Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H40 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Dalin Leksands OK 00:23:07 11,89
2 Yuri Omelchenko OK Orion 00:24:57 18,33
3 Martin Larsson IFK Göteborg 00:24:58 18,39
4 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:25:15 19,38
5 Jörgen Olsson OK Pan-Kristianstad 00:25:32 20,38
6 Dan Larsson OK Tisaren 00:26:11 22,66
7 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:26:16 22,95
8 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 00:26:49 24,88
9 Daniel Kaipe Leksands OK 00:26:50 24,94
10 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 00:26:56 25,29
11 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:26:57 25,35
12 Pontus Funke Leksands OK 00:27:12 26,23
14 Henrik Roos OK Linné 00:27:22 26,81
15 Tomas Albinsson OK Österåker 00:27:33 27,46
16 Lars-Erik Hasler Surahammars SOK 00:27:48 28,34
17 Nick Barrable OK Ravinen 00:27:56 28,80
18 Peter Sjödin OK Tisaren 00:28:17 30,03
20 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:28:23 30,38
21 Ingemar Eriksson Ronneby OK 00:28:29 30,73
22 Magnus Larsson OK Dacke 00:28:32 30,91
23 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:28:38 31,26
24 Tomas Andersson OK Skogsstjärnan 00:28:40 31,38
25 Anders Björk Trollhättans SOK 00:28:47 31,79
26 Magnus Hansson OK Löftan 00:29:11 33,19
27 Magnus Göras Leksands OK 00:29:20 33,72
28 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 00:29:31 34,36
29 Magnus Sundmark IK Gandvik 00:29:36 34,66
30 Erik Aamot OK Skogshjortarna 00:29:40 34,89
31 Patrik Johnsson OK Kåre 00:29:45 35,18
32 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:29:52 35,59
33 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:30:02 36,18
34 Berth Karlsson Sävedalens AIK 00:30:19 37,17
35 Stefan Graad IF Rigor 00:30:27 37,64
37 Magnus Gadefors Väsby OK 00:30:42 38,52
37 Magnus Öhling OK Tor 00:30:42 38,52
39 Magnus Arvidsson Brattås CK 00:30:49 38,93
40 Mikael Gummesson Nybro OK 00:30:54 39,22
41 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:01 39,63
42 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:31:03 39,75
44 Magnus Södervall IK Gandvik 00:31:10 40,16
45 Jonas Olsson OK Roxen 00:31:22 40,86
46 Christian Eriksson Linköpings OK 00:31:33 41,50
47 Per-Anders Olsson Ockelbo OK 00:31:37 41,73
51 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:32:16 44,02
52 Roger Tynell Rånäs OK 00:32:28 44,72
53 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:32:55 46,30
54 Mattias Lindmark Robertsfors IK 00:33:22 47,88
54 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:33:22 47,88
56 Mats Bergenfur IK Vikings OK 00:33:39 48,87
57 Stefan Eriksson Surahammars SOK 00:33:43 49,11
59 Fredrik Ekström OK Älgen 00:33:59 50,04
60 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:34:00 50,10
61 Henrik Björk OK Hammaren 00:34:05 50,39
62 Richard Olovsson Gamleby OK 00:34:09 50,63
63 Tobias Ringström OK Landehof 00:34:11 50,75
64 Patric De Boussard IFK Enskede 00:34:18 51,15
65 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:34:19 51,21
66 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 00:34:22 51,39
67 Daniel Johansson OK Hammaren 00:34:24 51,51
68 Eric Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:34:30 51,86
69 Tomas Rosén Hästveda OK 00:34:31 51,92
70 Stefan Rosén Hästveda OK 00:34:32 51,97
71 Mattias Eklund Ockelbo OK 00:34:50 53,03
72 Martin Persson KFUM Örebro OK 00:34:55 53,32
73 Anders Pelander OK Djerf 00:34:59 53,55
74 Johan Westerbergh Rasbo IK 00:35:10 54,20
75 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:35:22 54,90
76 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:35:28 55,25
77 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:35:31 55,43
78 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:35:33 55,54
80 Odd Wallander Brattås CK 00:35:36 55,72
81 Magnus Dahlin IK Gandvik 00:35:39 55,89
82 Stellan Täck OK Hammaren 00:35:51 56,60
85 Mattias Stockheden OK Gränsen 00:36:07 57,53
86 Anders Sahlén Västerås SOK 00:36:16 58,06
88 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:36:24 58,53
89 Magnus Graad Ronneby OK 00:36:28 58,76
90 David Olsson OK Skogsstjärnan 00:36:33 59,05
92 Roger Palmgren Sundsvalls OK 00:36:55 60,34
93 Jan Granäng Kungälvs OK 00:36:58 60,52
95 Andreas Olsson OK Linné 00:37:25 62,10
95 Peter Gustafsson OK Linné 00:37:25 62,10
98 Örjan Emanuelsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:31 62,45
99 Mikael Lind OK Älgen 00:37:34 62,62
100 Mattias Nilsson Björkfors GOIF 00:37:36 62,74
101 Anders Löwgren OK Milan 00:37:39 62,92
102 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:37:51 63,62
104 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 00:38:18 65,20
105 Jari Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:23 65,49
106 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:38:26 65,67
107 Michael Wennblom Hagaby GOIF 00:38:27 65,72
108 Per Wikström Hästveda OK 00:38:32 66,02
109 Pär Svensson I 15 IF 00:38:44 66,72
110 Mats Hainke Snättringe SK 00:38:46 66,84
111 Oskar Klockar OLG Cordoba 00:38:47 66,89
112 Robert Widmark Umeå OK 00:39:02 67,77
113 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 00:39:11 68,30
114 Mikael Andersson Hagaby GOIF 00:39:18 68,71
116 Daniel Björnberg Västerås SOK 00:39:19 68,77
117 Magnus Karlsson Ryda SK 00:39:35 69,70
118 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 00:39:44 70,23
119 Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:39:50 70,58
120 Christer Öberg Gamleby OK 00:39:52 70,70
121 Johan Swartz OK Orion 00:39:55 70,87
122 Sven-Åke Bengtsson Falkenbergs OK 00:40:01 71,22
124 Olle Nyström Brattås CK 00:40:20 72,34
125 Johan Axelsson OK Älme 00:40:29 72,86
126 Lars Kullman OK Alehof 00:40:31 72,98
128 Krister Golsäter Korsnäs IF OK 00:40:35 73,21
129 Anders Eriksson OK Milan 00:40:50 74,09
130 Jakob Berg KFUM Örebro OK 00:40:55 74,38
134 Erik Backlund Trollhättans SOK 00:41:41 77,07
135 Per Wiker Gustavsbergs OK 00:41:47 77,43
136 Magnus Vahlberg Linköpings OK 00:42:10 78,77
137 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 00:42:38 80,41
138 Mathias Danielsson OK Hammaren 00:43:01 81,76
139 Peter Hermansson IFK Mora OK 00:43:10 82,28
139 Jesper Nordin Korsnäs IF OK 00:43:10 82,28
142 Mathias Westerlund OK Nolaskogsarna 00:43:16 82,63
144 Peter Sunnegårdh Ronneby OK 00:43:28 83,34
145 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 00:43:33 83,63
146 Henrik Nord KFUM Örebro OK 00:43:36 83,80
148 Bo Kron OK Flundrehof 00:44:36 87,31
148 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 00:44:36 87,31
150 Jon Lindskog OK Älme 00:44:38 87,43
151 Johan Lidén OK Landehof 00:44:45 87,84
152 Mathias Fredrixon OK Skogshjortarna 00:44:51 88,19
154 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:45:16 89,65
155 Jesper Waldfelt Finspångs SOK 00:45:21 89,95
156 Anders Galin Surahammars SOK 00:45:44 91,29
157 Alexander Wickman Tibro OK 00:45:54 91,88
157 Mattias Persson OK Tyr 00:45:54 91,88
161 Daniel Niklasson Falköpings AIK OK 00:46:07 92,64
162 Erik Sparrman OK Linné 00:46:24 93,63
163 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 00:47:05 96,03
164 Joakim Stenvall Östersunds OK 00:47:39 98,02
165 Fredrik Malm KFUM Örebro OK 00:47:47 98,49
166 Kristofer Drejmo OK Landehof 00:47:49 98,61
168 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:48:43 101,77
169 Stefan Andersson Istrums SK 00:48:44 101,82
171 Johan Hansson OK Löftan 00:49:06 103,11
173 Johan Edström Bottnaryds IF 00:49:26 104,28
174 Mikael Guttke Nyköpings OK 00:49:51 105,74
174 Magnus Olsson Torsås OK 00:49:51 105,74
176 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:50:07 106,68
177 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:08 106,74
178 Magnus Wallin Falkenbergs OK 00:50:22 107,56
179 Mattias Lundgren Vittjärvs IK 00:50:31 108,09
180 Michael Nilsson Andrarums IF 00:50:47 109,02
181 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:50:48 109,08
184 Per Göthsson Täby OK 00:51:36 111,89
185 Niklas Karlsson Lustens OK 00:52:20 114,46
187 Jerker Andersson OK Tyr 00:52:45 115,93
188 Niklas Olsson Fagersta OK 00:52:48 116,10
189 Tobias Lindgren OK Kåre 00:52:59 116,74
191 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:53:27 118,38
192 Magnus Berglund Vittjärvs IK 00:53:29 118,50
193 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:53:51 119,79
196 Fredrik Evertsson Lessebo OK 00:55:06 124,18
197 Mikael Christensen IFK Enskede 00:55:50 126,75
199 Martin Stenback Järfälla OK 00:56:29 129,03
200 Olof Martander Trollhättans SOK 00:56:53 130,44
201 Andreas Petersson Alstermo IF 00:57:32 132,72
202 Lars-Ola Westerlund Lustens OK 00:58:08 134,82
203 Fredrik Olindersson OK Löftan 01:02:41 150,80
206 Tomas Cahier IK Uven 01:04:32 157,29
207 Johan Granfors IF Rigor 01:06:17 163,44
209 Mats Hermansson Kungälvs OK 01:07:08 166,42
212 Niklas Dahlström FK Herkules 01:11:13 180,75
213 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:11:27 181,57
214 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 01:17:38 203,28
215 Per Andersson OK Linné 01:18:46 207,26
217 Jonny Lindén OK Bävern 01:35:06 264,60
218 Daniel Sund OK Hammaren 01:35:18 265,30
Marcus Henningsson Lunds OK
Magnus Stenback Skarpnäcks OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr