Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H45 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:50:30 7,65
2 Per Ek Nyköpings OK 00:51:11 8,54
3 Conny Forsberg Långhundra IF 00:51:34 9,04
4 Per Jansson OK Djerf 00:52:20 10,03
5 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:53:19 11,31
6 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:53:37 11,70
7 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:53:51 12,00
8 Jan Olm Kils OK 00:54:31 12,87
9 Magnus Albinsson OK Tyr 00:55:20 13,93
10 Patrik Rosén Växjö OK 00:55:58 14,75
11 Magnus Johansson OK Löftan 00:56:35 15,55
12 Peter Westin Vittjärvs IK 00:57:59 17,37
13 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:58:11 17,63
14 Rickard Ekman OK Roslagen 00:58:44 18,35
15 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:59:11 18,93
16 Ulf Jansson OK Triangeln 00:59:47 19,71
17 Ola Hultin OK Roslagen 01:00:17 20,36
18 Rickard Asplund Ärla IF 01:00:32 20,69
19 Ingemar Magnusson OK Måsen 01:00:36 20,77
20 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 01:00:53 21,14
23 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:01:37 22,09
24 Johan Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 01:01:40 22,16
25 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 01:01:51 22,40
26 Rob Hart OK Linné 01:02:01 22,61
27 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 01:02:38 23,42
29 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 01:03:26 24,46
30 Staffan Kjellman OK Ravinen 01:03:36 24,67
31 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 01:03:51 25,00
32 Mats Jonsell IF Thor 01:04:35 25,95
33 Pär Ericson Nyköpings OK 01:04:40 26,06
34 Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 01:04:58 26,45
35 Anders Eriksson OK Linné 01:05:05 26,60
36 Peter Aronsson FK Friskus-Varberg 01:05:15 26,82
37 Magnus Lundgren I 19 IF 01:05:24 27,01
38 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 01:05:41 27,38
39 Jonas Persson Torsås OK 01:05:56 27,70
40 Nicklas Bergström Täby OK 01:06:20 28,22
41 Rune Lindström Sundsvalls OK 01:06:36 28,57
42 Anders Sandblad Växjö OK 01:07:00 29,09
43 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:07:16 29,44
44 Urban Larsson OK Tyr 01:07:24 29,61
45 Anders Älvegran Västerås SOK 01:08:25 30,93
46 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 01:08:46 31,39
47 Arne Jansson OK Klemmingen 01:08:50 31,47
48 Joakim Skantze Sundbybergs IK 01:09:30 32,34
49 Magnus Larsen FK Boken 01:09:49 32,75
50 Pär Tögenmark OK Linné 01:10:04 33,07
51 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 01:10:15 33,31
52 Lars Sjöberg Tullinge SK 01:10:21 33,44
53 Mårten Källström Sala OK 01:10:42 33,90
54 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 01:10:49 34,05
55 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 01:10:53 34,14
56 Per-Olof Andersson OK Tyringe 01:11:05 34,40
57 Mats Ljungqvist Kexholms SK 01:11:10 34,50
58 Anders Brinkman Vandrarringen 01:11:14 34,59
59 Lars Nordgren Eksjö SOK 01:11:28 34,89
60 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 01:11:29 34,92
61 Erik Berggren Tullinge SK 01:11:36 35,07
62 Sven Johansson Täby OK 01:11:52 35,41
64 Kent Börjesson OK Måsen 01:12:08 35,76
65 Johan Möller OK Linné 01:12:18 35,98
66 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:12:27 36,17
69 Mats Ekman Vallentuna-Össeby OL 01:13:17 37,25
70 Raul Hindov Lunds OK 01:13:30 37,54
71 Robert Irestig Stigfinnarna 01:13:32 37,58
72 Magnus Hellgren OK Ravinen 01:14:03 38,25
73 Håkan Olofsson Ärla IF 01:14:26 38,75
74 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 01:14:40 39,05
75 Magnus Abrahamsson Hylte OK 01:14:44 39,14
76 Urban Freij Snättringe SK 01:14:54 39,36
77 Roland Sannicolo Täby OK 01:15:11 39,72
78 Ola Bovallius Järfälla OK 01:15:42 40,40
79 Jonas Frohlund Eksjö SOK 01:16:00 40,78
80 Göran Jonsson Sundbybergs IK 01:16:11 41,02
81 Stefan Karlsson OK Ravinen 01:16:43 41,72
82 Jörgen Blästa Njurunda OK 01:17:06 42,21
84 Göran Nord Sol Tranås 01:20:14 46,29
86 Erik Borglund Härnösands OK 01:20:24 46,50
87 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:20:28 46,59
88 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:20:36 46,76
89 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 01:21:18 47,67
91 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 01:21:33 48,00
92 Peter Fors OK Grip 01:22:05 48,69
93 Peter Badenfelt Falkenbergs OK 01:22:12 48,84
94 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 01:22:33 49,30
95 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 01:22:41 49,47
96 Björn Svensson OK Djerf 01:23:17 50,25
98 Göran Längheim Tullinge SK 01:23:33 50,60
99 Urban Anderson Kexholms SK 01:23:42 50,79
101 Olle Sjöfors OK Älme 01:24:03 51,25
102 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 01:24:59 52,46
103 Henrik Svensson OK Löftan 01:25:44 53,43
104 Dennis Toll OK Njudung 01:26:40 54,65
105 Per-Göran Bern Målilla OK 01:26:50 54,86
106 Stefan Petersson Kalmar OK 01:27:17 55,45
107 Jörgen Dalén Sala OK 01:27:33 55,79
108 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:27:39 55,92
109 Lars Olsson Väsby OK 01:28:00 56,38
110 Mats Andersson Vittjärvs IK 01:28:35 57,14
111 Andreas Grunder Solna OK 01:29:19 58,09
114 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:30:43 59,91
116 Örjan Sahl OK Klemmingen 01:33:19 63,29
117 Ian von Essen OK Linné 01:33:23 63,37
118 Rickard Danielsson Vimmerby OK 01:33:47 63,89
120 Mikael Martinsson Falkenbergs OK 01:34:34 64,91
121 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 01:34:36 64,95
122 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:35:09 65,67
123 Patrik Steen OK Enen 01:35:26 66,04
124 Mikael Gustafsson OK Gynge 01:35:33 66,19
125 Anders Heyden Lunds OK 01:36:35 67,53
126 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:37:04 68,16
127 Ulf Liljebjörn Nybro OK 01:37:10 68,29
130 Thomas Kronhelm OK Måsen 01:40:31 72,64
131 Ulf Angelsiöö OK Linné 01:40:43 72,90
132 Erik Berg Garda IK 01:41:03 73,34
133 Jonas Hultin OK Löftan 01:41:25 73,81
134 Stefan Lindström Sundbybergs IK 01:41:48 74,31
135 Klas Eriksson OK Grip 01:42:29 75,20
137 Tobias den Braver OK Gränsen 01:44:50 78,25
138 Ludvig Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:44:53 78,32
139 Per-Olof Claesson Tenhults SOK 01:45:58 79,72
140 Per Rudqvist Helsingborgs SOK 01:46:17 80,14
141 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:51:17 86,63
142 Kenneth Nilsson Ystads OK 01:54:16 90,51
147 Nils Eklöw OK Södertörn 02:11:40 113,12
149 Jan Mathiasson Malmö OK 02:41:10 151,45
Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF