Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - D70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Gullevi Svensson Ronneby OK 00:27:12 60,34
4 Ann-Charlotte Jensen Hässleholms OK 00:28:28 63,50
5 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 00:28:41 64,04
6 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 00:29:01 64,88
7 Ing-Marie Mozélius Stora Tuna OK 00:29:05 65,04
8 Eva Kjellman Vandrarringen 00:29:08 65,17
9 Birgitta Stenström Vänersborgs SK 00:29:19 65,63
10 Margareta Larsson OK Njudung 00:29:25 65,88
11 Ulla Lindhe IK Stern 00:31:30 71,08
12 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 00:31:55 72,13
13 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 00:32:23 73,29
14 Laila Näslund Selånger SOK 00:32:30 73,58
15 Sonja Jedar Åkers IF 00:32:39 73,96
16 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 00:32:46 74,25
17 Margareta Skoog Valbo AIF 00:32:47 74,29
18 Birgitta Klang Långhundra IF 00:33:19 75,63
19 Kerstin Ernvid Ulricehamns OK 00:35:34 81,25
20 Gull Svensson Tockarps IK 00:36:13 82,87
21 Lena Waern Trollhättans SOK 00:36:17 83,04
22 Lotta Granholm Linköpings OK 00:37:49 86,87
25 Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 00:39:31 91,12
26 Margareta Löfkvist Bjursås OK 00:39:49 91,87
29 Elisabeth Kimell Gotlands Bro OK 00:41:43 96,62
29 Ulla Ling Jönköpings OK 00:41:43 96,62
31 Eva Isaksson OK Skogshjortarna 00:41:57 97,21
32 Inga-Lill Wikingsson Stigmännen Karlshamns OK 00:42:40 99,00
34 Britt-Marie Sjöberg OK Tor 00:43:46 101,75
35 Torill Svendsen Lunds OK 00:45:09 105,21
36 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 00:46:01 107,37
37 Lena Timner Umeå OK 00:46:06 107,58
39 Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 00:47:46 111,75
40 Kerstin Elf Ölmstads IS 00:52:17 123,04
41 Elvy Börjesson OK Alehof 00:53:29 126,04
42 Barbro Johansson Sjövalla FK 00:58:00 137,33
43 Ulla Nilsson SOK Viljan 00:58:33 138,70
44 Birgitta Nylund Järfälla OK 00:59:48 141,83

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF