Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H45 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:45:21 7,94
2 Per Ek Nyköpings OK 00:46:12 9,17
2 Stephen Craig OK Ravinen 00:46:12 9,17
4 Per Jansson OK Djerf 00:47:08 10,53
5 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:48:16 12,17
6 Rob Hart OK Linné 00:49:31 13,98
7 Patrik Rosén Växjö OK 00:49:32 14,00
8 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:50:05 14,80
9 Ola Hultin OK Roslagen 00:50:33 15,47
10 Ingemar Magnusson OK Måsen 00:51:00 16,13
11 Jan Olm Kils OK 00:51:05 16,25
12 Magnus Albinsson OK Tyr 00:51:36 17,00
13 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:51:41 17,12
14 Rickard Ekman OK Roslagen 00:52:00 17,57
15 Rickard Asplund Ärla IF 00:52:05 17,70
17 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:52:33 18,37
18 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:52:42 18,59
19 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:53:11 19,29
20 Jonas Persson Torsås OK 00:53:43 20,06
21 Pär Ericson Nyköpings OK 00:54:30 21,20
22 Nicklas Bergström Täby OK 00:54:31 21,22
23 Peter Aronsson FK Friskus-Varberg 00:54:35 21,32
24 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:54:54 21,77
25 Peter Westin Vittjärvs IK 00:55:12 22,21
26 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:55:16 22,31
27 Johan Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:55:33 22,72
28 Roland Sannicolo Täby OK 00:55:37 22,81
29 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:56:24 23,95
30 Conny Forsberg Långhundra IF 00:56:59 24,79
31 Mats Jonsell IF Thor 00:57:21 25,32
32 Magnus Larsen FK Boken 00:57:57 26,19
33 Staffan Kjellman OK Ravinen 00:58:53 27,54
34 Magnus Abrahamsson Hylte OK 00:58:55 27,59
35 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 00:59:10 27,95
36 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:59:11 27,98
37 Magnus Lundgren I 19 IF 00:59:41 28,70
38 Ulf Jansson OK Triangeln 00:59:42 28,73
39 Per-Olof Andersson OK Tyringe 01:00:06 29,31
41 Patrik Rönnbäck Visborgs OK 01:00:10 29,40
42 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 01:00:12 29,45
43 Sven Johansson Täby OK 01:00:33 29,96
44 Mårten Källström Sala OK 01:00:34 29,98
46 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 01:00:43 30,20
47 Johan Möller OK Linné 01:00:54 30,46
48 Magnus Hellgren OK Ravinen 01:01:12 30,90
49 Anders Sandblad Växjö OK 01:01:14 30,95
50 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 01:01:19 31,07
51 Anders Brinkman Vandrarringen 01:01:24 31,19
52 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 01:01:25 31,21
53 Rune Lindström Sundsvalls OK 01:01:35 31,45
54 Magnus Johansson OK Löftan 01:02:03 32,13
55 Mats Ljungqvist Kexholms SK 01:02:52 33,31
56 Pär Tögenmark OK Linné 01:03:20 33,99
57 Mats Andersson Vittjärvs IK 01:04:01 34,98
58 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:04:02 35,00
58 Stefan Karlsson OK Ravinen 01:04:02 35,00
60 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 01:04:32 35,73
61 Anders Älvegran Västerås SOK 01:04:45 36,04
62 Jonas Frohlund Eksjö SOK 01:04:48 36,11
63 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 01:05:20 36,89
64 Lars Nordgren Eksjö SOK 01:05:24 36,98
65 Robert Irestig Stigfinnarna 01:06:24 38,43
66 Olle Sjöfors OK Älme 01:06:39 38,79
67 Anders Eriksson OK Linné 01:06:45 38,94
68 Ola Bovallius Järfälla OK 01:06:49 39,03
69 Urban Freij Snättringe SK 01:07:26 39,93
70 Göran Nord Sol Tranås 01:08:17 41,16
71 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 01:08:27 41,40
72 Raul Hindov Lunds OK 01:08:38 41,67
73 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:08:39 41,69
74 Erik Berggren Tullinge SK 01:08:49 41,93
76 Erik Borglund Härnösands OK 01:09:07 42,37
77 Håkan Olofsson Ärla IF 01:09:16 42,58
78 Dennis Toll OK Njudung 01:09:18 42,63
80 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 01:10:02 43,69
81 Peter Badenfelt Falkenbergs OK 01:10:34 44,47
82 Jörgen Blästa Njurunda OK 01:11:03 45,17
83 Kent Börjesson OK Måsen 01:11:18 45,53
84 Peter Fors OK Grip 01:11:25 45,70
85 Urban Anderson Kexholms SK 01:11:33 45,89
86 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:11:40 46,06
87 Lars Olsson Väsby OK 01:11:45 46,18
89 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 01:12:06 46,69
91 Göran Jonsson Sundbybergs IK 01:13:09 48,21
92 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 01:13:36 48,86
93 Kenneth Nilsson Ystads OK 01:13:53 49,27
94 Anders Heyden Lunds OK 01:16:13 52,65
97 Henrik Svensson OK Löftan 01:17:07 53,95
98 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:17:23 54,34
99 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 01:17:57 55,16
100 Patrik Steen OK Enen 01:18:54 56,54
102 Erik Berg Garda IK 01:19:19 57,14
103 Rickard Danielsson Vimmerby OK 01:19:22 57,21
105 Ian von Essen OK Linné 01:19:49 57,86
106 Arne Jansson OK Klemmingen 01:20:23 58,68
107 Örjan Sahl OK Klemmingen 01:20:54 59,43
108 Klas Eriksson OK Grip 01:21:24 60,16
109 Björn Svensson OK Djerf 01:21:53 60,86
110 Mikael Gustafsson OK Gynge 01:21:57 60,95
111 Ulf Liljebjörn Nybro OK 01:22:39 61,97
112 Jörgen Dalén Sala OK 01:24:17 64,33
113 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:24:28 64,60
114 Ludvig Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:24:38 64,84
116 Mikael Martinsson Falkenbergs OK 01:25:14 65,71
117 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 01:25:51 66,60
118 Jonas Hultin OK Löftan 01:27:06 68,41
119 Mats Ekman Vallentuna-Össeby OL 01:27:54 69,57
120 Per-Olof Claesson Tenhults SOK 01:28:21 70,22
121 Ulf Angelsiöö OK Linné 01:29:32 71,94
122 Magnus Trofast Bredaryds SOK 01:30:11 72,88
123 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 01:30:31 73,36
125 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:31:00 74,06
126 Per-Göran Bern Målilla OK 01:31:44 75,12
128 Per Rudqvist Helsingborgs SOK 01:32:52 76,76
129 Stefan Petersson Kalmar OK 01:33:08 77,15
130 Andreas Grunder Solna OK 01:33:52 78,21
132 Stefan Lindström Sundbybergs IK 01:34:10 78,65
133 Tobias den Braver OK Gränsen 01:34:41 79,40
135 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:41:12 88,83
137 Jan Mathiasson Malmö OK 01:46:55 97,11
140 Thomas Kronhelm OK Måsen 01:50:36 102,45
142 Nils Eklöw OK Södertörn 01:57:07 111,89
Joakim Skantze Sundbybergs IK
Lars Öhgren Karlsbyhedens IK
Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL

Annonser

Bagheera