Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H80

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Rolf Andersson Rimbo SOK 00:34:32 43.69
2 Tord Lidström Hagaby GOIF 00:36:04 48.87
3 Allan Håkansson SOK Viljan 00:37:45 54.55
4 Åke Karlsson Kalmar OK 00:37:53 55.00
5 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:24 56.75
6 Sven-Erik Lund Anderstorps OK 00:38:26 56.86
7 Ingvar Petersson Hässleholms OK 00:38:48 58.10
8 Johan Jansson Växjö OK 00:40:34 64.07
9 Sten Larsson Häverödals SK 00:40:46 64.75
10 Stig Sundin Järfälla OK 00:40:47 64.80
11 Alf Lundkvist OK Tor 00:41:02 65.65
12 Tore Johansson SOK Aneby 00:41:37 67.62
13 Valter Alamaa IK Vikings OK 00:43:55 75.39
14 Gillis Alm Växjö OK 00:43:58 75.56
15 Bengt Edvardsson OK Torfinn 00:45:09 79.56
17 Carl-Henrik Hallberg IK Uven 00:46:09 82.94
18 Lars-Erik Malmqvist Växjö OK 00:46:35 84.40
20 Gunnar Nyman OK Djerf 00:47:16 86.71
21 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 00:48:06 89.52
22 Olle Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:35 91.16
25 Bengt-Åke Borgemo SOK Viljan 00:50:59 99.27
28 John Larsson Västvärmlands OK 00:53:38 108.22
29 Hans Bohlin IFK Moras OK 00:54:50 112.28
30 Ove Kilborn Uddevalla IS 00:55:16 113.74
31 Torsten Hannrup OK Kompassen 00:55:17 113.80
32 Bert Wikström IK Jarl Rättvik 00:55:30 114.53
34 Inge Åkesson Stigmännen Karlshamns OK 00:57:33 121.45
35 Lars Magnusson Kristinehamns OK 00:58:38 125.11
36 Sven Jonsson OK Roxen 00:59:12 127.03
37 Elof Back Fagersta OK 00:59:34 128.27
39 Björn Broman Göteborg-Majorna OK 01:02:43 138.91
40 Gunnar Timner Umeå OK 01:02:50 139.31
41 Gösta Cederin Göteborg-Majorna OK 01:03:46 142.46
42 Kjell Sjöberg Enebybergs IF 01:03:49 142.63
43 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 01:07:41 155.69
44 Alf Karlsson Lessebo OK 01:12:38 172.42
45 Jan Jesslén Visby IF Gute SOK 01:14:26 178.50
46 Tage Lundmark Rönnskär Railcare IF 01:19:49 196.69
47 Evald Johansson Lessebo OK 01:21:00 200.69
48 Alf Larsson IK Vista 01:21:30 202.38
49 Arne Spetz IFK Brattfors 01:27:54 224.00
50 Sören Ståhl Gävle OK 01:28:23 225.63
51 Ulf Pihlblad Hagaby GOIF 01:38:51 261.00
Tage Ingemanson Falkenbergs OK

Advertisements

Bagheera