Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 4/MTB-O 3 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:25:48 71,83
2 Tord Halvarson OK Kåre 00:26:36 74,74
3 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:27:21 77,48
4 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:27:39 78,57
5 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:27:40 78,63
7 Oskar Johansson Stångenäs AIS 00:28:14 80,70
8 Lennart Gustavsson IK Uven 00:28:18 80,94
9 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:28:36 82,04
10 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 00:29:33 85,50
11 Sven-Olof Asp Leksands OK 00:29:57 86,96
12 Gunnar Carlson OK Roxen 00:29:58 87,02
13 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:30:07 87,57
14 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:30:33 89,15
15 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:30:45 89,88
16 Bo Lindkvist Köping-Kolsva OK 00:30:52 90,30
17 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:31:04 91,03
18 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:31:21 92,07
19 Raimo Salminen OK Pan-Kristianstad 00:31:45 93,52
20 Sven-Erik Widin Domnarvets GOIF 00:31:55 94,13
21 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:32:00 94,44
21 Åke Höglund Timrå SOK 00:32:00 94,44
23 Stig Oveland Valbo AIF 00:32:03 94,62
24 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:32:16 95,41
25 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:32:22 95,77
26 Anders Sternö OK Roxen 00:32:29 96,20
27 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 00:32:32 96,38
28 Arne Karlsson Värend GN OL 00:32:36 96,62
30 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:32:45 97,17
31 Uno Karlsson Häverödals SK 00:32:48 97,35
33 Kjell Lindau OK Kompassen 00:33:10 98,69
34 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:33:31 99,97
35 Göran Nilsson Valbo AIF 00:33:34 100,15
36 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:33:38 100,39
37 Roland Lundqvist Långvikens OK 00:33:43 100,70
38 Ingemar Andersson OK Orion 00:33:55 101,43
39 Gerth Sällström Lessebo OK 00:34:16 102,70
40 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:34:28 103,43
41 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:34:29 103,49
42 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 00:34:35 103,86
43 Christer Holt OK Hierne 00:34:51 104,83
44 Bertil Olofsson Andrarums IF 00:34:57 105,19
45 Bengt Gard Oskarströms OK 00:35:03 105,56
46 Thord Rådberg OK Roslagen 00:35:21 106,65
47 Leif Thorsson OK Grip 00:35:40 107,81
48 Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen 00:35:50 108,42
50 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 00:36:05 109,33
51 Jan Bojling Solna OK 00:36:41 111,52
52 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:36:54 112,31
54 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:36:56 112,43
55 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 00:36:59 112,61
56 Åke Borger Ankarsrums OK 00:37:39 115,04
57 Lennart Berggren OK Silvanus 00:37:44 115,34
58 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:37:57 116,13
59 Mats Vogel OK Djerf 00:38:08 116,80
60 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 00:38:18 117,41
61 Göran Karlsson Lessebo OK 00:38:30 118,14
62 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 00:38:35 118,44
63 Per Jakobsson Arboga OK 00:38:49 119,30
65 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:39:12 120,69
66 Boris Andersson Rånäs OK 00:39:14 120,81
67 Stig Larsson Hagaby GOIF 00:39:35 122,09
68 Sven-Erik Forsell Skåneslättens OL 00:39:36 122,15
69 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:40:04 123,85
70 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:40:05 123,91
71 PER-OLAV FÄNGMARK IFK Umeå 00:40:36 125,80
73 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:41:11 127,93
74 Folke Ringberg Lessebo OK 00:41:25 128,78
76 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 00:41:42 129,81
77 Claes Green Sjövalla FK 00:41:46 130,05
78 Bengt Fahlin IBM-Klubben 00:42:10 131,51
78 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:42:10 131,51
80 Lennart Korén OK Branten 00:42:40 133,34
81 Gert Johansson IK Gandvik 00:42:41 133,40
82 Stig Vahlberg Kristinehamns OK 00:42:50 133,94
83 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:43:00 134,55
84 Bror Palgrim Vänersborgs SK 00:43:12 135,28
85 Jan Hellstrand Åmåls OK 00:43:29 136,31
86 Regor Niklasson IK Albion 00:44:34 140,26
88 Leif Persson Ljusdals OK 00:45:39 144,21
89 Roland Eriksson Hästveda OK 00:46:19 146,65
90 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:46:23 146,89
93 Stig Gustavsson Södertälje IF 00:52:16 168,34
94 Mats Rosén Hästveda OK 00:52:48 170,29
95 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 00:52:59 170,96
96 Sören Johansson SK Örnen 00:53:20 172,23
97 Sven Jonasson OK Skogsfalken 00:56:07 182,38
99 Hardy Paulsson Umeå OK 00:59:12 193,63
101 Bengt Hansson OK Löftan 01:00:15 197,46
102 Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 01:07:25 223,59
103 Tomas Möller OK Södertörn 01:13:54 247,23
104 Allan Hammar OK Kompassen 01:19:48 268,75
Sören Andersson Järbo OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF