Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:25:47 60,13
3 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:28:00 68,25
4 Stanley Mattsson IK Uven 00:28:49 71,24
5 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:29:24 73,37
6 Lennart Barkestam IK Hakarpspojkarna 00:29:36 74,10
8 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:29:57 75,38
9 Bernt-Ove Carlsson FK Finn 00:30:15 76,48
10 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:30:17 76,61
12 Göran Johansson IK Gandvik 00:30:40 78,01
13 Larseric Larsson Degerfors OK 00:30:49 78,56
14 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:30:55 78,92
15 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:31:27 80,88
16 Christer Nälemark OK Djerf 00:31:38 81,55
18 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:31:48 82,16
19 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 00:31:59 82,83
21 Jan Wingstedt Bodafors OK 00:32:12 83,62
22 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:32:24 84,35
23 Claes Martinsson Finspångs SOK 00:32:30 84,72
25 Leif Axelsson Målilla OK 00:33:13 87,34
26 Johan Kock Rehns BK 00:33:14 87,40
28 Göran Frisk Attunda OK 00:33:15 87,47
29 Per-Åke Hull Almby IK 00:33:16 87,53
30 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:33:19 87,71
31 Sven-Eric Eriksson Helsingborgs SOK 00:33:26 88,14
32 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:33:29 88,32
34 Christer Ottosson OK P4 00:33:46 89,36
35 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:33:53 89,78
36 Tom Brantheim Östersunds OK 00:34:03 90,39
36 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 00:34:03 90,39
38 Clas-Göran Herrgård Täby OK 00:34:08 90,70
40 Lars-Erik Norsten Herrljunga SK Skid o OL 00:35:12 94,60
41 Mats Ivermark Säffle OK 00:35:15 94,79
42 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:35:17 94,91
42 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:35:17 94,91
44 Ingemar Gustafsson Bottnaryds IF 00:35:23 95,28
45 Chip Lundström Frösö IF 00:35:28 95,58
46 Göran Svärd OK Klemmingen 00:35:41 96,37
47 Mats Klingvall Umeå OK 00:35:47 96,74
48 Ulf Persson Anderstorps OK 00:35:48 96,80
49 Connie Roslund Hässleholms OK 00:35:57 97,35
50 Willy Ljungdell Täby OK 00:36:13 98,33
51 Lars Christensen OK Djerf 00:36:24 99,00
52 Fred Åhlund OK Klemmingen 00:36:25 99,06
53 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:36:43 100,16
54 Hans Öberg OK Hällen 00:36:49 100,52
57 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:37:38 103,51
58 Åke Sjöberg OK Gränsen 00:37:43 103,82
59 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:37:44 103,88
60 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:37:53 104,43
61 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:37:58 104,73
62 Kurt Johansson Svenljunga OK 00:38:04 105,10
63 Tommy Per Enar Landegren Turebergs IF 00:38:15 105,77
64 Christer Svensson Tibro OK 00:38:40 107,30
66 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:39:17 109,55
67 Ingmar Olsson Herrljunga SK Skid o OL 00:39:21 109,80
68 Lars Österberg Sävedalens AIK 00:39:29 110,29
70 Sigvard Eriksson OK Gränsen 00:39:34 110,59
71 Urs Schmutz Leksands OK 00:39:40 110,96
72 Aymonn Andersson OK Dacke 00:40:11 112,85
74 Christer Engman Lunds OK 00:40:16 113,15
75 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 00:40:31 114,07
76 Gösta Eriksson FK Friskus-Varberg 00:40:43 114,80
78 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:41:46 118,64
79 Knut Nilsson OK Skärmen 00:42:16 120,47
80 Ove Larsson Eskilstuna OL 00:42:17 120,54
81 Alf Börjars Kils OK 00:42:21 120,78
83 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:42:29 121,27
84 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:42:45 122,24
85 Jörgen Holmström OK Milan 00:42:52 122,67
86 Arne Johansson OK Älme 00:43:44 125,84
87 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:45:03 130,66
89 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:45:46 133,29
90 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 00:48:28 143,17
91 Per Nybons Västerås SOK 00:48:32 143,42
92 Lars Karlsson Gamleby OK 00:49:29 146,89
93 Mats Olsson Skåneslättens OL 00:50:19 149,94
95 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:52:51 159,22
96 Greger Ingemansson Ystads OK 00:53:05 160,07
97 Lars Johnsson OK Måsen 00:53:41 162,27
98 Göran Litzell OK Kullingshof 00:54:05 163,73
100 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:55:04 167,33
101 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:06 167,46
102 Johan Sterner Bottnaryds IF 00:55:50 170,14
103 Billy Jakobsson Åkers IF 00:57:33 176,43
104 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 00:58:26 179,66
107 Ulf Nordgren OK Landehof 01:08:54 217,98
108 Lars Andersson Halmstad OK 01:09:13 219,14
111 Sten Helmertz Frölunda OL 01:20:47 261,48
Klas Björk IK Hakarpspojkarna
Bengt Elmersson OK Norrvirdarna
Bror Fureskog Alfta-Ösa OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr