Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 00:28:27 37,94
3 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:28:32 38,22
4 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:31:00 46,38
5 Jan Sundbüe OK Hällen 00:31:05 46,66
6 Kjell-Ove Arvidsson Falkenbergs OK 00:31:08 46,83
7 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:31:31 48,10
8 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:32:08 50,14
9 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:32:15 50,52
10 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:32:53 52,62
11 Evert Johansson OK Bävern 00:33:03 53,17
12 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:33:14 53,78
13 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:33:19 54,06
14 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:33:24 54,33
15 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:33:25 54,39
16 Erik Wadman IFK Mora OK 00:33:39 55,16
18 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:34:25 57,70
19 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:34:33 58,14
20 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:34:37 58,36
21 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:34:39 58,47
22 Lars Magnusson OK Älme 00:35:08 60,07
23 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:35:09 60,13
24 Anders Hall Järla Orientering 00:35:20 60,73
24 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:35:20 60,73
26 Gunnar Håkansson IK Uven 00:35:50 62,39
27 Mats Kensby OK Tyr 00:36:03 63,11
30 Ulf Skoglund Kils OK 00:36:19 63,99
31 Pontus Fritzell Gudhems IF 00:36:26 64,37
32 Matts Andersson OK Ravinen 00:36:31 64,65
33 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:36:41 65,20
34 Lars Rönnols Täby OK 00:36:51 65,75
36 Sverker Eriksson OK Gynge 00:37:54 69,23
37 Stefan Westlin OK Måsen 00:38:25 70,94
38 Leif Sandahl OK Tyr 00:38:45 72,05
39 Lennart Agén Tullinge SK 00:38:53 72,49
40 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:39:29 74,47
41 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:40:09 76,68
42 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:41:09 79,99
43 Jan-Olof Svensson Burseryds IF 00:41:13 80,21
44 Peter Eklöv OK Linné 00:41:15 80,32
45 Christer Ludvik Turebergs IF 00:41:52 82,37
46 Lars Eklund Växjö OK 00:42:03 82,97
47 Göran Hedman Valbo AIF 00:42:24 84,13
48 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 00:42:25 84,19
49 Åke Strid Almby IK 00:42:47 85,40
50 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:43:14 86,89
51 Leif Martinsson OK Tyr 00:43:19 87,17
53 Manfred Olejnik SOK Viljan 00:44:01 89,48
54 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:44:14 90,20
55 Lennart Eriksson Sol Tranås 00:45:37 94,78
56 Per-Olov Jemt OK Hammaren 00:46:23 97,32
57 Bo Johansson OK Älme 00:46:29 97,65
58 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:46:33 97,87
59 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:46:45 98,53
61 Christer Segerquist Gävle OK 00:47:05 99,64
62 Ingemar Nilsson Andrarums IF 00:47:22 100,58
64 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:48:00 102,67
68 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:49:12 106,65
69 Jens Danielsson Istrums SK 00:49:19 107,03
70 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:49:36 107,97
71 Per-Arne Ramström Strängnäs-Malmby OL 00:50:48 111,94
72 Rudolf Brogren Kungälvs OK 00:51:43 114,98
73 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:52:24 117,24
74 Bo Petersson Lessebo OK 00:52:58 119,12
75 Björn Bältsjö Sävedalens AIK 00:54:47 125,13
77 Per Eneroth Lunds OK 00:55:59 129,11
80 Eric Jönsson OK Triangeln 00:57:14 133,25
82 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:57:39 134,62
83 Henrik Carlsson IK Uven 00:59:10 139,65
85 Per Fröberg GOIF Tjalve 01:00:00 142,41
86 Thord Ekström Trollhättans SOK 01:01:27 147,21
87 Hans Karlsson Länna IF 01:01:44 148,15
88 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 01:01:52 148,59
90 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:02:48 151,68
93 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 01:03:44 154,77
95 Arne Lund Stenungsunds OK 01:10:52 178,39
97 Stein Østby Malmö OK 01:21:13 212,66
Ola Nyqvist OK Södertörn

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr