Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:32:19 18.65
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:32:46 19.92
3 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:33:04 20.77
4 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:33:06 20.87
5 Sören Andersson IK Dran 00:33:54 23.14
7 Roland Alsén OK Roxen 00:34:41 25.36
8 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:34:50 25.78
9 Rune Rådeström Snättringe SK 00:34:51 25.83
10 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:34:59 26.21
11 Anders Buhré Nybro OK 00:35:06 26.54
12 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:35:22 27.30
13 Björn Linnersjö OK Orion 00:35:34 27.86
14 Inge Persson FK Boken 00:35:50 28.62
15 Stefan Persson Rehns BK 00:35:51 28.67
16 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:35:55 28.86
17 Henrik Bergman OK Linné 00:36:16 29.85
18 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:36:23 30.18
19 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:36:32 30.60
21 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:36:44 31.17
22 Dag Lorén OK Frisene 00:37:10 32.40
23 Gösta Lindqvist OK Löftan 00:37:57 34.62
24 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:38:31 36.23
26 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:38:39 36.61
27 Henrik Hvoslef IK Stern 00:38:51 37.17
28 Thord Rådberg OK Roslagen 00:39:02 37.69
29 Hans Persson OK Älgen 00:39:08 37.98
31 Bo Hedlund IFK Enskede 00:39:23 38.69
32 Benkt Anderson Lunds OK 00:39:38 39.39
34 Magne Hagström Frölunda OL 00:39:46 39.77
35 Gunnar Andersson IK Vista 00:40:02 40.53
36 Kurt Andersson Storviks IF 00:40:09 40.86
37 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:40:12 41.00
38 Åke Bölenius OK Branten 00:40:34 42.04
39 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:40:55 43.03
40 Lennart Sturesson Linköpings OK 00:41:01 43.32
41 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 00:41:03 43.41
42 Bengt Nilsson Alvesta SOK 00:41:08 43.65
43 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:41:09 43.70
44 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:41:27 44.55
45 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:41:46 45.44
46 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:41:47 45.49
48 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:42:16 46.86
49 Erland Ling Jönköpings OK 00:42:22 47.15
50 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:42:32 47.62
53 Alf Olsson Forserums SOK 00:42:44 48.19
54 Krister Sandblad Växjö OK 00:42:56 48.75
55 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:43:00 48.94
56 Hagbert Persson Växjö OK 00:43:11 49.46
57 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:43:16 49.70
58 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 00:43:23 50.03
59 Thor-Erik Lindmark IFK Kiruna 00:43:27 50.22
60 Stig Karlsson Lessebo OK 00:43:32 50.45
62 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:43:40 50.83
62 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:43:40 50.83
64 Erling Larsson Hässleholms OK 00:43:50 51.30
65 Sven Ruther OK Älme 00:44:01 51.82
66 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 00:44:13 52.39
68 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:44:36 53.48
70 Börje Gustafsson Hägersta GF 00:44:49 54.09
71 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:44:50 54.14
72 Leif Lind IK Vikings OK 00:45:18 55.46
73 Rune Berg Lunds OK 00:45:26 55.84
74 Bo Leuchovius Göteborg-Majorna OK 00:45:51 57.02
75 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 00:46:09 57.87
76 Arne Larsen Västerviks OK 00:46:32 58.96
77 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:46:34 59.06
78 Hans Sylvan Järfälla OK 00:46:35 59.10
79 Bengt Olsson Markbygdens OK 00:46:37 59.20
80 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:46:55 60.05
81 Lars Henriksson OK Älme 00:47:04 60.47
83 Bengt Gard Oskarströms OK 00:47:16 61.04
84 Steffen Häggström IF Rigor 00:47:21 61.28
86 Reits Hall OK Amne 00:47:56 62.93
87 Torgny Grönlund Lidköpings VSK 00:48:13 63.73
88 Stig Karlsson Torsås OK 00:48:24 64.25
89 Carl-Eric Andersson Fjärås AIK 00:48:41 65.06
90 Åke Björklund Västerviks OK 00:48:43 65.15
91 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:48:45 65.25
93 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:49:00 65.96
95 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:49:17 66.76
96 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:49:41 67.89
97 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:49:58 68.70
98 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:50:05 69.03
99 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 00:50:12 69.36
100 Rolf Hallberg FK Finn 00:50:33 70.35
102 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 00:51:08 72.01
103 Hans C Johansson IK Stern 00:51:09 72.05
104 Åke Karlsson SOK Träff 00:51:16 72.38
105 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:51:24 72.76
106 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:51:25 72.81
108 Ove Peterson Sundsvalls OK 00:51:57 74.32
109 Lars Wahlström Istrums SK 00:51:59 74.42
112 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 00:52:53 76.97
113 Gert Lindeus Almby IK 00:53:14 77.96
114 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:53:50 79.66
114 Gösta Malmer IF Marin Väst 00:53:50 79.66
117 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:54:12 80.70
118 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 00:54:21 81.13
119 Stig Bengtsson OK Amne 00:54:27 81.41
120 Tore Kangas Västerås SOK 00:54:38 81.93
121 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 00:55:04 83.16
122 Ingemar Johnsson Haninge SOK 00:55:18 83.82
124 Christer Westberg IFK Göteborg 00:56:06 86.09
125 Acke Wåhlander Göteborg-Majorna OK 00:56:14 86.47
126 Göran Thour Värend GN OL 00:57:24 89.78
127 Sven Thelandersson Lunds OK 00:57:54 91.19
129 Leif Lindström Nybro OK 00:58:03 91.62
132 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:59:29 95.68
133 Bo Svensson Tockarps IK 00:59:30 95.73
135 Jan Hellstrand Åmåls OK 01:00:15 97.86
137 Tom Lindberg Lunds OK 01:01:13 100.60
138 Bengt Åkerström SOK Träff 01:03:55 108.26
139 Bo Jonsson Bolidens SK 01:04:01 108.54
140 Christer Ljungquist Lunds OK 01:07:04 117.19
142 Tomas Möller OK Södertörn 01:08:40 121.73
143 Hans Carlheim Turebergs IF 01:08:44 121.91
150 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:19:18 151.88
151 Helge Helmersson Lunds OK 01:22:09 159.96
152 Göran Haglund Haninge SOK 01:22:52 161.99

Advertisements

Bagheera