Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H50 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:44:52 11,78
3 Lasse Jansson Gävle OK 00:46:12 14,30
5 Lars Johansson Karlsbyhedens IK 00:47:12 16,19
6 Christer Morell OK Kåre 00:47:28 16,69
9 Michael Björnlinger IK Vista 00:48:46 19,15
11 Frans Wickbom I 19 IF 00:50:22 22,17
12 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:50:34 22,55
14 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:51:23 24,09
15 Per Melén OK Kåre 00:51:24 24,12
17 Walter Keller OK Djerf 00:51:50 24,94
20 Dag Tryggö Trollhättans SOK 00:52:06 25,45
21 Elis Bengtsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:52:14 25,70
24 Kent Klasson Hestra IF 00:53:10 27,46
25 Lars Schagerström Garphyttans IF 00:53:19 27,75
26 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:53:21 27,81
28 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:53:56 28,91
29 Anders Enmark Gävle OK 00:54:24 29,79
31 Sten Leandersson OK Tyr 00:55:23 31,65
33 Pär Lundqvist Hagaby GOIF 00:55:47 32,41
34 Anders Jönsson OK Triangeln 00:55:56 32,69
35 Björn Karlsson OK Orinto 00:55:59 32,78
36 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 00:56:07 33,04
37 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 00:56:36 33,95
38 Lennart Josefsson Rydboholms SK 00:56:55 34,55
39 Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 00:57:02 34,77
40 Per Edenhamn Länna IF 00:57:06 34,89
41 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:57:10 35,02
42 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:57:11 35,05
45 Rolf Larsson OK Linné 00:58:51 38,20
47 Ulf Nyström Trollhättans SOK 00:58:54 38,30
48 Mats Lagerblad IFK Moras OK 00:59:12 38,86
49 Tom Hollowell OK Tyr 00:59:25 39,27
50 Bo Börjesson Storviks IF 00:59:27 39,33
52 Peter Ejdemo OK Kåre 00:59:45 39,90
57 Bo Strand OK Linné 01:00:21 41,04
58 Bengt Norrman Trollhättans SOK 01:00:36 41,51
60 Jörgen Hallén Trollhättans SOK 01:01:34 43,33
61 Lars Lundkvist Seskarö IF 01:01:35 43,37
62 Kalle Östgren OK Kåre 01:01:51 43,87
64 Mats Lundqvist Östersunds OK 01:02:45 45,57
65 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 01:03:23 46,77
66 Johan Oskarsson Laxå OK 01:03:44 47,43
67 Johan Wikner Högåkers OK 01:03:48 47,55
68 Sven Wigertz Långhundra IF 01:03:53 47,71
69 Claes Ekberg Lidköpings VSK 01:04:12 48,31
70 Håkan Persson Laxå OK 01:04:13 48,34
71 Magnus Hoppe IF Thor 01:04:29 48,85
72 Torbjörn Salomonson Vänersborgs SK 01:04:52 49,57
74 Björn Hannrup IF Thor 01:05:07 50,04
76 Mats Wallin Stora Tuna OK 01:05:20 50,45
78 Peter Brämerson Tibro OK 01:06:00 51,71
79 Jonas Karlsson Markbygdens OK 01:06:53 53,38
80 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 01:07:22 54,29
82 Ingvar Isaksson Seskarö IF 01:07:27 54,45
83 Torbjörn Söderlund Leksands OK 01:08:06 55,68
86 Björn Alpberg Almby IK 01:08:54 57,19
90 Mikael Perérs Korsnäs IF OK 01:09:54 59,08
91 Stefan Nilsson OK Linné 01:10:23 59,99
96 Anders Levin Svaide Roma SOK 01:11:56 62,92
98 Arne Sääf Gudhems IF 01:12:40 64,31
100 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 01:13:13 65,35
102 Hans Lindgren OK Skogshjortarna 01:14:30 67,77
105 Jonas Peterson IFK Umeå 01:16:19 71,20
106 Sören Larsson Tibro OK 01:16:24 71,36
111 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:17:59 74,35
115 Björn Engström Lustens OK 01:19:35 77,38
123 Leif Nyholm OK Linné 01:22:19 82,54
130 Mats Eriksson Domnarvets GOIF 01:25:20 88,24
131 Peter Eklöv OK Linné 01:25:43 88,97
133 Tommy Karlsson Gudhems IF 01:29:15 95,64
134 Leif Persson OK Skogsstjärnan 01:29:50 96,74
136 Carl-Johan Westborg Vittjärvs IK 01:32:54 102,54
137 Mats Englund Svaide Roma SOK 01:33:35 103,83
139 Bernt Nilsson OK Tyr 01:35:30 107,45
140 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:36:14 108,84
141 Ahti Aasa Övertorneå IF 01:37:29 111,20
147 Håkan Eriksson OK Räven 01:46:19 127,89
148 Pär Larsson IF Hagen 01:46:51 128,90
Roger Hugosson Sundsvalls OK
Martin Axelsson OK Skogshjortarna

Annonser

Bagheera