Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - D70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 00:30:06 10.82
2 Birgitta Olsson Ronneby OK 00:31:17 13.52
5 Dagny Gustavsson Sigtuna OK 00:33:29 18.53
6 Helen Andertoft Markaryds FK 00:34:17 20.35
7 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 00:34:51 21.64
8 Eva Kjellman Vandrarringen 00:34:58 21.91
9 Evy Nord Södertälje IF 00:35:12 22.44
10 Gunnel Svensson IK Ymer 00:35:30 23.12
11 Kerstin Ernvid Ulricehamns OK 00:36:11 24.68
12 Elisabeth Kimell Gotlands Bro OK 00:36:32 25.47
15 Eva Isaksson OK Skogshjortarna 00:38:36 30.18
16 Torill Svendsen Lunds OK 00:38:55 30.90
17 Gun Larsson OK Lindéna 00:39:00 31.09
18 Ing-Marie Mozelius Stora Tuna OK 00:39:06 31.32
19 Margareta Skoog Valbo AIF 00:39:07 31.36
20 Gull Svensson Tockarps IK 00:39:23 31.97
21 Ingrid Hermansson IK Ymer 00:39:50 32.99
22 Marianne Hamilton Enebybergs IF 00:39:52 33.07
22 Margareta Tidman OK Kolmården 00:39:52 33.07
24 Berith Ivehag Främmestads IK 00:40:11 33.79
25 Birgitta Stenström Vänersborgs SK 00:40:16 33.98
26 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 00:41:15 36.22
27 Lisbeth Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:24 36.56
28 Ann-Britt Björkman Kungälvs OK 00:41:51 37.58
29 Anna-Cajsa Eriksson Jönköpings OK 00:41:58 37.85
30 Lillemor Lorén OK Frisene 00:42:08 38.23
31 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 00:42:20 38.69
32 Barbro Johansson Sjövalla FK 00:43:53 42.22
33 Inger Sundin OK Landehof 00:44:54 44.53
34 Sonja Hansson GOIF Tjalve 00:45:13 45.25
35 Mariann Kjellberg Bredareds IF 00:45:44 46.43
37 Margareta Bengtsson OK Gläntan 00:45:57 46.92
38 Elvy Peterson Sundsvalls OK 00:47:44 50.99
39 Ann-Britt Björnlinger IK Vista 00:47:53 51.33
40 GunBritt Svensson Västerviks OK 00:48:02 51.67
41 Ann Persson Piteå IF 00:48:38 53.04
42 Britt Rangert IK Ymer 00:48:45 53.30
43 Berit Byström OK Virdarna 00:49:42 55.47
44 Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 00:49:54 55.92
45 Lena Timner Umeå OK 00:50:00 56.15
46 Anne-Marie Byström Sidensjö IK 00:50:32 57.36
47 Britt-Marie Sjöberg OK Tor 00:51:51 60.36
48 Marina Wästlund OK Amne 00:52:39 62.18
50 Linnéa Hall OK Amne 00:53:35 64.31
51 Ulla Nilsson SOK Viljan 00:54:15 65.83
52 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 00:57:03 72.21
53 Elvy Börjesson OK Alehof 00:57:46 73.84
54 Gun Larsson Hammarby IF OF 00:58:51 76.31
55 Lillemor Hallin OK Landehof 00:59:11 77.07
56 Inga Persson OK Landehof 00:59:20 77.41
57 Kerstin Elf Ölmstads IS 00:59:40 78.17
61 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 01:02:29 84.58
62 Ann-Margret Persson Gävle OK 01:03:20 86.52
63 Lilian Bengtsson OK Amne 01:13:14 109.07
Gunnel Palgrim Vänersborgs SK

Advertisements

Bagheera