Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:28:52 51,24
2 Christer Sandh OK Roxen 00:28:59 51,58
3 Leif Sandgren Frosta OK 00:29:47 53,95
5 Magnus Säveros Nilivaara IS 00:30:05 54,84
6 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:30:53 57,21
7 Lars Granefelt OK Tyr 00:30:56 57,36
8 Kjell Eriksson OK Djerf 00:31:04 57,75
9 Björn Jägerström IK Uven 00:31:20 58,54
10 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:31:34 59,24
12 Hans Svenson SOK Viljan 00:31:47 59,88
13 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:31:50 60,03
14 Göran Larsson Sala OK 00:31:56 60,32
15 Lars Grankvist Täby OK 00:32:11 61,06
16 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:32:15 61,26
18 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:32:27 61,85
19 Willie Olsson Rävetofta OK 00:32:30 62,00
23 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 00:34:16 67,23
24 Håkan Olsson Hjobygdens OK 00:34:28 67,82
25 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:35:03 69,55
26 Tommy Olsson OK Dacke 00:35:07 69,75
27 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:35:20 70,39
28 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:35:21 70,44
29 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:35:27 70,74
30 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:35:34 71,08
31 Kjell Sandström Bodens BK 00:35:36 71,18
32 Jan Vulcan Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:41 71,43
33 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:35:55 72,12
34 Sören Svensson Sjövalla FK 00:36:14 73,06
38 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:37:08 75,72
40 Kjell-Åke Nilsson Ulricehamns OK 00:37:22 76,41
41 Ingemar Larsson Tullinge SK 00:37:23 76,46
42 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:37:27 76,66
45 Leif Wallenbro Väsby OK 00:38:00 78,29
46 Åke Gustavsson OK Älgen 00:38:03 78,44
48 Benny Ivarsson Fjärås AIK 00:38:13 78,93
49 Jan Åsberg Häverödals SK 00:38:16 79,08
51 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:38:21 79,33
52 Roland Nilsson SOK Viljan 00:38:25 79,52
54 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:36 80,07
55 Lennart Bohman FK Vittus 00:38:40 80,26
57 Göran Andersson Enebybergs IF 00:39:08 81,65
58 Matts Engvall Bodens BK 00:39:10 81,74
59 Anders Kjell Linköpings OK 00:39:12 81,84
61 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:39:25 82,49
62 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:39:27 82,58
65 Tommy Wåhlin OK Enen 00:40:19 85,15
66 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF 00:40:29 85,64
67 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:40:35 85,94
68 Leif Nordin Attunda OK 00:40:43 86,34
69 Christian Elvhage IF Thor 00:40:46 86,48
71 Björn Edén Waxholms OK 00:41:02 87,27
72 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 00:41:08 87,57
73 Per-Erik Jansson IF Thor 00:41:17 88,01
74 Johnny Gustafsson Gamleby OK 00:41:39 89,10
76 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 00:42:01 90,19
77 Gert Olsson Skåneslättens OL 00:42:16 90,93
82 Leif Karlsson Frosta OK 00:44:21 97,10
85 Ove Johansson OK Kolmården 00:45:37 100,85
88 Lars Persson OK Kompassen 00:46:01 102,03
89 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:46:12 102,58
90 Kent R Nilsson Andrarums IF 00:46:25 103,22
91 Stefan Erlandsson Garda OK 00:46:36 103,76
93 Anders Claesson IFK Mora OK 00:47:14 105,64
94 Börje Ljungberg Umeå OK 00:47:20 105,93
94 Håkan Nilsson Malmö OK 00:47:20 105,93
96 Kjell Jeppson IF Rigor 00:47:29 106,38
99 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:47:46 107,22
100 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 00:48:19 108,85
101 Björn Abelsson Sundsvalls OK 00:48:29 109,34
102 Leif Ingemarsson FK Vittus 00:49:38 112,75
104 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 00:50:48 116,20
105 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:50:53 116,45
106 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 00:51:10 117,29
107 Bo Winander Järfälla OK 00:51:11 117,34
108 Sten Olsson OK Alehof 00:51:28 118,18
110 Bertil Senestad Finspångs SOK 00:52:04 119,95
111 Ulf Back Vandrarringen 00:52:55 122,47
112 Lars Lång Vimmerby OK 00:53:25 123,95
114 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:53:30 124,20
115 Yngve Persson Tierps SOK 00:53:51 125,23
117 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 00:54:59 128,59
119 Lars Wisell Fagersta OK 00:56:38 133,48
122 Ingemar Johansson Växjö OK 01:00:23 144,58
123 Christer Samuelsson OK Löftan 01:00:32 145,03
126 Tommy Held FK Åsen 01:02:50 151,84
127 Hugh Moore OK Enen 01:03:33 153,96
129 Sven-Erik Persson Frosta OK 01:06:33 162,85
130 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:09:15 170,85
Ove Vesterberg Lycksele IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF