Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:15:49 70,19
2 Karl Kylborn Almby IK 00:16:16 74,27
3 Johan Fochsen Waxholms OK 00:16:26 75,78
4 Linus Vernström Ronneby OK 00:16:33 76,84
5 Marcus Stenebo Attunda OK 00:17:08 82,13
6 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:17:15 83,19
7 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:17:54 89,08
8 Tobias Johansson OK Löftan 00:17:56 89,38
9 Victor Hansson OK Löftan 00:18:00 89,99
10 Gustav Andersson OK Pan-Kristianstad 00:18:11 91,65
11 Hugo Persson OK Denseln 00:18:16 92,41
12 Emil Larsson OK Tisaren 00:18:18 92,71
14 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:18:54 98,15
16 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:19:07 100,11
18 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:19:11 100,72
20 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:19:36 104,50
21 Elias Danielsson OK Hammaren 00:19:47 106,16
24 Johan Björck OK Älme 00:19:57 107,67
25 Joel Ringström OK Landehof 00:20:08 109,33
27 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:20:20 111,15
28 Melker Åkesson OK Landehof 00:20:21 111,30
29 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:20:25 111,90
31 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:20:26 112,06
33 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:20:41 114,32
34 Noel Helmersson OK Tisaren 00:21:13 119,16
35 Elis Ivers Attunda OK 00:21:14 119,31
36 Jakob Ingelström OK Gynge 00:21:42 123,54
36 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:21:42 123,54
38 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:21:45 124,00
39 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:22:11 127,93
40 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:22:13 128,23
41 Isak Dalin Leksands OK 00:22:15 128,53
43 William Rönnborg IK Uven 00:22:27 130,35
44 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:22:32 131,10
45 Karl Granfors OK Landehof 00:22:38 132,01
46 Viktor Boström OK Linné 00:22:42 132,61
47 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:22:53 134,28
48 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:22:57 134,88
49 Axel Gidlund OK Linné 00:23:10 136,84
50 Casper Norman Leksands OK 00:23:11 137,00
51 Oskar Eriksson Ronneby OK 00:23:14 137,45
51 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:23:14 137,45
53 Johan Lindén Selånger SOK 00:23:30 139,87
54 Theo Ylipää Bergnäsets AIK 00:23:44 141,98
55 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:23:57 143,95
56 Bruno Göransson Almby IK 00:24:16 146,82
57 Victor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:24:32 149,24
58 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:35 149,69
59 Anton Fors HJS-Vansbro OK 00:24:49 151,81
60 Aron Rudberg OK Bävern 00:25:14 155,59
63 Elias Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:25:42 159,82
64 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:25:50 161,03
65 Simon Björck Tormestorps IF 00:25:52 161,33
68 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:26:35 167,83
69 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:26:58 171,31
70 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 00:27:07 172,67
72 Eric Bäck Arboga OK 00:27:24 175,24
73 Alfred Johansson OK Alehof 00:27:53 179,62
75 Gustaf Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:28:01 180,83
76 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 00:28:02 180,98
76 Fabian Sund OK Hammaren 00:28:02 180,98
78 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:28:07 181,74
79 Eric Johansson OK Kåre 00:28:16 183,10
80 Samuel Klein Björkfors GOIF 00:28:17 183,25
81 Anton Söderbergh IFK Göteborg 00:28:23 184,16
82 Albin Sjöblom OK Kåre 00:28:51 188,39
83 Erik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:28:57 189,30
84 Albin Samuelsson OK Vivill 00:28:58 189,45
85 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:29:01 189,90
86 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:29:04 190,35
88 Andreas Handin OK Löftan 00:29:27 193,83
89 Simon Albinsson OK Tyr 00:29:34 194,89
90 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:29:39 195,64
91 Isak Andersson Lunds OK 00:29:45 196,55
92 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:29:57 198,36
93 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:30:06 199,72
95 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:32:07 218,01
96 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:32:12 218,77
97 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:32:25 220,74
98 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:32:29 221,34
99 Jonatan Green Almby IK 00:32:39 222,85
100 Mathias Nordlinder OK Linné 00:33:02 226,33
102 Gustaf Thyberg Västvärmlands OK 00:33:30 230,56
103 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:33:38 231,77
104 Max Pettersson OK Renen 00:33:56 234,49
105 Mattias Josefsson OK Roxen 00:34:22 238,42
106 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:23 238,57
107 Filip Lundberg OK Renen 00:34:24 238,72
108 Loke Holmgren OK Hammaren 00:34:52 242,95
109 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:35:01 244,32
110 Albin Hugosson Lunds OK 00:35:03 244,62
112 Lucas Boström OK Alehof 00:35:51 251,87
113 Felix Arkäng Tullinge SK 00:35:59 253,08
114 Gabriel Claesson Jönköpings OK 00:36:41 259,43
115 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:36:47 260,34
116 Victor Valjus Hagaby GOIF 00:36:50 260,79
117 Simon Lydin OK Kontinent 00:36:58 262,00
118 Emanuel Zitka Ulricehamns OK 00:37:05 263,06
119 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 00:37:14 264,42
120 Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 00:37:38 268,05
121 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:37:56 270,77
122 Leo Alvolin OK Kåre 00:38:44 278,02
123 Erik Rexfelt Falkenbergs OK 00:39:33 285,43
124 Ludwig Andersson Andrarums IF 00:41:22 300,00
125 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:42:03 300,00
126 Rickard Berndtsson Frölunda OL 00:42:32 300,00
127 Rasmus Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:43:09 300,00
128 Viktor Zilling OK Södertörn 00:44:04 300,00
129 Erik Elf Ölmstads IS 00:48:17 300,00
131 Erik Bernersson OK Enen 00:56:04 300,00
132 Liam Karlsson Alvesta SOK 01:06:16 300,00
Viktor Lundqvist Nybro OK
Loah Gerenmark Falköpings AIK OK
Axel Ekberg Skattkärrs SOK
Alexander Forsberg Göteborg-Majorna OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF