Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H40 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jimmy Birklin Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:40 11,09
3 Anders (1972) Svensson Lunds OK 00:38:57 11,71
5 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:39:21 12,58
6 Dan Larsson OK Tisaren 00:40:15 14,54
10 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 00:43:44 22,11
12 Henrik Roos OK Linné 00:44:34 23,92
14 Claes Turesson OK Renen 00:45:01 24,90
15 Peo Berg Leksands OK 00:45:23 25,70
15 Sven Olsson Korsnäs IF OK 00:45:23 25,70
17 Håkan Stolt Sundsvalls OK 00:45:46 26,53
19 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:45:53 26,79
20 Jonas Gustafsson Vänersborgs SK 00:47:02 29,29
22 Magnus Göras Leksands OK 00:47:57 31,28
24 Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 00:48:43 32,95
26 Daniel Gustafsson KFUM Örebro OK 00:49:09 33,89
27 Anders Löwgren OK Milan 00:49:14 34,07
31 Jonas Andersson IF Thor 00:51:23 38,75
32 Richard Karlsson Ryda SK 00:51:27 38,89
33 Anders Björk Trollhättans SOK 00:51:56 39,94
34 Martin Persson KFUM Örebro OK 00:51:57 39,98
35 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 00:51:58 40,02
36 Martin Persson OK Kåre 00:52:05 40,27
37 Tomas Andersson OK Skogsstjärnan 00:52:10 40,45
38 Peter Höglund Järla Orientering 00:52:25 41,00
39 Anders Larsson OK Milan 00:54:44 46,03
40 Andreas Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:55:01 46,65
41 Martin Hasselström OK Renen 00:55:25 47,52
42 Jan Sjödin OK Tisaren 00:55:28 47,63
43 Mikael Andersson Hagaby GOIF 00:55:30 47,70
45 Johan Wänström Finspångs SOK 00:55:36 47,92
47 Mårten Lindberg Malmö OK 00:56:17 49,40
48 Christian Andersson OK Tranan 00:56:44 50,38
49 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 00:57:00 50,96
50 Peter Rydesäter Rehns BK 00:57:05 51,14
51 David Olsson OK Skogsstjärnan 00:57:15 51,51
52 Magnus Vahlberg Linköpings OK 00:57:29 52,01
53 Henrik Pettersson OK Milan 00:58:27 54,12
54 Bengt Olsson Eslövs FK 00:59:05 55,49
56 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:59:06 55,53
57 Fredrik Lindell IF Thor 00:59:24 56,18
59 Magnus Jonsson Sundsvalls OK 00:59:39 56,73
60 Peter Jansson IK Jarl Rättvik 01:00:01 57,52
61 Magnus Karlsson Ryda SK 01:00:31 58,61
62 Claes Setthagen OK Tranan 01:01:19 60,35
63 Stellan Täck OK Hammaren 01:01:21 60,42
64 Jakob Berg KFUM Örebro OK 01:01:50 61,47
65 Johan Lindeblom IK Omega 01:01:53 61,58
67 Ulrik Frödin Sundsvalls OK 01:02:11 62,24
68 Mathias Westin OK Kåre 01:02:26 62,78
69 Anders Eriksson OK Milan 01:03:07 64,26
70 Michael Wennblom Hagaby GOIF 01:03:15 64,55
71 Örjan Sandell OK Roxen 01:03:38 65,39
72 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 01:03:55 66,00
74 Niklas Sander OK Milan 01:05:04 68,51
75 Marcus Johnsson Avesta OK 01:05:19 69,05
76 Kristian Adolfsson IK Ymer 01:05:24 69,23
77 Marcus Henningsson Lunds OK 01:05:42 69,88
78 Krister Berglund Vittjärvs IK 01:06:13 71,01
79 Patric Malmström GOIF Tjalve 01:06:18 71,19
80 Jonas Ivarsson OK Hammaren 01:06:42 72,06
81 Mats Ekman Finspångs SOK 01:06:59 72,67
83 Joakim Fornander OK Roxen 01:07:17 73,33
84 Erik Backlund Trollhättans SOK 01:08:08 75,17
85 Carl Granström NAIS Orienteringsklubb 01:08:22 75,68
88 Johan Åhlund Vänersborgs SK 01:09:49 78,84
89 Mattias Lundgren Vittjärvs IK 01:09:50 78,87
91 Dick Friberg Östersunds OK 01:11:39 82,82
92 Per Wiker Västerbergslagens OL 01:11:58 83,51
93 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 01:12:09 83,91
94 Alexander Wickman Tibro OK 01:12:22 84,38
95 Roger Nilsson OK Linné 01:12:27 84,56
96 Jonas Melén Trollhättans SOK 01:12:28 84,60
97 Urban Särnbrink OK Tisaren 01:13:31 86,88
98 Björn Ylipää Bergnäsets AIK 01:14:39 89,35
99 Anders Johansson Finspångs SOK 01:14:42 89,46
100 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 01:15:26 91,05
102 Henrik Askroth KFUM Örebro OK 01:16:02 92,35
103 Johan Lundblad Markbygdens OK 01:17:35 95,73
105 Pierre Andersson OK Milan 01:20:17 101,60
106 Peter Vonheim Malmö OK 01:21:50 104,97
106 Ola Markholm Skåneslättens OL 01:21:50 104,97
108 Nils Helmersson Hässleholms OK 01:22:44 106,93
110 Anders Troedsson OK Milan 01:23:44 109,10
111 Per Andersson OK Linné 01:28:18 119,03
112 Robert Forsberg OK Tylöskog 01:28:21 119,14
114 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 01:31:01 124,94
116 Johan Kruskopf Korsnäs IF OK 01:33:29 130,30
117 Jonas Olsson Malmö OK 01:35:15 134,15
122 Henrik Lindén Selånger SOK 01:44:23 154,01
123 Jakob Wedman Västerbergslagens OL 01:45:45 156,98
125 Magnus Elverlind OK Tranan 01:51:17 169,01
Lars-Erik Larsson OK Milan
Fredrik Ahl OK Tisaren

Annonser

Bagheera