Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:46:07 9,60
3 Jimmy Birklin Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:21 11,81
5 Dan Larsson OK Tisaren 00:48:56 14,64
7 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:49:36 15,84
8 Claes Turesson OK Renen 00:51:34 19,36
9 Jacob Bolin Tullinge SK 00:52:25 20,88
10 Peter Höglund Järla Orientering 00:52:35 21,18
11 Anders Björk Trollhättans SOK 00:53:01 21,96
12 Henrik Roos OK Linné 00:54:22 24,38
14 Jan Sjödin OK Tisaren 00:56:32 28,26
17 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 00:57:08 29,33
19 Håkan Stolt Sundsvalls OK 00:57:28 29,93
21 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:58:10 31,18
22 Peo Berg Leksands OK 00:58:19 31,45
23 Magnus Göras Leksands OK 00:58:24 31,60
27 Jonas Ivarsson OK Hammaren 00:59:15 33,12
29 Bengt Olsson Eslövs FK 01:00:06 34,64
30 Sven Olsson Korsnäs IF OK 01:00:24 35,18
31 David Olsson OK Skogsstjärnan 01:00:25 35,21
32 Andreas Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 01:01:18 36,79
33 Fredrik Lindell IF Thor 01:01:38 37,39
33 Anders Eriksson OK Milan 01:01:38 37,39
35 Tomas Andersson OK Skogsstjärnan 01:02:13 38,44
36 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 01:02:34 39,06
37 Mats Eriksson Hagaby GOIF 01:02:46 39,42
40 Mikael Andersson Hagaby GOIF 01:04:34 42,64
41 Johan Åhlund Vänersborgs SK 01:04:45 42,97
42 Anders Larsson OK Milan 01:04:53 43,21
43 Anders Löwgren OK Milan 01:06:01 45,24
43 Jonas Andersson IF Thor 01:06:01 45,24
45 Christian Andersson OK Tranan 01:06:50 46,70
46 Martin Persson OK Kåre 01:06:54 46,82
47 Claes Setthagen OK Tranan 01:06:57 46,91
47 Johan Wänström Finspångs SOK 01:06:57 46,91
49 Magnus Karlsson Ryda SK 01:07:05 47,15
51 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 01:07:55 48,64
54 Mathias Westin OK Kåre 01:09:53 52,17
55 Johan Lindeblom IK Omega 01:09:59 52,35
57 Mårten Lindberg Malmö OK 01:10:52 53,93
58 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 01:11:05 54,32
60 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 01:11:18 54,70
61 Stellan Täck OK Hammaren 01:11:47 55,57
62 Jakob Berg KFUM Örebro OK 01:11:53 55,75
63 Martin Persson KFUM Örebro OK 01:12:19 56,52
64 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 01:12:56 57,63
65 Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 01:13:50 59,24
66 Peter Jansson IK Jarl Rättvik 01:13:53 59,33
68 Henrik Pettersson OK Milan 01:14:37 60,64
70 Martin Hasselström OK Renen 01:15:41 62,55
70 Örjan Sandell OK Roxen 01:15:41 62,55
73 Peter Rydesäter Rehns BK 01:17:10 65,21
75 Richard Karlsson Ryda SK 01:17:27 65,72
76 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 01:17:48 66,34
78 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 01:18:58 68,43
79 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 01:21:11 72,40
80 Per Wiker Västerbergslagens OL 01:21:25 72,82
81 Magnus Vahlberg Linköpings OK 01:21:26 72,85
82 Anders Johansson Finspångs SOK 01:21:40 73,27
84 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 01:21:59 73,84
85 Jonas Melén Trollhättans SOK 01:22:08 74,11
86 Michael Wennblom Hagaby GOIF 01:22:24 74,58
87 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 01:22:34 74,88
88 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 01:22:35 74,91
89 Roger Nilsson OK Linné 01:23:41 76,88
91 Marcus Johnsson Avesta OK 01:24:47 78,85
92 Kristian Adolfsson IK Ymer 01:25:51 80,76
94 Nils Helmersson Hässleholms OK 01:26:42 82,28
96 Erik Backlund Trollhättans SOK 01:27:27 83,63
97 Niklas Sander OK Milan 01:28:17 85,12
99 Robert Forsberg OK Tylöskog 01:29:16 86,88
101 Johan Lundblad Markbygdens OK 01:30:22 88,85
102 Fredrik Ahl OK Tisaren 01:30:30 89,09
103 Pierre Andersson OK Milan 01:32:14 92,19
104 Mats Ekman Finspångs SOK 01:32:29 92,64
105 Krister Berglund Vittjärvs IK 01:33:10 93,87
106 Marcus Henningsson Lunds OK 01:33:44 94,88
107 Jan Fransson OK Milan 01:34:11 95,69
108 Mattias Lundgren Vittjärvs IK 01:34:12 95,72
110 Magnus Elverlind OK Tranan 01:35:53 98,73
111 Patrik Eveborn OK Roxen 01:36:01 98,97
112 Peter Vonheim Malmö OK 01:40:42 107,36
113 Jonas Olsson Malmö OK 01:40:51 107,63
114 Patric Malmström GOIF Tjalve 01:41:42 109,15
115 Johan Kruskopf Korsnäs IF OK 01:42:09 109,96
116 Joakim Fornander OK Roxen 01:42:15 110,13
117 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 01:42:37 110,79
118 Dick Friberg Östersunds OK 01:44:04 113,39
121 Henrik Askroth KFUM Örebro OK 01:55:30 133,87
124 Urban Särnbrink OK Tisaren 02:04:06 149,27
125 Alexander Wickman Tibro OK 02:04:26 149,86
127 Henrik Lindén Selånger SOK 02:11:21 162,25
128 Per Andersson OK Linné 02:17:43 173,66
129 Johan Edlund Malmö OK 02:18:50 175,66
130 Anders Troedsson OK Milan 02:29:00 193,86
Anders Atterbrand OK Kåre
Lars-Erik Larsson OK Milan
Ola Markholm Skåneslättens OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr