Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Zettervall OK Dacke 00:14:43 155,83
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:15:22 165,31
3 Annie Lund OK Kolmården 00:15:49 171,86
5 Sandra Ling Jönköpings OK 00:16:02 175,02
5 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:16:02 175,02
9 Ellen Aneland OK Ravinen 00:16:56 188,14
10 Lina Ås Lunds OK 00:17:11 191,78
11 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:17:13 192,27
12 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:17:36 197,86
13 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:17:39 198,58
14 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:17:47 200,53
14 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:17:47 200,53
16 Elsa Kaipe OK Kåre 00:17:52 201,74
17 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 00:18:06 205,14
20 Tuva Östangård Gamleby OK 00:18:14 207,09
21 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:18:30 210,97
22 Sara Ljungqvist Lunds OK 00:18:33 211,70
23 Alva Björk Trollhättans SOK 00:18:41 213,64
24 Elsa Hedin OK Linné 00:18:45 214,62
25 Nora Feil Lindmark Skellefteå OK 00:18:52 216,32
26 Malva Arvidsson Brattås CK 00:19:00 218,26
27 Alice Hall OK Bävern 00:19:02 218,75
29 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:19:25 224,33
30 Elsa Eklund OK Rodhen 00:19:28 225,06
31 Audrey Hansson Frölunda OL 00:19:31 225,79
32 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:19:34 226,52
33 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:19:38 227,49
34 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:19:47 229,68
35 Wilma Reinholdsson OK Alehof 00:19:53 231,13
36 Emma Larsson OK Dacke 00:19:57 232,11
37 Sofia Hugg Forsa OK 00:20:12 235,75
37 Tuva Selin FK Göingarna 00:20:12 235,75
39 Vera Gerhardsson OK Bävern 00:20:20 237,69
39 Maja Axelsson Lerums SOK 00:20:20 237,69
41 Irma Westh Mullsjö SOK 00:20:26 239,15
42 Filippa Braun Växjö OK 00:20:31 240,36
43 Elsa Moqvist Lerums SOK 00:20:41 242,79
43 Filippa Guttke Nyköpings OK 00:20:41 242,79
46 Klara Hart OK Linné 00:20:47 244,25
47 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:20:48 244,49
48 Matilda Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:20:49 244,74
49 Felicia Sandin OK Skärmen 00:20:51 245,22
51 Lova Eriksson Trollhättans SOK 00:21:01 247,65
52 Linn De Boussard IFK Enskede 00:21:03 248,14
53 Tove Olsson OK Södertörn 00:21:05 248,62
55 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:21:06 248,87
56 Agnes Berlin OK Orion 00:21:14 250,81
58 Emma Alfredsson OK Tyr 00:21:19 252,02
60 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:21:29 254,45
61 Lisa Eriksson OK Landehof 00:21:43 257,85
62 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:21:45 258,34
63 Molly Bergstrand Brattås CK 00:21:47 258,83
63 Frida Lindén OK Bävern 00:21:47 258,83
66 Tilde Eveborn OK Roxen 00:21:49 259,31
67 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:21:53 260,28
68 Emelie Svärd IF Thor 00:21:57 261,25
69 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:22:00 261,98
70 Felicia Gustafsson OK Njudung 00:22:06 263,44
71 Tova Lindbäck OK Renen 00:22:08 263,93
72 Lova Kronmar FK Vittus 00:22:14 265,38
73 Ida Körle OK Landehof 00:22:19 266,60
74 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:22:21 267,08
75 Klara Junegard Tullinge SK 00:22:26 268,30
76 Maja Nyman Vänersborgs SK 00:22:40 271,70
77 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:22:51 274,37
78 Ellen Lorefors IK Hakarpspojkarna 00:22:58 276,07
79 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:23:00 276,56
80 Olivia Engel OK Ravinen 00:23:04 277,53
81 Kajsa Hall Västerås SOK 00:23:08 278,50
82 Rebecka Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:23:14 279,96
83 Linnéa Westlin Valbo AIF 00:23:17 280,69
84 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:23:31 284,09
85 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:23:34 284,82
86 Vilma Nilsson Attunda OK 00:23:35 285,06
87 Nova Sahlén Västerås SOK 00:23:44 287,25
88 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:23:46 287,73
89 Lilly Johnsson OK Gynge 00:23:52 289,19
90 Vilma Thulin Västerås SOK 00:23:54 289,67
92 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:24:04 292,10
93 Linnea Junevik Leksands OK 00:24:06 292,59
94 Meja Envall IK Hakarpspojkarna 00:24:23 296,72
96 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:24:27 297,69
98 Pauline Haglund IFK Hedemora OK 00:24:44 300,00
99 Alma Ander Istrums SK 00:25:03 300,00
100 Sofie Helander OK Roxen 00:25:22 300,00
101 Amanda Bäck Arboga OK 00:25:26 300,00
102 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:25:38 300,00
103 Vide Häggström Andrarums IF 00:25:51 300,00
104 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:26:09 300,00
106 Hilda Petersson Växjö OK 00:26:23 300,00
107 Signe Wiksten Gävle OK 00:26:31 300,00
108 Hillevi Larsson OK Enen 00:26:44 300,00
109 Stella Älvegran Västerås SOK 00:26:54 300,00
110 Molly Gelius Snättringe SK 00:26:58 300,00
111 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:27:05 300,00
112 Linnea Hermansson IFK Mora OK 00:27:29 300,00
113 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:27:44 300,00
113 Felicia Krafft Länna IF 00:27:44 300,00
115 Paulina Alzén Gustavsbergs OK 00:27:51 300,00
116 Olivia Karlsson Kovlands IF 00:28:01 300,00
117 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:28:06 300,00
118 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:29:01 300,00
118 Ella Jacobson OK Tor 00:29:01 300,00
120 Hedda Westlund Jönköpings OK 00:29:13 300,00
121 Lovisa Gullqvist Västvärmlands OK 00:29:37 300,00
122 Ida Husby Skåneslättens OL 00:29:47 300,00
123 Elsa Kyhlberg Tenhults SOK 00:29:54 300,00
124 Edith Olsson OK Kroppefjäll 00:29:57 300,00
125 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:30:20 300,00
126 Johanna Pihlström OK Landehof 00:30:22 300,00
128 Linn Månsson Göteborg-Majorna OK 00:30:57 300,00
129 Frida Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:31:18 300,00
130 Mindra Langer OK Roxen 00:31:46 300,00
132 Elsa Södervall IK Gandvik 00:32:16 300,00
133 Alice Lindqvist Selånger SOK 00:32:59 300,00
134 Lovisa Bylund Fagersta OK 00:33:12 300,00
135 Maja Lundholm Umeå OK 00:33:25 300,00
137 Fanny Waltersson OK Roxen 00:33:45 300,00
138 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:33:49 300,00
139 Hilda Lindén Växjö OK 00:34:31 300,00
140 Frida Odén Fjärås AIK 00:34:47 300,00
141 Ebba Flodman OK Hammaren 00:35:45 300,00
142 Tilde Bergström Täby OK 00:35:51 300,00
143 Nova Matthews Tullinge SK 00:36:19 300,00
144 Frida Hägglund OK Nolaskogsarna 00:36:25 300,00
145 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:36:51 300,00
146 Maja Johansson Gudhems IF 00:36:57 300,00
147 Alva Grönkvist Jönköpings OK 00:37:29 300,00
149 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:37:31 300,00
150 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 00:38:09 300,00
151 Saga Pogemaa OK Skogsstjärnan 00:38:56 300,00
153 Alva Karlsson Mariestads FK 00:40:00 300,00
154 Lovisa Björnberg Västerås SOK 00:41:41 300,00
156 Hilda Perman OK Kåre 00:43:22 300,00
157 Maja Sörensen OK Kontinent 00:49:58 300,00
158 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:53:42 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF