Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars-Ola Larsson OK Orion 00:39:20 17,69
3 Jonas Lång Stora Tuna OK 00:40:50 21,15
4 Per Thellsén OK Roxen 00:41:18 22,22
5 Robert Palm Västerås SOK 00:41:33 22,80
6 Lars Carlsson OK Orion 00:41:37 22,95
8 Anders Jarl Snättringe SK 00:42:41 25,41
9 Magnus Larsson Västerås SOK 00:42:46 25,61
10 Tommy Johansson Stångenäs AIS 00:43:09 26,49
11 Per Källvik Åmåls OK 00:43:34 27,45
12 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 00:43:38 27,60
13 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:44:03 28,56
14 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 00:44:05 28,64
15 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 00:44:16 29,06
16 Henrik Pettersson OK Roxen 00:44:25 29,41
18 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:44:37 29,87
19 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 00:45:29 31,87
21 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:45:33 32,02
22 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 00:45:42 32,37
23 Niclas Agné IK Jarl Rättvik 00:45:52 32,75
24 Björn Axelsson Tullinge SK 00:45:55 32,87
25 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:46:02 33,14
26 Tomas Norman Leksands OK 00:46:33 34,33
27 Lars Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:08 35,67
27 Daniel Unnerud Tropicana Golf and Country Club 00:47:08 35,67
29 Patrik Leickt Tullinge SK 00:47:23 36,25
30 Johan Mars Markbygdens OK 00:47:52 37,36
31 Anders Karlsson OK Kåre 00:48:11 38,09
32 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:48:38 39,13
33 Lars Greilert Haninge SOK 00:48:51 39,63
34 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 00:49:44 41,67
35 Peter Albinsson Järfälla OK 00:49:45 41,71
36 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:49:46 41,74
37 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:49:48 41,82
37 Magnus Elwin IFK Enskede 00:49:48 41,82
40 Håkan Söderqvist OK Ravinen 00:50:19 43,01
41 Anders Pettersson OK Dacke 00:50:33 43,55
42 Mikael Langer OK Roxen 00:50:47 44,09
43 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:50:53 44,32
44 Anders Nilsson OK Orion 00:51:00 44,59
45 Johan Wannberg IK Omega 00:51:01 44,63
46 Anders Blomqvist OK Skogsfalken 00:51:21 45,39
47 Gustaf Samelius Visborgs OK 00:51:39 46,09
48 Peter Sjödén Älvdalens IF OK 00:52:14 47,43
50 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:52:26 47,89
51 Tomas Stigsson Trollhättans SOK 00:52:31 48,08
52 Anders Mases Stora Tuna OK 00:52:39 48,39
54 Mikael Danielsson OK Kåre 00:53:19 49,93
55 Per Franzén OK Södertörn 00:53:36 50,58
56 Teddy Andersson OK Landehof 00:53:37 50,62
57 Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:53:57 51,39
58 Niklas Martin Njurunda OK 00:54:14 52,04
59 Dag Jehrlander GOIF Tjalve 00:54:17 52,16
60 Mikael Wahlbom OK Orion 00:54:21 52,31
61 Fredrik Malmberg Skogsluffarnas OK 00:54:24 52,43
62 Christer Eriksson OK Kolmården 00:54:42 53,12
63 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:55:04 53,96
64 Sören Andersson Lidköpings VSK 00:55:07 54,08
65 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:55:18 54,50
66 Jonas Roth Linköpings OK 00:55:27 54,85
68 Bengt Andersson IFK Moras OK 00:55:49 55,69
68 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:55:49 55,69
70 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:55:53 55,85
71 Dan Johansson FK Boken 00:55:54 55,88
72 Mattias Vejlens Visborgs OK 00:56:03 56,23
73 Robert Bylander Karlsbyhedens IK 00:56:31 57,31
74 Måns Torbiörnsson Järla Orientering 00:56:36 57,50
75 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:56:42 57,73
76 Fredrik Morast Haninge SOK 00:56:47 57,92
77 Mats Orrhede Helsingborgs SOK 00:57:03 58,54
79 Torgny Näslund Skogslöparna 00:57:22 59,27
80 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:58:15 61,30
81 Urban Sörqvist Markbygdens OK 00:58:16 61,34
82 Nils Eriksson Väsby OK 00:58:28 61,80
83 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:58:36 62,11
84 Ulf Johnsson Skogspojkarnas OK 00:58:41 62,30
85 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:59:01 63,07
86 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:59:02 63,11
88 Richard Johansson FK Åsen 01:00:06 65,57
89 Håkan Fransson Ronneby OK 01:00:19 66,07
90 Magnus Strömbäck OK Denseln 01:00:24 66,26
91 Magnus Lundin Avesta OK 01:00:47 67,14
92 Johan Jensen Skåneslättens OL 01:01:05 67,83
93 Johan Lidmar Snättringe SK 01:01:21 68,45
94 Peter Jarl Snättringe SK 01:01:54 69,72
95 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 01:02:01 69,99
96 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 01:02:06 70,18
97 Anders Karlsson Snättringe SK 01:02:15 70,52
97 Rikard Fredriksson Falköpings AIK OK 01:02:15 70,52
99 Mikael Ringi OK Kåre 01:02:21 70,76
100 Magnus Sahlman Linköpings OK 01:03:10 72,64
101 Håkan Andersson OK Dacke 01:03:40 73,79
102 Robert Bertilsson Lunds OK 01:04:06 74,79
104 Ulf Andersson Haninge SOK 01:04:10 74,94
105 Dennis Roos SOK Träff 01:04:29 75,67
106 Anders Sträng Falköpings AIK OK 01:04:42 76,17
107 Gert Andersson Eds SK 01:04:50 76,48
110 Oskar Nederheim Haninge SOK 01:06:10 79,55
111 Pierre Danielsson OK Skogsfalken 01:07:18 82,17
112 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 01:07:22 82,32
113 Mats Back Fagersta OK 01:07:54 83,55
114 Thomas Klasér Korsnäs IF OK 01:08:05 83,97
115 Magnus Bolander Snättringe SK 01:08:12 84,24
116 Anders Strand Arboga OK 01:08:23 84,67
117 Anders Axelsson Finspångs SOK 01:09:03 86,20
118 Anders Ericsson Lunds OK 01:09:07 86,36
119 Ola Andersson Domnarvets GOIF 01:09:25 87,05
120 Lars-Åke Kullberg Björkfors GOIF 01:09:38 87,55
122 Anders Mattsson OK Kullingshof 01:09:54 88,16
123 Björn Zettervall OK Dacke 01:10:06 88,62
124 Paul Teder Täby OK 01:10:43 90,04
124 Robert Wieslander OK Skärmen 01:10:43 90,04
129 Magnus Johansson OK Kolmården 01:13:30 96,46
131 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:14:27 98,65
132 Benny Wiklund Finspångs SOK 01:14:59 99,88
133 Janingvar Johansson Lidköpings VSK 01:15:06 100,15
134 Johnny Bjersander Svaide Roma SOK 01:15:13 100,42
135 Johan Fridström Finspångs SOK 01:15:20 100,69
136 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 01:15:25 100,88
137 Stefan Johansson FK Åsen 01:16:18 102,92
138 Stefan Funkquist IF Hansa-Hoburg 01:16:19 102,96
141 Per O Magnusson Linköpings OK 01:16:50 104,15
142 Jan Johansson Skåneslättens OL 01:16:59 104,49
143 Magnus Hedegård OK Kolmården 01:17:01 104,57
144 Hans Jonsson Väsby OK 01:17:11 104,95
145 Christer Jonsson Köping-Kolsva OK 01:17:26 105,53
146 Johan Liderud Lidköpings VSK 01:19:04 109,30
147 George Ekström Linköpings OK 01:19:44 110,83
148 Erik Wedin NAIS Orienteringsklubb 01:20:09 111,79
149 Lars Thoren Ronneby OK 01:20:35 112,79
150 Lars Halvarson Leksands OK 01:21:06 113,98
150 Urban Ståhl Sundbybergs IK 01:21:06 113,98
153 Remo Wüst OK Kullingshof 01:22:27 117,10
154 Håkan Duhlbo IFK Moras OK 01:23:23 119,25
156 Olof Barr Skåneslättens OL 01:24:31 121,86
157 Stefan Gothe OK Ravinen 01:25:02 123,05
158 Stig Dahl Visborgs OK 01:25:17 123,63
159 Kjell Johansson OK Kullingshof 01:27:44 129,28
160 Olle Sandén OK Södertörn 01:28:21 130,70
162 Henrik Weiden Skåneslättens OL 01:28:29 131,01
163 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 01:28:39 131,39
166 Johan Falk Ulricehamns OK 01:32:13 139,61
167 Niclas Ahlander OK Denseln 01:33:22 142,26
168 Robert Haglund Haninge SOK 01:33:35 142,76
169 Magnus Henningsson Hestra IF 01:35:00 146,03
170 Anders Sörqvist Bredareds IF 01:39:21 156,06
171 Niglas Rämmal Lunds OK 01:40:25 158,52
172 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:44:42 168,39
174 Michael Thulin Skogsluffarnas OK 01:48:27 177,04
176 Ola Henningsson OK Skogsstjärnan 02:05:34 216,50
177 Anders Röstin Söders-Tyresö 02:11:56 231,18
179 Malte Borg IF Hagen 02:21:54 254,16

Annonser

Bagheera