Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Harkman Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:47 42,50
2 Olof Olofsson Hagaby GOIF 00:29:15 43,95
6 Anders Fries Umeå OK 00:30:50 48,89
7 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:31:34 51,18
8 Kennet Sandström OK Stigen 00:31:45 51,75
9 Krister Strand OK Landehof 00:33:13 56,32
10 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:33:47 58,09
11 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:34:01 58,82
12 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:34:11 59,34
13 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:34:14 59,49
14 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:34:15 59,55
15 Nils-Erik Bossel Älvdalens IF OK 00:34:17 59,65
16 Göran Hansson Täby OK 00:34:19 59,75
18 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:34:44 61,05
19 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:34:49 61,31
21 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:35:08 62,30
23 Kent Bergendahl Nyköpings OK 00:35:37 63,81
25 Kjell Nero Nässjö OK 00:36:00 65,00
27 Uno Magnusson IF Hagen 00:36:54 67,81
28 Bengt Jonasson Göteborg-Majorna OK 00:36:58 68,02
29 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:37:15 68,90
31 Hans Ohlin Rånäs OK 00:37:35 69,94
32 Björn Pettersson Ulricehamns OK 00:38:13 71,92
33 Göran Eriksson Lustens OK 00:38:37 73,16
34 Lars Erik Hermansson OK Linné 00:38:54 74,05
38 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:39:20 75,40
39 Ulf Svensson OK Njudung 00:39:35 76,18
40 Jan Molén OK Triangeln 00:40:29 78,98
41 Göran Svenson SOK Viljan 00:40:40 79,56
42 Roy Fransson Ärla IF 00:40:55 80,33
44 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 00:41:17 81,48
45 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 00:41:52 83,30
46 Pierre Karlsson OK Alehof 00:41:58 83,61
47 Tommy Öst Ljusdals OK 00:42:06 84,02
48 Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 00:42:11 84,28
49 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 00:42:21 84,80
50 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 00:42:26 85,06
51 Torbjörn Lundberg Piteå IF 00:42:27 85,12
57 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:43:06 87,14
59 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:43:41 88,96
60 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:43:50 89,43
62 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:43:52 89,53
66 Lars Eriksson Kalmar OK 00:45:35 94,89
67 Anders Karlsson OK Linné 00:45:48 95,56
68 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 00:45:49 95,61
70 Leif Sundling Njurunda OK 00:45:56 95,98
71 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:46:02 96,29
74 Olle Bohman Hjärnarps GH OL 00:46:16 97,02
80 Ingemar Persson Gamleby OK 00:47:30 100,86
81 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:47:39 101,33
82 Mats Haglund OK Djerf 00:47:45 101,64
84 Karl Mollén OK Denseln 00:48:29 103,93
84 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 00:48:29 103,93
86 Sören Woxlin Alfta-Ösa OK 00:48:44 104,71
88 Leonard Jansson Rasbo IK 00:49:32 107,20
91 Jan Arvidsson OK Skogshjortarna 00:49:57 108,50
95 Roger Bergvik Växjö OK 00:52:04 115,10
97 Bernt Andersson IF Rigor 00:52:22 116,04
101 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 00:53:46 120,41
103 Lars Johansson Malmö OK 00:54:06 121,45
105 Hans Tuvesson IF Hagen 00:54:25 122,43
106 Hans-Erik Ringström Håby IF 00:54:51 123,78
109 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 00:56:12 127,99
112 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 00:57:18 131,42
114 Gert Olsson Tockarps IK 00:57:43 132,72
115 Roland Dahlman Malmö OK 00:58:12 134,23
117 Sten Blomström IK Stern 00:58:19 134,59
119 Jan Johansson Gamleby OK 00:59:03 136,88
123 Olle Enfors Tockarps IK 01:01:41 145,09
124 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:01:47 145,40
127 Anders Yngve OK Kontinent 01:06:33 160,27
133 Richard Bengtsson Lunds OK 01:25:38 219,78
134 Bengt Östlund OK Roxen 01:27:36 225,91
Bengt Svensson OK Gisle
Olof Persson Snättringe SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF