Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H45 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Ek Nyköpings OK 00:52:41 7,31
2 Conny Forsberg Långhundra IF 00:53:36 8,45
3 Jan Olm Kils OK 00:54:33 9,62
4 Per Jansson OK Djerf 00:55:38 10,97
5 Patrik Rosén Växjö OK 00:55:39 10,99
6 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:55:56 11,34
7 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:56:25 11,94
8 Magnus Albinsson OK Tyr 00:56:41 12,27
9 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:56:50 12,45
10 Rickard Ekman OK Roslagen 00:56:53 12,51
11 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:57:35 13,38
12 Magnus Johansson OK Löftan 00:58:03 13,96
13 Peter Westin Vittjärvs IK 00:59:07 15,28
14 Rune Lindström Sundsvalls OK 00:59:08 15,30
15 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:59:33 15,82
16 Ingemar Magnusson OK Måsen 00:59:42 16,00
17 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:59:43 16,02
18 Lars Sjöberg Tullinge SK 01:00:49 17,39
20 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 01:01:30 18,23
21 Ola Hultin OK Roslagen 01:01:50 18,65
22 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:02:04 18,94
23 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 01:02:36 19,60
24 Rickard Asplund Ärla IF 01:02:43 19,74
25 Jonas Persson Torsås OK 01:03:28 20,67
26 Rob Hart OK Linné 01:03:48 21,08
27 Arne Jansson OK Klemmingen 01:03:51 21,15
28 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 01:04:07 21,48
29 Anders Eriksson OK Linné 01:04:33 22,01
30 Anders Älvegran Västerås SOK 01:05:12 22,82
31 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 01:05:22 23,03
32 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 01:06:22 24,27
33 Mats Jonsell IF Thor 01:06:28 24,39
34 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:06:30 24,43
35 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 01:06:40 24,64
36 Göran Längheim Tullinge SK 01:06:41 24,66
37 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 01:06:42 24,68
38 Magnus Lundgren I 19 IF 01:06:44 24,72
39 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 01:06:56 24,97
40 Pär Tögenmark OK Linné 01:06:57 24,99
41 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 01:07:20 25,46
42 Urban Larsson OK Tyr 01:07:33 25,73
43 Johan Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 01:07:40 25,88
44 Mats Ljungqvist Kexholms SK 01:07:51 26,10
45 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 01:07:59 26,27
46 Lars Nordgren Eksjö SOK 01:08:02 26,33
47 Mats Ekman Vallentuna-Össeby OL 01:08:09 26,47
47 Staffan Kjellman OK Ravinen 01:08:09 26,47
49 Magnus Hellgren OK Ravinen 01:08:46 27,24
50 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:09:01 27,55
51 Peter Aronsson FK Friskus-Varberg 01:09:13 27,80
52 Anders Sandblad Växjö OK 01:09:29 28,13
53 Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 01:09:35 28,25
54 Pär Ericson Nyköpings OK 01:09:49 28,54
57 Sven Johansson Täby OK 01:10:43 29,66
58 Nicklas Bergström Täby OK 01:10:54 29,88
59 Magnus Abrahamsson Hylte OK 01:11:03 30,07
60 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:11:16 30,34
60 Erik Berggren Tullinge SK 01:11:16 30,34
62 Kent Börjesson OK Måsen 01:11:18 30,38
63 Magnus Larsen FK Boken 01:11:24 30,50
64 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 01:11:37 30,77
65 Mats Andersson Vittjärvs IK 01:11:40 30,83
68 Ulf Jansson OK Triangeln 01:12:03 31,31
69 Mårten Källström Sala OK 01:12:04 31,33
70 Anders Brinkman Vandrarringen 01:12:44 32,15
71 Per-Olof Andersson OK Tyringe 01:12:57 32,42
72 Robert Irestig Stigfinnarna 01:13:10 32,69
73 Raul Hindov Lunds OK 01:14:25 34,24
74 Joakim Skantze Sundbybergs IK 01:14:27 34,28
75 Jonas Frohlund Eksjö SOK 01:14:34 34,43
77 Johan Möller OK Linné 01:14:57 34,90
79 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 01:15:13 35,23
80 Håkan Olofsson Ärla IF 01:15:39 35,77
81 Erik Borglund Härnösands OK 01:15:52 36,04
82 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:17:00 37,44
83 Göran Nord Sol Tranås 01:17:08 37,61
84 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 01:17:31 38,08
85 Lars Olsson Väsby OK 01:17:51 38,49
86 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 01:17:53 38,54
87 Olle Sjöfors OK Älme 01:18:36 39,42
88 Urban Freij Snättringe SK 01:18:43 39,57
89 Roland Sannicolo Täby OK 01:19:19 40,31
90 Peter Fors OK Grip 01:19:34 40,62
91 Henrik Svensson OK Löftan 01:19:59 41,14
92 Urban Anderson Kexholms SK 01:20:15 41,47
93 Björn Svensson OK Djerf 01:20:20 41,57
94 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 01:20:22 41,61
95 Anders Heyden Lunds OK 01:21:32 43,06
96 Peter Badenfelt Falkenbergs OK 01:21:51 43,45
97 Ola Bovallius Järfälla OK 01:21:52 43,47
98 Jörgen Blästa Njurunda OK 01:22:42 44,50
99 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:23:43 45,76
100 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:24:39 46,92
102 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 01:25:47 48,32
103 Patrik Steen OK Enen 01:26:01 48,61
104 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 01:26:06 48,72
106 Mikael Gustafsson OK Gynge 01:27:18 50,20
107 Mikael Martinsson Falkenbergs OK 01:27:29 50,43
108 Dennis Toll OK Njudung 01:27:41 50,68
109 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 01:28:22 51,53
110 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:29:01 52,33
111 Rickard Danielsson Vimmerby OK 01:29:17 52,66
114 Stefan Karlsson OK Ravinen 01:30:48 54,54
115 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:30:55 54,69
116 Örjan Sahl OK Klemmingen 01:31:08 54,95
117 Klas Eriksson OK Grip 01:31:49 55,80
118 Ian von Essen OK Linné 01:32:20 56,44
119 Per-Göran Bern Målilla OK 01:34:01 58,53
120 Nils Eklöw OK Södertörn 01:34:24 59,00
121 Göran Jonsson Sundbybergs IK 01:35:20 60,16
123 Jonas Hultin OK Löftan 01:37:34 62,93
124 Kenneth Nilsson Ystads OK 01:37:38 63,01
125 Erik Berg Garda IK 01:37:50 63,26
126 Ulf Angelsiöö OK Linné 01:38:06 63,59
127 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:38:30 64,08
128 Stefan Petersson Kalmar OK 01:38:46 64,41
129 Andreas Grunder Solna OK 01:39:48 65,69
130 Stefan Lindström Sundbybergs IK 01:39:50 65,73
131 Jörgen Dalén Sala OK 01:40:00 65,94
132 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 01:42:31 69,06
135 Per-Olof Claesson Tenhults SOK 01:42:57 69,60
136 Ludvig Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:43:06 69,78
137 Tobias den Braver OK Gränsen 01:44:14 71,19
140 Ulf Liljebjörn Nybro OK 01:48:31 76,49
141 Per Rudqvist Helsingborgs SOK 01:50:18 78,70
143 Thomas Kronhelm OK Måsen 01:55:25 85,04
149 Jan Mathiasson Malmö OK 02:29:14 126,95
Stephen Craig OK Ravinen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr