Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:45:53 9,30
3 Jimmy Birklin Malungs OK Skogsmårdarna 00:48:19 13,66
3 Claes Turesson OK Renen 00:48:19 13,66
5 Dan Larsson OK Tisaren 00:48:41 14,32
7 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:50:22 17,34
9 Jacob Bolin Tullinge SK 00:51:32 19,43
11 Henrik Roos OK Linné 00:52:54 21,88
12 Sven Olsson Korsnäs IF OK 00:53:34 23,08
15 Richard Karlsson Ryda SK 00:55:23 26,34
18 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 00:56:23 28,13
19 Jan Sjödin OK Tisaren 00:56:36 28,52
21 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 00:56:50 28,94
22 Jonas Ivarsson OK Hammaren 00:57:52 30,79
23 Anders Björk Trollhättans SOK 00:58:31 31,96
24 Peter Höglund Järla Orientering 00:58:59 32,79
25 Magnus Göras Leksands OK 00:59:10 33,12
26 Mats Eriksson Hagaby GOIF 00:59:19 33,39
27 Peo Berg Leksands OK 00:59:21 33,45
28 Fredrik Persson Helsingborgs SOK 00:59:48 34,26
30 Fredrik Lindell IF Thor 01:00:06 34,80
31 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 01:00:07 34,83
34 Martin Hasselström OK Renen 01:01:25 37,16
36 Tomas Andersson OK Skogsstjärnan 01:01:56 38,08
37 Anders Löwgren OK Milan 01:02:04 38,32
38 Anders Larsson OK Milan 01:02:14 38,62
39 Johan Åhlund Vänersborgs SK 01:02:54 39,82
40 Tomas Vensryd Eslövs FK 01:03:01 40,03
41 Andreas Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 01:03:02 40,06
43 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 01:03:49 41,46
45 Martin Persson OK Kåre 01:03:55 41,64
46 Martin Persson KFUM Örebro OK 01:03:56 41,67
47 Claes Setthagen OK Tranan 01:04:04 41,91
49 Anders Eriksson OK Milan 01:04:21 42,42
50 Christian Andersson OK Tranan 01:04:26 42,57
51 David Olsson OK Skogsstjärnan 01:04:39 42,96
52 Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 01:05:12 43,94
54 Håkan Stolt Sundsvalls OK 01:05:24 44,30
55 Jonas Andersson IF Thor 01:06:08 45,62
56 Mikael Andersson Hagaby GOIF 01:06:09 45,65
57 Peter Rydesäter Rehns BK 01:06:23 46,07
59 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 01:07:09 47,44
61 Johan Lindeblom IK Omega 01:08:05 49,11
62 Roger Nilsson OK Linné 01:08:31 49,89
63 Bengt Olsson Eslövs FK 01:08:58 50,70
64 Marcus Johnsson Avesta OK 01:09:07 50,97
66 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 01:09:21 51,39
67 Jakob Berg KFUM Örebro OK 01:09:26 51,54
68 Magnus Karlsson Ryda SK 01:10:31 53,48
70 Stellan Täck OK Hammaren 01:12:16 56,62
71 Örjan Sandell OK Roxen 01:12:32 57,10
74 Anders Atterbrand OK Kåre 01:13:13 58,32
75 Johan Wänström Finspångs SOK 01:14:22 60,38
76 Erik Backlund Trollhättans SOK 01:14:34 60,74
77 Jan Fransson OK Milan 01:14:44 61,04
78 Mats Ekman Finspångs SOK 01:15:22 62,18
79 Patric Malmström GOIF Tjalve 01:15:32 62,48
80 Joakim Fornander OK Roxen 01:16:22 63,97
81 Mårten Lindberg Malmö OK 01:16:24 64,03
82 Jonas Melén Trollhättans SOK 01:16:31 64,24
83 Niklas Sander OK Milan 01:16:37 64,42
84 Per Wiker Västerbergslagens OL 01:17:15 65,55
86 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 01:17:46 66,48
88 Lars-Erik Larsson OK Milan 01:18:56 68,57
89 Anders Johansson Finspångs SOK 01:19:03 68,78
90 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 01:19:20 69,29
91 Robert Forsberg OK Tylöskog 01:19:41 69,92
92 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 01:20:09 70,76
94 Mathias Westin OK Kåre 01:20:36 71,56
96 Tobias Atterbrand Tierps SOK 01:20:55 72,13
97 Fredrik Ahl OK Tisaren 01:21:13 72,67
98 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 01:21:14 72,70
99 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 01:21:36 73,36
100 Dick Friberg Östersunds OK 01:22:53 75,66
101 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 01:22:59 75,84
102 Henrik Pettersson OK Milan 01:23:11 76,20
103 Johan Lundblad Markbygdens OK 01:24:06 77,84
104 Urban Särnbrink OK Tisaren 01:24:18 78,20
105 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 01:24:55 79,31
106 Peter Jansson IK Jarl Rättvik 01:25:31 80,38
107 Kristian Adolfsson IK Ymer 01:25:59 81,22
108 Johan Kruskopf Korsnäs IF OK 01:26:35 82,29
109 Mattias Lundgren Vittjärvs IK 01:26:37 82,35
110 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 01:27:20 83,64
111 Krister Berglund Vittjärvs IK 01:27:41 84,27
112 Nils Helmersson Hässleholms OK 01:28:01 84,87
115 Patrik Eveborn OK Roxen 01:29:15 87,08
116 Michael Wennblom Hagaby GOIF 01:33:42 95,06
117 Anders Troedsson OK Milan 01:34:04 95,72
118 Pierre Andersson OK Milan 01:35:46 98,76
119 Magnus Vahlberg Linköpings OK 01:37:16 101,46
120 Jonas Olsson Malmö OK 01:37:35 102,02
121 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 01:38:10 103,07
122 Marcus Henningsson Lunds OK 01:38:23 103,46
123 Peter Vonheim Malmö OK 01:39:34 105,58
125 Henrik Askroth KFUM Örebro OK 01:41:44 109,47
128 Alexander Wickman Tibro OK 01:49:17 123,01
130 Magnus Elverlind OK Tranan 01:50:20 124,89
132 Henrik Lindén Selånger SOK 01:56:00 135,05
134 Per Andersson OK Linné 01:59:41 141,66
Johan Edlund Malmö OK
Magnus Engberg Sundsvalls OK
Johan Ockborn Trollhättans SOK
Ola Markholm Skåneslättens OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF