Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H75

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Allsing Carlsson OK Skogsvargarna 00:33:46 32,40
3 Jan-Erik Danell Tullinge SK 00:33:54 32,82
5 Ernie Broström Halmstad OK 00:34:45 35,47
6 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:34:48 35,63
7 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:35:03 36,41
8 Anders Carlsson Skåneslättens OL 00:35:13 36,93
9 Andre Alexandersson Kungälvs OK 00:35:32 37,91
9 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 00:35:32 37,91
11 Roland Karlsson Ronneby OK 00:35:33 37,97
13 Rune Ahlander Jönköpings OK 00:36:44 41,66
14 Hans Östlund OK Kroppefjäll 00:36:49 41,92
15 Leif Lundquist Enebybergs IF 00:36:52 42,08
16 Stig Östh Korsnäs IF OK 00:37:01 42,54
17 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:37:38 44,47
18 Gösta Guteland Snättringe SK 00:37:44 44,78
19 John Berglund Alfta-Ösa OK 00:38:25 46,91
20 Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 00:38:38 47,59
21 Gösta Linge FK Vittus 00:39:25 50,03
22 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:39:29 50,24
23 Torsten Claesson OK Älme 00:39:47 51,18
24 Leif Sjögren OK Orion 00:39:56 51,65
25 Ingemar Holmberg IF Hagen 00:40:09 52,32
26 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 00:40:19 52,84
27 Lars-Inge Eklund Vimmerby OK 00:40:29 53,36
28 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:40:45 54,20
29 Åke Ivansson Degerfors OK 00:40:58 54,87
30 Lennart Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:17 55,86
31 Stig Fransson OK Stigen 00:41:31 56,59
32 St John Vallin OK Hedströmmen 00:41:47 57,42
32 Werner Törnblom Växjö OK 00:41:47 57,42
34 Gunnar Johansson Filipstads OK 00:42:09 58,57
36 Lennart Eriksson OK Stigen 00:42:30 59,66
37 Sven-Olov Larsson Bodafors OK 00:42:34 59,87
39 Lennart Karlsson OK Grip 00:43:22 62,36
40 Lars-Göran Björnlinger IK Vista 00:43:30 62,78
43 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 00:44:28 65,80
44 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 00:44:56 67,25
45 Ulf Bolinder Västerås SOK 00:44:58 67,36
46 Henken Eriksson I 19 IF 00:45:32 69,13
47 Ulf Eskilsson OK Södertörn 00:45:35 69,28
48 Gunnar Nyberg Hellas Orientering 00:45:37 69,39
49 Guntram Månsson Mariestads FK 00:45:59 70,53
51 Sven-Olof Lundin Sol Tranås 00:46:18 71,52
52 Kurt Zander Västerås SOK 00:46:19 71,57
54 Inge Nilsson OK Älme 00:46:27 71,99
55 Lars Persson Väsby OK 00:47:19 74,69
55 Brodde Nilsson OK Skogsfalken 00:47:19 74,69
57 Ingemar Svensson Lunds OK 00:47:20 74,74
58 Arne Gustafsson Malmö OK 00:47:47 76,15
59 Folke Eriksson I 19 IF 00:47:48 76,20
60 Karl Henrik Lovang Västerbergslagens OL 00:47:59 76,77
62 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 00:48:33 78,54
63 Stig Lindskog Visborgs OK 00:48:39 78,85
64 Lars Kjellman Vandrarringen 00:48:47 79,27
66 Kaj Wirén Visborgs OK 00:49:18 80,88
67 Jan Kjellström Svanesunds GIF 00:49:21 81,04
69 Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 00:49:50 82,55
70 Sigurd Wallén Täby OK 00:49:55 82,81
72 Per Larsson Jönköpings OK 00:50:29 84,58
73 Bernt Petersson Alvesta SOK 00:50:44 85,36
74 Rune Bengtsson Ronneby OK 00:51:05 86,45
76 Holger Persson OK Eken 00:51:25 87,49
77 P - O Eriksson OK Hammaren 00:51:43 88,43
78 Kåre Tengnér FK Friskus-Varberg 00:52:00 89,31
79 Karl-Inge Karlsson Istrums SK 00:52:06 89,62
81 Harry Lundgren Ytterhogdals IK 00:52:09 89,78
82 Stellan Helgesson Markbygdens OK 00:52:29 90,82
84 Tord Lind Valbo AIF 00:52:58 92,33
85 Gunnar Lindström OK Renen 00:53:03 92,59
86 Jan-Eric Nelking FK Åsen 00:53:22 93,58
87 Sune Hagström Istrums SK 00:53:50 95,03
88 Lars Löthman Järfälla OK 00:54:02 95,66
89 Karl Ekström OK Alferna 00:54:21 96,65
90 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 00:54:31 97,17
91 Torild Bornetun Skillingaryds FK 00:54:40 97,63
94 Erland Olsson Dalsjöfors IF 00:55:28 100,13
95 Kuno Ekdahl OK P4 00:56:14 102,52
97 Torbjörn Wingqvist Skåneslättens OL 00:56:34 103,56
98 Kurt Rydin OK Tranan 00:57:42 107,10
100 Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:58:09 108,51
101 Gunnar Bylund Rydboholms SK 00:58:14 108,77
102 Lennart Östergren Växjö OK 00:58:38 110,01
104 Stig Bengtsson Motala AIF OL 01:00:59 117,35
105 Karl-Eric Wannberg IK Omega 01:01:44 119,69
106 Bo Skoog Valbo AIF 01:01:53 120,16
107 Roger Andersson Kristinehamns OK 01:02:38 122,50
108 Bertil Kollén Malmö OK 01:02:53 123,28
109 Bror Nylund Oslättforspojkarnas IK 01:03:21 124,74
110 Sten Johansson OK Skogsfalken 01:03:30 125,20
111 Åke Tidman OK Kolmården 01:03:48 126,14
113 Lars Åke Svensson Malmö OK 01:05:20 130,93
116 Folke Lindgren Visborgs OK 01:07:50 138,73
117 Nils-Eric Toftered IF Rigor 01:08:12 139,87
119 JB Larsson OK Löftan 01:11:03 148,77
120 Ragnar Bewert OK Landehof 01:12:20 152,78
121 Lennart Gref OK Renen 01:15:19 162,09
123 Kjell Persson OK Älme 01:15:46 163,49
124 Bo Hagborg Skene Sim o IS 01:17:18 168,28
125 Bengt Olofsson Hjärnarps GH OL 01:19:19 174,57
126 Sedney Hugosson Lunds OK 01:19:38 175,56
128 Bertil Karlsson OK Linné 01:29:20 205,84
129 Bo Göran Åhrman Gävle OK 01:42:17 246,26
130 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:55:53 288,71
Nore Westin I 19 IF
Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF
Hugo Isgren IFK Enskede
Göran Karlsson OK Bävern

Annonser

Bagheera