Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:24:02 61,04
3 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:25:51 67,34
4 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 00:25:58 67,74
5 Sören Andersson IK Dran 00:26:08 68,32
6 Sture Björk OK Kåre 00:26:29 69,54
7 Rune Rådeström Snättringe SK 00:27:54 74,45
8 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:27:59 74,73
9 Anders Buhré Nybro OK 00:28:06 75,14
11 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:29:02 78,37
12 Björn Linnersjö OK Orion 00:29:05 78,55
14 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:29:38 80,45
15 Göran Rundgren Lessebo OK 00:29:51 81,21
16 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:29:55 81,44
17 Lars Finbom OK Landehof 00:29:56 81,49
17 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:29:56 81,49
19 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:30:29 83,40
20 Owe Edström Kovlands IF 00:30:40 84,04
21 Hans Persson OK Älgen 00:31:07 85,60
22 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:31:10 85,77
24 Nils Karlsson Växjö AIS 00:31:54 88,31
24 Åke Olsson Hässleholms OK 00:31:54 88,31
27 Roland Boman Ulricehamns OK 00:32:04 88,89
28 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:32:05 88,95
29 Henrik Hvoslef IK Stern 00:32:21 89,87
30 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:32:23 89,99
33 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:33:28 93,74
34 Kjell Mörtberg Bodens BK 00:33:38 94,32
35 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:33:58 95,47
37 Jan Olov Jonsson Tierps SOK 00:34:20 96,74
38 Per Granevik Jönköpings OK 00:35:13 99,81
39 Lars Henriksson OK Älme 00:36:08 102,98
41 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:36:17 103,50
42 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:36:26 104,02
43 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:37:20 107,14
44 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:37:41 108,36
45 Erling Larsson Hässleholms OK 00:37:45 108,59
46 Svenerik Johansson Garda OK 00:38:05 109,74
47 Benkt Andersson Lunds OK 00:38:11 110,09
49 Inge Persson FK Boken 00:38:26 110,96
50 Sven Ruter OK Älme 00:38:35 111,48
53 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:39:09 113,44
54 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:39:23 114,25
55 Alf Olsson Forserums SOK 00:39:25 114,36
56 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:39:32 114,77
57 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:39:59 116,33
58 Göran Svensson FK Finn 00:40:06 116,73
59 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:40:34 118,35
60 Henrik Bergman OK Linné 00:40:37 118,52
61 Hans Kleist OK Roxen 00:40:41 118,75
62 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:40:44 118,93
64 Lars Wahlström Istrums SK 00:41:13 120,60
65 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:41:41 122,22
67 Ove Johansson IK Örnen 00:42:13 124,07
68 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 00:42:22 124,59
69 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:42:34 125,28
70 Åke Lewander Skarpnäcks OL 00:43:31 128,58
71 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:43:42 129,21
72 Arne Larsen Västerviks OK 00:45:18 134,76
73 Åke Björklund Västerviks OK 00:45:28 135,33
76 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:14 137,99
77 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:46:40 139,49
78 Leif Lindström Nybro OK 00:46:53 140,24
79 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 00:47:04 140,88
80 Klas Langels Skarpnäcks OL 00:48:05 144,40
81 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:48:14 144,92
82 Ingemar Johnsson OK Södertörn 00:48:53 147,18
83 Per-Åke Andersson IS Kullen 00:49:12 148,27
84 Gunnar Vallin OK Landehof 00:49:56 150,82
85 Bo Eklund Vimmerby OK 00:50:00 151,05
86 Steffen Häggström IF Rigor 00:50:18 152,09
87 Göran Lillieström SOK Aneby 00:50:37 153,19
88 Tom Lindberg Lunds OK 00:51:04 154,74
91 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:52:23 159,31
92 Gert Lindeus Almby IK 00:54:15 165,78
94 Kennet Löfqvist Västerås SOK 00:55:46 171,04
95 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:55:47 171,09
95 Bert Thorsson Ryda SK 00:55:47 171,09
97 Sven Thelandersson Lunds OK 00:57:23 176,64
98 Bert Luvö FK Herkules 00:58:00 178,78
99 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:59:52 185,25
100 Gösta Malmer IF Marin Väst 00:59:53 185,30
103 Göran Almgren Gamleby OK 01:01:34 191,14
104 Göran Leffler Lerums SOK 01:01:38 191,37
105 Jan Hansson Lunds OK 01:01:50 192,06
106 Alve Vandin Tumba-Mälarhöjden OK 01:03:56 199,34
107 Hans Carlheim Turebergs IF 01:05:10 203,62
109 Christer Ljungqvist Lunds OK 01:12:25 228,75
113 Bengt Alkdal IF Marin Väst 01:29:39 288,48
Staffan Elmhagen Söders-Tyresö
Göran Schylander Frösö IF
Per-Olof Fernberg IS Skanne

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF