Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:26:28 15,01
3 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:26:36 15,43
4 Matthias Niggli OK Tisaren 00:26:43 15,80
5 Kristian Algers Skogspojkarnas OK 00:27:53 19,52
8 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:29:14 23,81
10 Claes Turesson OK Renen 00:29:53 25,88
12 Jonas Eklund OK Rodhen 00:30:21 27,37
14 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:49 28,85
15 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:31:00 29,44
16 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:31:05 29,70
17 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 00:31:18 30,39
18 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:31:35 31,30
21 Patrik Sjökvist OK Orion 00:32:12 33,26
22 Anders Ryvallius IK Hakarpspojkarna 00:32:25 33,95
24 Daniel Brohede OK Älgen 00:32:28 34,11
25 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 00:32:47 35,12
26 Magnus Persson OK Tisaren 00:32:49 35,22
28 Urban André Hammarby IF OF 00:33:10 36,34
30 Tommy Johansson Västvärmlands OK 00:33:28 37,29
34 Håkan Palm FK Boken 00:34:54 41,86
36 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:35:23 43,39
38 Martin Öhman Gjø-Vard OL 00:36:09 45,84
39 Anders Besterman IK Trenne Ullared 00:36:19 46,37
42 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:36:31 47,00
43 Anders Lövgärd OK Alehof 00:36:43 47,64
44 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:36:53 48,17
46 Sverker Lenas Centrum OK 00:38:58 54,80
47 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:39:13 55,60
51 Ulrik Karlsson Motala AIF OL 00:40:03 58,25
52 Joakim Karmetun OK Njudung 00:40:08 58,52
53 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:40:20 59,15
54 Micael Stamm OK Klemmingen 00:40:37 60,06
56 Andreas Krafft Länna IF 00:41:16 62,13
57 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 00:42:03 64,62
58 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 00:42:20 65,52
61 Daniel Berggren Östersunds OK 00:42:41 66,64
62 Per Thunberg OK Vivill 00:42:43 66,74
63 Erik Lauri FK Herkules 00:42:44 66,80
65 Jonas Uller Kils OK 00:43:06 67,96
66 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 00:43:42 69,87
67 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:43:52 70,40
68 Jonas Tornehed Västerås SOK 00:44:01 70,88
71 Olle Malmring Freidig 00:44:18 71,78
72 Andreas Lundholm Umeå OK 00:44:52 73,59
73 Arne Kjell Vikhagen Göteborg-Majorna OK 00:45:21 75,13
74 Martin Widmark OK Skogsvargarna 00:45:46 76,45
76 Andreas Blomgren OK Hierne 00:46:27 78,63
77 Peter Westlund Jönköpings OK 00:46:29 78,73
79 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:46:43 79,48
80 Fredrik Ekenborg Nyköpings OK 00:46:55 80,11
81 Lars Henriksson Sundsvalls OK 00:46:57 80,22
83 Dan Hörnell OK Linné 00:47:50 83,03
93 Henrik Persson Sundbybergs IK 00:52:50 98,95
95 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:53:32 101,18
96 Atakilte Beyene Nässjö OK 00:53:46 101,92
98 Martin Sigrand OK Södertörn 00:55:28 107,34
99 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:55:37 107,81
100 Urban Särnbrink OK Tisaren 00:56:00 109,03
101 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:56:21 110,15
102 Ola Häggström Andrarums IF 00:56:56 112,00
103 Patrik Ingelström OK Gynge 00:58:15 116,20
104 Daniel Axelsson Målilla OK 00:59:26 119,96
106 Patrik Servin Långhundra IF 00:59:58 121,66
110 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 01:02:29 129,67
111 Per Palmqvist OK Kontinent 01:04:20 135,56
116 Thomas Johansson OK Renen 01:08:31 148,88
118 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 01:08:53 150,05
120 Kent Lindblad Kalmar OK 01:14:59 169,47
Patrik Lundqvist Nybro OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr