Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bigge Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:28:45 53,43
2 Ingegerd Lusensky Strängnäs-Malmby OL 00:30:26 57,70
3 Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 00:30:43 58,42
4 Inger Holmstrand Herrljunga SK Skid o OL 00:31:05 59,36
5 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:31:20 59,99
7 Åsa Ståhl Hjärnarps GH OL 00:33:38 65,84
8 Marion Hallsten Uddevalla OK 00:33:39 65,88
9 Kristina Frisk Attunda OK 00:33:49 66,30
10 Barbro Edström Kovlands IF 00:33:58 66,69
11 Ann-Britt Bengtsson Selånger SOK 00:34:01 66,81
12 Gunilla Andersson OK Dacke 00:35:11 69,78
13 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 00:35:28 70,50
14 Ann-Helen Linnersjö OK Orion 00:35:53 71,56
15 Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK 00:36:17 72,57
17 Kristin Pettersson Stora Tuna OK 00:36:51 74,01
18 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 00:36:57 74,27
19 Ingalill Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:39 78,59
20 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:39:04 79,65
21 Bodil Ruter OK Älme 00:39:35 80,96
22 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:40:10 82,45
23 Anita Ljungberg Umeå OK 00:40:20 82,87
24 Lotta Börjesson Sävedalens AIK 00:40:28 83,21
25 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:47 84,01
27 Karin Walltin Östersunds OK 00:42:52 89,31
28 Kristina Nilsson OK Skärmen 00:43:42 91,43
29 Ingalill Svensson Sävedalens AIK 00:44:21 93,08
30 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 00:44:43 94,01
32 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:45:51 96,89
33 Anna-Lisa Hansson OK Pan-Kristianstad 00:46:53 99,52
35 Britt Marie Pers IK Jarl Rättvik 00:47:36 101,34
38 Eva Eriksson FK Friskus-Varberg 00:48:38 103,97
39 Monica Berggren Bodafors OK 00:48:41 104,09
40 Ingegerd Olsson OK Alehof 00:49:36 106,42
41 Irene Gustafsson OK Måsen 00:49:56 107,27
43 Marianne Sjöberg OK Gränsen 00:50:16 108,12
44 Eva Trangius OK Tyr 00:50:30 108,71
45 Susanne Ingemansson Ystads OK 00:50:51 109,60
47 Britt-Marie Rydberg Istrums SK 00:55:43 121,97
49 Inger Pettersson Björkfors GOIF 00:57:39 126,89
51 Inger Borg Ockelbo OK 01:01:32 136,76
52 Inger Almgren Gamleby OK 01:02:10 138,37
53 Lena Sandahl Gamleby OK 01:02:58 140,40
54 Inga Gustavsson IK Uven 01:04:17 143,75
56 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 01:06:32 149,47
59 Inga Ljungqvist Lunds OK 01:20:29 184,93
60 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 01:36:43 226,19
Ingrid Rex Wallström OK Landehof

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr