Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:25:16 21,31
3 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:25:50 23,23
4 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:26:03 23,96
5 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:26:25 25,20
6 Mikael Palmberg OK Hammaren 00:26:47 26,44
7 Robert Palm Västerås SOK 00:26:52 26,73
8 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:53 26,78
10 Gunnar Elveljung IFK Göteborg 00:27:29 28,81
11 Magnus Nordström Kils OK 00:27:34 29,10
12 Marcus Phersson OK Linné 00:27:42 29,55
13 Thomas Ivarsson OK Hammaren 00:27:48 29,89
14 Anders Yngström Göteborg-Majorna OK 00:27:49 29,94
15 Magnus Svensson Nässjö OK 00:27:56 30,34
16 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:28:07 30,96
17 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:28:31 32,31
18 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:28:38 32,71
19 Tomas Norman Leksands OK 00:28:47 33,22
20 Claes Hagstrand Lerums SOK 00:28:58 33,84
21 Johan Hansson Jönköpings OK 00:29:23 35,25
23 Peter Junevik Leksands OK 00:30:03 37,51
24 Patrik Leickt Tullinge SK 00:30:05 37,62
26 Anders Johansson Västvärmlands OK 00:30:30 39,03
27 Magnus Larsson Västerås SOK 00:30:37 39,42
28 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 00:30:43 39,76
29 Peter Jansson IK Jarl Rättvik 00:30:46 39,93
31 Mattias Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:53 40,33
32 Henrik Pettersson OK Roxen 00:30:55 40,44
33 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:30:59 40,67
34 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:31:03 40,89
35 Magnus Ericsson Växjö OK 00:31:13 41,46
36 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:31:16 41,63
37 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:31:37 42,81
38 Mikael Langer OK Roxen 00:31:50 43,54
39 Martin Persson OK Kåre 00:31:57 43,94
40 Peter Braun Växjö OK 00:32:01 44,17
41 Lars Ögren Karlsbyhedens IK 00:32:08 44,56
42 Pär M Johansson OK Älme 00:32:13 44,84
43 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:32:21 45,29
43 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 00:32:21 45,29
45 Johan Redtzer Attunda OK 00:32:24 45,46
46 Björn Axelsson Tullinge SK 00:32:25 45,52
47 Bengt Andersson IFK Mora OK 00:32:39 46,31
49 Jan Hansson OK Djerf 00:32:42 46,48
50 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:32:52 47,04
51 Ola Envall Tullinge SK 00:32:54 47,16
52 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 00:32:55 47,21
53 Christer Eriksson OK Kolmården 00:33:01 47,55
53 Sven Bolmblad OK Södertörn 00:33:01 47,55
55 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:33:08 47,95
56 Fredrik Morast Haninge SOK 00:33:10 48,06
59 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:33:30 49,19
61 Anders Lamm Frölunda OL 00:33:53 50,49
63 Erik Forsberg OK Ravinen 00:34:11 51,50
64 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:34:14 51,67
65 Anders Selin FK Göingarna 00:34:17 51,84
66 Henrik Morast Haninge SOK 00:34:23 52,18
68 Per Nordahl Domnarvets GOIF 00:34:36 52,91
70 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:34:56 54,04
72 Johan Ockborn Trollhättans SOK 00:35:07 54,66
73 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:08 54,72
74 Ulf Honeth Växjö OK 00:35:12 54,95
75 Håkan Andersson OK Dacke 00:35:21 55,45
76 Anders Mases Stora Tuna OK 00:35:31 56,02
77 Jan Moberg Gävle OK 00:35:32 56,07
78 Mats Lilja OK Älgen 00:35:33 56,13
79 Johan Agås Sundsvalls OK 00:35:43 56,70
80 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:35:44 56,75
81 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:35:47 56,92
82 Audun Kongslien Skogspojkarnas OK 00:35:49 57,03
85 Leif Krüger Garphyttans IF 00:35:57 57,49
85 Sören Lindgren Vandrarringen 00:35:57 57,49
87 Björn Zettervall OK Dacke 00:36:03 57,82
88 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:36:11 58,28
89 Staffan Broman OK Roslagen 00:36:15 58,50
90 Joakim Persson Haninge SOK 00:36:17 58,61
91 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:36:20 58,78
91 Johan Lidmar Snättringe SK 00:36:20 58,78
93 Per Johansson OK Reftele 00:36:35 59,63
94 Magnus Lönnqvist OK Ravinen 00:36:42 60,03
96 Daniel Bringby Södertälje-Nykvarn OF 00:36:49 60,42
97 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:36:51 60,53
98 Lars Thorén Ronneby OK 00:37:03 61,21
99 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:37:05 61,32
100 Anders Johansson OK Hammaren 00:37:11 61,66
101 Olle Sandén OK Södertörn 00:37:14 61,83
102 Tomas Stigsson Trollhättans SOK 00:37:16 61,94
103 Jan Fransson OK Milan 00:37:23 62,34
103 Mattias Zeijlon OK Hällen 00:37:23 62,34
103 Gustaf Samelius Visborgs OK 00:37:23 62,34
106 Thomas Johansson Gamleby OK 00:37:26 62,51
107 Anders Lindholm Sundsvalls OK 00:37:29 62,68
108 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:37:33 62,90
110 Tore Nallgård Västerås SOK 00:37:37 63,13
113 Ulf Andersson Haninge SOK 00:38:10 64,99
113 Roger Andersson Andrarums IF 00:38:10 64,99
115 Ulf Åman OK Vilse 87 00:38:15 65,27
116 Oskar Nederheim Haninge SOK 00:38:22 65,67
117 Andreas Hellgren Hammarkinds OK 00:38:41 66,74
118 Fredrik Örnlid Täby OK 00:38:48 67,14
119 Tommy Stenvi OK Linné 00:38:52 67,36
121 Peo Berg Leksands OK 00:38:56 67,59
122 Kjell Josefsson OK Kolmården 00:39:01 67,87
126 Rickard Danielsson Vimmerby OK 00:39:22 69,06
128 Martin Svensson IF Rigor 00:39:49 70,58
129 Sven Persson Årsunda IF 00:39:57 71,03
130 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:39:58 71,09
130 Tomas Karlsson Kexholms SK 00:39:58 71,09
132 Anders Önerud OK Ravinen 00:40:06 71,54
133 Anders Ericsson Lunds OK 00:40:09 71,71
134 Anders Hedberg OK Södertörn 00:40:10 71,77
134 Stefan Nordström Sigtuna OK 00:40:10 71,77
136 Gustaf Ericson Järla Orientering 00:40:34 73,12
137 Kjell Träff NAIS Orienteringsklubb 00:40:39 73,40
138 Mikael Larsson Skattkärrs SOK 00:41:00 74,59
139 Joakim Fornander OK Roxen 00:41:03 74,76
140 Björn Karlsson Kexholms SK 00:41:04 74,81
142 Håkan Karlsson FK Finn 00:41:12 75,26
145 Jonas Holmgren OK Hammaren 00:41:25 76,00
146 Johan Åberg OK Landehof 00:41:39 76,79
147 Stefan Nilsson Högåkers OK 00:41:55 77,69
148 Erik Ruotsalainen Frölunda OL 00:41:56 77,75
149 Martin Ekdala Kungälvs OK 00:41:59 77,92
150 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:42:01 78,03
152 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:42:16 78,88
153 Robert Bylander Karlsbyhedens IK 00:42:19 79,05
154 David Gabrielsson Sävedalens AIK 00:42:36 80,01
155 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:42:51 80,85
156 Ove Näslund OK Roslagen 00:42:52 80,91
157 Björn Jansson OK Klemmingen 00:42:57 81,19
158 Axel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:11 81,98
158 Stephan Östergren Alvesta SOK 00:43:11 81,98
160 Jan Andersson OK Hammaren 00:43:20 82,49
161 Mats Back Fagersta OK 00:43:28 82,94
162 Anders Karlsson OK Kåre 00:43:32 83,17
163 Ronny Fredriksson OK Dacke 00:43:36 83,39
163 Henrik Erdalen IFK Göteborg 00:43:36 83,39
165 Stefan Reiver Bodafors OK 00:43:38 83,51
166 Anders Gustavsson OK Enen 00:44:00 84,75
167 Torbjörn Grahn IK Uven 00:44:04 84,97
169 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:44:12 85,42
170 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:44:20 85,88
171 Ulrik Ivers Attunda OK 00:44:29 86,38
173 Tomas Svennberg Degerfors OK 00:44:44 87,23
174 Janne Lindström OK Hammaren 00:44:47 87,40
175 Johan Jylltorp Linköpings OK 00:44:56 87,91
176 Robert Bertilsson Lunds OK 00:45:02 88,25
177 Håkan Persson Laholms IF OK 00:45:11 88,75
178 Per Carlsson IF Hagen 00:45:32 89,94
179 Niclas Nilsson OK Österåker 00:45:34 90,05
180 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:45:39 90,33
182 Mats Rönnborg IK Uven 00:45:50 90,96
184 Jonas Melén Trollhättans SOK 00:46:03 91,69
185 Magnus Johansson OK Kolmården 00:46:08 91,97
186 Dennis Roos SOK Träff 00:46:32 93,33
187 Thomas Bergstrand Brattås CK 00:46:43 93,95
189 Torgny Näslund Skogslöparna 00:46:48 94,23
191 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 00:46:55 94,62
193 Ola Nilsson Alvesta SOK 00:47:25 96,32
195 Sven Eriksson OK Landehof 00:47:55 98,01
196 Bert Eriksson Umeå OK 00:47:58 98,18
197 Magnus Flodman OK Hammaren 00:48:09 98,80
198 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:48:11 98,91
199 Håkan Johansson Gudhems IF 00:48:17 99,25
200 Lars-Åke Kullberg Björkfors GOIF 00:48:28 99,87
201 Hans Johansson OK Reftele 00:48:42 100,66
202 Jan Kalered OK Denseln 00:48:48 101,00
203 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:49:10 102,24
204 Ulf Gabrielsson Kungälvs OK 00:49:24 103,03
206 Lars Hall Västerås SOK 00:49:30 103,37
207 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 00:49:37 103,77
209 Per O Magnusson Linköpings OK 00:49:47 104,33
210 Torbjörn Andersson Tibro OK 00:49:52 104,61
211 Peter Johansson Simlångsdalens IF 00:50:03 105,24
212 Mikael Danielsson OK Kåre 00:50:22 106,31
214 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 00:50:46 107,66
218 Mats Jonsson Skåneslättens OL 00:51:18 109,47
219 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:51:32 110,26
220 Jonas Näslund OK Hammaren 00:51:41 110,77
221 Staffan Olsson Stigsökarna 00:51:52 111,39
221 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:51:52 111,39
223 Magnus Sjöberg OK Branten 00:52:13 112,57
224 Benny Wiklund Finspångs SOK 00:52:25 113,25
225 Magnus Hedegård OK Kolmården 00:52:54 114,89
226 Göran Blad OK Kullingshof 00:52:57 115,06
226 Peter Eriksson Emmaboda Verda OK 00:52:57 115,06
228 Mikael Ringi OK Kåre 00:52:58 115,11
229 Erik Willén Östersunds OK 00:53:01 115,28
231 Erik Wedin NAIS Orienteringsklubb 00:53:33 117,09
232 Peter Lundberg OK Renen 00:53:49 117,99
233 Dan Johansson FK Boken 00:53:57 118,44
235 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:54:07 119,01
236 Anders Lundberg OK Roslagen 00:54:22 119,85
237 Niklas Eriksson Bodafors OK 00:54:33 120,47
238 Ulf Rask Kungälvs OK 00:54:46 121,21
240 Erik Berg Garda OK 00:55:00 122,00
241 Lars Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:55:06 122,34
242 Stefan Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:55:24 123,35
245 Jan Ekberg Skattkärrs SOK 00:57:11 129,39
246 Patrik Eveborn OK Roxen 00:57:44 131,25
248 Henrik Weiden Skåneslättens OL 00:58:30 133,85
253 Peter Fransson Jönköpings OK 00:59:53 138,54
254 Martin Jakobsson Hammarkinds OK 00:59:56 138,71
255 Stig Dahl Visborgs OK 01:00:16 139,83
256 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:00:29 140,57
257 Magnus Grönkvist OK Järnbärarna 01:00:43 141,36
258 Lars Halvarsson Leksands OK 01:01:10 142,88
259 Joakim Åkesson OK Landehof 01:02:10 146,27
260 Magnus Stafstedt OK Alehof 01:02:33 147,57
262 Anders Larsson Almby IK 01:03:52 152,03
264 Niclas Lidström Frösö IF 01:04:09 152,99
267 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 01:04:56 155,64
268 Anders Röstin Söders-Tyresö 01:05:30 157,56
269 Krister Persson Ronneby OK 01:06:46 161,85
271 Anders Sundelin OK Orion 01:10:56 175,96
273 Kennet Lindqvist OK Kolmården 01:13:29 184,59
277 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:29:39 239,34

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF