Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:24:16 24,73
3 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:26:00 30,52
4 Christer Skoog Kils OK 00:26:27 32,02
6 Sixten Westlund OK Tyr 00:27:33 35,69
7 Per Backlund OK Södertörn 00:28:27 38,69
8 Johnny Junegard Tullinge SK 00:28:28 38,75
10 Andreas Hjertson OK Linné 00:28:44 39,64
12 Mats Hall Nyköpings OK 00:29:04 40,75
13 Ola Lundh IF Hagen 00:29:55 43,59
15 Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 00:29:58 43,75
17 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:30:07 44,25
18 Mats Walheim Robertsfors IK 00:30:12 44,53
19 Axel Wassenius Uddevalla OK 00:30:20 44,98
20 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:30:28 45,42
21 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:30:29 45,48
22 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 00:30:45 46,37
23 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:30:56 46,98
24 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:31:13 47,93
24 Olof Fraenell Sundsvalls OK 00:31:13 47,93
28 Mats Brorsson Tockarps IK 00:32:36 52,54
29 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:32:37 52,60
29 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 00:32:37 52,60
32 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:33:18 54,88
33 Mikael Johansson OK Gisle 00:33:25 55,27
35 Bo Börjesson Storviks IF 00:34:05 57,49
36 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:34:09 57,72
37 Ingvar Larsson Göteborg-Majorna OK 00:34:19 58,27
38 Göran Tjärnberg Kovlands IF 00:34:52 60,11
39 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 00:34:55 60,27
40 Svante Andrén Tibro OK 00:34:56 60,33
43 Arne Nilsson Nyköpings OK 00:35:18 61,55
44 Lars Runesson OK Vivill 00:35:58 63,78
46 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:36:11 64,50
48 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 00:36:14 64,67
49 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:36:37 65,95
50 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 00:36:55 66,95
53 Owe Törnroth Hjobygdens OK 00:37:25 68,62
54 Tomas Andersson OK Tor 00:37:47 69,84
55 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 00:38:24 71,90
56 Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 00:38:54 73,57
59 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 00:39:50 76,68
60 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 00:39:51 76,74
62 Jan Lundgren Linköpings OK 00:40:11 77,85
63 Christer Eriksson Åmåls OK 00:40:12 77,91
64 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:40:25 78,63
65 Göran Olesund OK Landehof 00:40:40 79,46
67 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 00:40:45 79,74
68 Bengt Klasson Ulricehamns OK 00:41:00 80,58
71 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:41:24 81,91
74 Roger Gustafsson Idefjordens SK 00:41:40 82,80
76 Henry Barsk Övertorneå IF 00:42:21 85,08
77 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:42:33 85,75
83 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 00:44:52 93,48
85 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 00:45:16 94,82
86 Benjamin Viebke Malmö OK 00:45:18 94,93
87 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:45:20 95,04
89 Anders Elfving Bottnaryds IF 00:45:57 97,10
90 Torbjörn Almgren Göteborgs SK 00:45:59 97,21
91 Göran Ivares OK Södertörn 00:46:13 97,99
92 Mats Lundman OK Roslagen 00:46:36 99,27
93 Dick Nyman Uddevalla IS 00:46:43 99,66
105 Erik Sparrevik Lerums SOK 00:52:23 118,57
106 Arne Sääf Gudhems IF 00:52:44 119,74
110 JanOla Olsson OK Kompassen 00:54:22 125,19
112 Peter Joelsson Ålems OK 00:56:49 133,36
114 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 00:58:18 138,32
116 Bertil Axbom OK Landehof 00:58:57 140,48
119 Werner Köhler Tullinge SK 01:04:44 159,79
125 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 01:13:57 190,55
Håkan Carnland Frösö IF
Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK
Kyrre Thalberg Lunds OK
Lars Mattsson OK Kåre
Stig Nilsson Oskarströms OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr