson OK Hammaren 00:23:51 124,94
67 Felix Gustafsson Lunds OK 00:24:00 126,19
69 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:24:06 127,02
70 Erik Bovallius Järfälla OK 00:24:09 127,43
72 Markus Halvarsson Leksands OK 00:24:29 130,20
74 Olle Kallur OK Ravinen 00:24:36 131,17
75 Jakob Moberg OK Löftan 00:24:39 131,59
76 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:24:41 131,87
76 Erik Ling Jönköpings OK 00:24:41 131,87
80 Mattias Hansson OK Djerf 00:24:56 133,94
81 Victor Modig OK Pan-Kristianstad 00:25:08 135,61
84 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:25:49 141,29
84 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 00:25:49 141,29
87 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:25:55 142,12
89 Filip Persson Ockelbo OK 00:25:58 142,53
90 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:26:16 145,02
91 Simon Veltman OK Skogshjortarna 00:26:28 146,69
91 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:26:28 146,69
93 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:26:29 146,83
95 Anton Eriksson OK Milan 00:26:59 150,98
96 Ludvig Bylund Fagersta OK 00:27:17 153,47
97 Olle Ekbring Kexholms SK 00:27:47 157,63
98 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:27:52 158,32
99 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 00:27:58 159,15
100 Oliver Ericsson Täby OK 00:28:02 159,71
101 Max Lönnqvist OK Ravinen 00:28:05 160,12
102 Henrik Pettersson Gamleby OK 00:28:06 160,26
103 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:28:33 164,00
104 Oliver Pettersson OK Milan 00:28:37 164,55
105 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF 00:28:40 164,97
106 Adrian Bånga Alfta-Ösa OK 00:28:43 165,39
107 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 00:29:04 168,29
108 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:29:29 171,76
109 Alexander Vahlberg Linköpings OK 00:29:41 173,42
111 Hugo Auselius Bredaryds SOK 00:29:57 175,63
112 Gustav Lidman Tibro OK 00:30:08 177,16
114 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 00:30:24 179,37
115 Oscar Hultgren OK Njudung 00:30:34 180,76
115 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:30:34 180,76
117 Vilgot Wennblom Hagaby GOIF 00:30:51 183,11
118 Tage Kinell IFK Göteborg 00:30:59 184,22
119 Simon Karlsson OK Motala 00:31:04 184,91
121 Fabian Odén Fjärås AIK 00:31:10 185,75
122 Anton Karlsson Länna IF 00:31:33 188,93
123 Philip Martinsson FK Finn 00:32:17 195,03
124 Simon Schmutz Leksands OK 00:32:23 195,86
125 Elias Persson Fjärås AIK 00:34:14 211,23
126 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:34:27 213,03
126 Jonatan Kraft Almby IK 00:34:27 213,03
129 Mattis Sandén OK Södertörn 00:34:54 216,77
131 Gustav Möllerberg Valbo AIF 00:36:14 227,85
133 Johan Hedman IF Hagen 00:36:40 231,45
134 Jacob Grahn IK Uven 00:37:32 238,65
135 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:39:17 253,20
136 Olle Andersson OK Skogsstjärnan 00:39:34 255,55
137 Vidar Bäckman Frösö IF 00:40:16 261,37
138 Tobias Hällman OK Tyr 00:40:29 263,17
139 Sverre Häggström Andrarums IF 00:42:42 281,59
141 Hannes Björndal OK Grip 00:42:44 281,87
142 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:42:52 282,98
144 Simon Hermansson Gudhems IF 00:43:33 288,65
146 Jonathan Tellestedt Garphyttans IF 00:45:15 300,00
147 Albert Gustafsson KFUM Örebro OK 00:48:29 300,00
148 Stellan Gradin Andrarums IF 00:49:57 300,00
149 Erik Alriksson Nybro OK 00:50:29 300,00
150 Ingmar Sanden OK Södertörn 00:50:54 300,00
151 Alex Karlsen Järfälla OK 00:51:41 300,00
152 Jonathan Orrhede Helsingborgs SOK 00:54:19 300,00
153 Adam Thyberg Västvärmlands OK 01:00:22 300,00
Johan Lund Stenungsunds OK
Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK
David Näslund OK Roslagen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF