Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:12:06 124,66
2 Olle Ringi OK Kåre 00:12:20 128,48
3 Odin Ek Nyköpings OK 00:12:53 137,47
4 Simon Corneliusson OK Löftan 00:13:04 140,47
5 Erik Nederheim Haninge SOK 00:13:11 142,38
6 Svante Selin FK Göingarna 00:13:37 149,47
7 Wilmer Selin FK Göingarna 00:13:59 155,47
8 Anton Jonsson OK Tyr 00:14:02 156,28
9 Wille Söderqvist OK Kåre 00:14:18 160,65
10 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:14:19 160,92
12 Marcus Lamm Frölunda OL 00:14:26 162,83
14 Linus Nilsson OK Österåker 00:14:46 168,28
15 Ture Lilja Ronneby OK 00:14:48 168,83
16 Elias Thunberg OK Vivill 00:14:49 169,10
17 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:14:50 169,37
17 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:14:50 169,37
17 Emil Seldén IF Rigor 00:14:50 169,37
20 Axel Bratt OK Orion 00:14:59 171,82
21 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:15:01 172,37
22 Emil Ling Jönköpings OK 00:15:04 173,19
24 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:15:12 175,37
25 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:15:15 176,19
26 Carl Öberg Gamleby OK 00:15:16 176,46
27 Olle Dalin OK Kåre 00:15:23 178,37
28 Jens Fochsen Waxholms OK 00:15:36 181,91
29 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:15:38 182,46
30 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:15:41 183,27
31 Elias Tellsén OK Roxen 00:15:42 183,55
34 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:15:44 184,09
35 Axel Kylborn Almby IK 00:15:51 186,00
36 Tim Lundberg OK Renen 00:15:59 188,18
37 Hampus Karlsson Storviks IF 00:16:04 189,54
38 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:16:10 191,18
38 Nils Melén Trollhättans SOK 00:16:10 191,18
40 Simon Westh Mullsjö SOK 00:16:11 191,45
41 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:16:17 193,09
42 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:16:20 193,91
43 Joel Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:16:30 196,63
44 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:16:31 196,90
45 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:16:36 198,27
46 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:16:39 199,09
48 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:16:51 202,36
50 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:17:01 205,08
51 Axel Andersson OK Skogsstjärnan 00:17:05 206,17
52 Arvid Johansson OK Djerf 00:17:09 207,26
53 Emil Ring Ronneby OK 00:17:11 207,81
54 Hugo Hedström OK Bävern 00:17:14 208,63
55 Anton Johansson SOK Aneby 00:17:18 209,72
56 Dante Rangert Kungälvs OK 00:17:19 209,99
57 Marcus Grunder Järfälla OK 00:17:20 210,26
58 Lucas Söderberg Gävle OK 00:17:22 210,81
59 Olle Hallner Ockelbo OK 00:17:25 211,63
60 August Ekinge OK Motala 00:17:27 212,17
61 Love Bylund IF Thor 00:17:30 212,99
62 Arvid Eriksson OK Tyr 00:17:34 214,08
63 Arvid Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:17:36 214,62
64 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 00:17:37 214,90
65 Erik Ekberg Trollhättans SOK 00:17:41 215,99
66 Carl Gliveson Ronneby OK 00:17:44 216,81
67 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:17:45 217,08
67 Nils Swartz OK Orion 00:17:45 217,08
69 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:17:52 218,99
70 Lukas Hambäck Långhundra IF 00:17:54 219,53
71 Elias Nyqvist OK Landehof 00:17:56 220,08
72 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:17:57 220,35
74 Olof Musslinder Nyköpings OK 00:18:02 221,71
75 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:18:11 224,17
76 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:18:17 225,80
77 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:18:24 227,71
78 Oscar Åslund OK Linné 00:18:39 231,80
79 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:18:43 232,89
80 Aron Broman Länna IF 00:18:46 233,71
81 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:18:48 234,25
82 Robin Helmersson OK Tisaren 00:18:50 234,80
82 Albert Brohede OK Älgen 00:18:50 234,80
85 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:19:00 237,52
86 Elis Hansson IF Thor 00:19:13 241,07
87 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:19:15 241,61
88 Erik Palm Västerås SOK 00:19:19 242,70
89 Albin Möllerberg Valbo AIF 00:19:25 244,34
89 August Göras Leksands OK 00:19:25 244,34
89 Linus Bååth Sävedalens AIK 00:19:25 244,34
92 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:19:27 244,89
94 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:19:34 246,79
95 Albin Åslund OK Linné 00:19:37 247,61
97 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:19:47 250,34
98 Hugo Martinsson FK Finn 00:19:52 251,70
98 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:19:52 251,70
100 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:19:55 252,52
102 Edvard Pelander OK Djerf 00:19:59 253,61
103 Jacob Olsson Ockelbo OK 00:20:07 255,79
105 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:20:25 260,70
106 Daniel Kraft Almby IK 00:20:26 260,97
107 Simon Grahn IK Uven 00:20:32 262,61
108 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:20:39 264,51
109 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:20:42 265,33
110 oscar hallqvist Vänersborgs SK 00:20:46 266,42
111 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:20:59 269,97
112 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:21:14 274,06
113 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:21:26 277,33
114 Olle Petersén OK Njudung 00:21:27 277,60
115 Elias Ljungdell Täby OK 00:21:28 277,87
115 Albin Paulsson OK Löftan 00:21:28 277,87
117 Isak Holmgård Kils OK 00:21:32 278,96
118 Melker Sund OK Hammaren 00:21:35 279,78
119 Gabriel Örtstam Fellingsbro GOIF 00:21:47 283,05
120 Oscar Andersson OK Tyr 00:21:50 283,87
122 Isak Larsson OK Tisaren 00:21:58 286,05
123 Malte Albinsson OK Österåker 00:22:02 287,14
124 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:22:13 290,14
125 Wille Vernström Ronneby OK 00:22:26 293,68
126 Albin Svensson FK Herkules 00:22:29 294,50
127 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:22:42 298,05
128 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:22:47 299,41
129 Elias Lauri FK Herkules 00:22:57 300,00
131 Anton Karlsson FK Finn 00:23:07 300,00
132 Albin Jemth IF Thor 00:23:23 300,00
133 Jacob Lilje Gävle OK 00:23:29 300,00
134 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:23:32 300,00
136 Marcus Hällman OK Tyr 00:23:55 300,00
137 Hugo Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:24:13 300,00
138 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:24:25 300,00
139 Casper Turesson Härlövs IF 00:24:28 300,00
140 Johan Andersson IK Gandvik 00:24:31 300,00
141 Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb 00:24:39 300,00
142 Viktor Berndtsson Frölunda OL 00:24:48 300,00
143 Linus Alinder Sjövalla FK 00:25:47 300,00
144 Albin Boell IFK Göteborg 00:25:48 300,00
145 Walter Söderqvist OK Kåre 00:26:11 300,00
146 Isak Björk OK Hammaren 00:26:18 300,00
147 Filip Hansson OK Löftan 00:26:29 300,00
148 Hugo Ekström OK Älgen 00:26:35 300,00
149 Rasmus Hedar OK Tor 00:26:39 300,00
150 Hugo Thoresson Andrarums IF 00:27:22 300,00
151 Adam Nero Nässjö OK 00:28:26 300,00
152 Axel Kyhlberg Tenhults SOK 00:28:31 300,00
153 Joel Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:35 300,00
154 Olle Kullman OK Alehof 00:28:49 300,00
155 Emil Andersson Lunds OK 00:29:15 300,00
156 Mattias Killmey Vittjärvs IK 00:29:20 300,00
157 Isac Wadman IFK Mora OK 00:29:48 300,00
158 Adrian Widmark Umeå OK 00:29:59 300,00
159 Samuel Ringström OK Landehof 00:30:19 300,00
160 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:30:31 300,00
161 Axel Viberg Ryda SK 00:30:46 300,00
163 Nils Johansson Västvärmlands OK 00:30:57 300,00
164 Joar Bäckman Frösö IF 00:31:32 300,00
165 Albin Tagesson FK Finn 00:31:41 300,00
167 Oscar Kjellman Linköpings OK 00:32:11 300,00
168 Jon Wikström Hästveda OK 00:34:42 300,00
169 Felix Johansson OK Alehof 00:34:44 300,00
170 Arvid Sjödin Gustavsbergs OK 00:37:32 300,00
172 Valter Drejmo OK Landehof 00:38:00 300,00
173 Cazper Nilsson Andrarums IF 00:38:46 300,00
174 Elias Nilsson Andrarums IF 00:40:22 300,00
175 Malte Söderlund Karlsbyhedens IK 00:41:15 300,00
176 Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK 00:50:56 300,00
177 Felix Lind OK Älgen 01:32:23 300,00
Hugo Björkhammer Björkfors GOIF
Vidar Moldin Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr