Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sofia Holmgård Kils OK 00:24:21 18,31
2 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:25:24 21,25
3 Charlotte Vikström Sundsvalls OK 00:26:24 24,04
4 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:26:30 24,32
5 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:27:03 25,85
6 Annika Ericsson Växjö OK 00:27:39 27,53
7 Stina Nordahl Domnarvets GOIF 00:27:44 27,76
10 Lena Lindman Finspångs SOK 00:29:19 32,18
12 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:30:08 34,46
13 Maria Zeijlon OK Hällen 00:30:09 34,50
14 Ylva Olm Kils OK 00:30:24 35,20
15 Marie Hedar OK Tor 00:30:45 36,18
16 Eva Gustavsson Hellas Orientering 00:30:47 36,27
17 Izabell Birklin OK Kåre 00:31:04 37,06
18 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:31:11 37,39
19 Susanne Pettersson OK Roxen 00:31:12 37,43
20 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:31:16 37,62
21 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:31:30 38,27
22 Anneli Karlsson FK Finn 00:31:32 38,37
24 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:31:48 39,11
25 Ann Franzén OK Södertörn 00:31:54 39,39
26 Marika Husby Skåneslättens OL 00:32:25 40,83
27 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:32:46 41,81
28 Malin Malmberg Malmö OK 00:32:52 42,09
29 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:33:00 42,46
29 Kersti Ringi OK Kåre 00:33:00 42,46
32 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:08 42,83
34 Ann Granqvist OK Ravinen 00:33:24 43,58
35 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:33:41 44,37
36 Lena Malmström GOIF Tjalve 00:33:47 44,65
37 Åsa Svensson Nässjö OK 00:34:11 45,76
37 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:34:11 45,76
39 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:34:17 46,04
40 Carina Bergander Eksjö SOK 00:34:30 46,65
42 Sofia Gustafsson OK Roxen 00:34:34 46,83
43 Marica Tynell Rånäs OK 00:34:53 47,72
44 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:35:00 48,04
45 Margareta Rylander Skåneslättens OL 00:35:15 48,74
46 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:35:35 49,67
47 Monica Roos Attunda OK 00:35:48 50,28
48 Gith Tellsén OK Roxen 00:35:49 50,32
49 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:35:50 50,37
51 Anne Johansson OK Dacke 00:36:00 50,83
52 Susanne Johannesson Ronneby OK 00:36:32 52,32
54 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:36:48 53,07
55 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:36:50 53,16
57 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:53 53,30
57 Malin Lamm Frölunda OL 00:36:53 53,30
60 Carina Nilsson IK Gandvik 00:37:03 53,76
61 Anette Johansson OK Kolmården 00:37:06 53,90
62 Annika Ohlsson Ärla IF 00:37:11 54,14
63 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:37:14 54,28
65 Christina Lilje Gävle OK 00:37:31 55,07
65 Sofia Karlsson OK Landehof 00:37:31 55,07
67 Annika Engel Hässleholms OK 00:37:35 55,25
67 Anna Danielsson OK Kåre 00:37:35 55,25
69 Ingeborg Nilsson OK Denseln 00:37:42 55,58
70 Catarina Larsson Västerås SOK 00:37:54 56,14
73 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:38:33 57,95
75 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:38:46 58,56
76 Karin Nyman OK Tyr 00:38:50 58,74
77 Ulrica Olovsson Laholms IF OK 00:38:56 59,02
78 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 00:38:58 59,11
79 Karin Olofsson Linköpings OK 00:39:03 59,35
80 Pernilla Hörwing OK Roxen 00:39:11 59,72
81 Victoria Karlsson Skogslöparna 00:39:40 61,07
82 Eva Engman OK Denseln 00:39:46 61,35
84 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:40:05 62,23
85 Nina Ivers Attunda OK 00:40:06 62,28
86 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:40:07 62,32
87 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:40:32 63,49
88 Charlotte Skoglund Kils OK 00:40:56 64,60
89 Maria Lillieström OK Roxen 00:40:57 64,65
90 Ewa Holmberg IF Hagen 00:41:14 65,44
90 Ylva Ekberg Skattkärrs SOK 00:41:14 65,44
92 Åsa Eneroth Lunds OK 00:41:18 65,63
93 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:41:32 66,28
94 Katarina Almehed Frölunda OL 00:41:33 66,33
95 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 00:41:54 67,30
96 Ann-Kristin Kristiansson Trollhättans SOK 00:41:58 67,49
99 Annelie Johansson OK Skärmen 00:42:42 69,54
100 Åsa Hallgren OK Österåker 00:42:44 69,63
101 Pille Hedström Söders-Tyresö 00:42:59 70,33
102 Karin Lind Främmestads IK 00:43:30 71,77
103 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:43:31 71,82
104 Åsa Wikström Fellingsbro GOIF 00:43:56 72,98
105 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 00:44:07 73,49
106 Malin Högberg OK Hierne 00:44:11 73,68
107 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:44:22 74,19
109 Eva Rämmal Lunds OK 00:45:29 77,30
110 Jeanette Andersson OK Dacke 00:45:33 77,49
111 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 00:45:37 77,68
112 Anneli Wickbom Vittjärvs IK 00:45:47 78,14
113 Susanne Bovallius Järfälla OK 00:46:02 78,84
114 Anna Norrbom Sala OK 00:46:08 79,12
116 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 00:46:15 79,44
117 Åsa Ericsson Lunds OK 00:46:53 81,21
120 Margareta Bergh Skarpnäcks OL 00:48:04 84,52
121 Camilla Jansson Vänersborgs SK 00:48:29 85,68
122 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 00:48:33 85,86
123 Annica Hänström Täby OK 00:48:34 85,91
124 Erica Håll HJS-Vansbro OK 00:49:13 87,73
125 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:49:14 87,77
126 Helena Svensson FK Boken 00:49:26 88,33
127 Helene Nilsson IF Start 00:49:49 89,40
129 Annika Berntsson Väsby OK 00:50:05 90,14
130 Susanne Gran Gamleby OK 00:50:25 91,08
132 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 00:50:54 92,42
133 Linda Oxel Kungälvs OK 00:51:37 94,42
135 Elisabeth Stödeman Surahammars SOK 00:51:58 95,40
138 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:54 98,01
139 Kristina Zilling OK Södertörn 00:53:08 98,66
140 Katarina Lindbärg OK Södertörn 00:53:54 100,80
141 Karin von Kronhelm OK Måsen 00:54:06 101,36
142 Anna Knapp Västerås SOK 00:54:15 101,78
143 Ulrika Willén Östersunds OK 00:55:44 105,92
144 Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 00:56:07 106,99
145 Lena Strömbäck Linköpings OK 00:56:29 108,01
146 Kristina Lind OK Skärmen 00:56:42 108,61
148 Lotta Borg Linköpings OK 00:58:48 114,48
149 Petra Björndal OK Grip 00:59:17 115,83
150 Karin Åkerman Västerås SOK 00:59:23 116,10
151 Monika Lydin OK Kontinent 00:59:34 116,62
152 Caroline Liljebjörn Nybro OK 00:59:58 117,73
153 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:03:06 126,48
154 Gun Rosendahl IF Marin Väst 01:07:17 138,16
156 Anna Hertin Västerviks OK 01:08:04 140,34
157 Linda Thorén Ronneby OK 01:09:22 143,97
158 Gunilla Sahl OK Klemmingen 01:11:33 150,07
161 Pia Östangård Gamleby OK 01:25:28 188,91
162 Anna Grahn IK Uven 01:25:46 189,75

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr