Svenska Orienteringsförbundet

25manna, medeldistans - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:25:25 25,43
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:26:58 31,43
4 Axel Blom Frölunda OL 00:28:14 36,33
6 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:29:00 39,30
8 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:29:41 41,95
8 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:41 41,95
10 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:29:43 42,08
11 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:29:44 42,14
12 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:29:45 42,20
13 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:29:52 42,66
15 Adrian Vartia OK Löftan 00:30:05 43,49
16 Marcus Carlsson IF Hagen 00:30:33 45,30
17 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:30:57 46,85
18 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:31:03 47,24
19 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:31:07 47,50
20 Erik Lindström OK Tranan 00:31:08 47,56
21 Martin Lamm Frölunda OL 00:31:24 48,59
22 Linus Lundberg OK Bävern 00:31:26 48,72
25 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:31:34 49,24
26 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:31:51 50,33
27 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:31:57 50,72
28 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:32:03 51,11
29 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:32:07 51,37
30 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:33 53,04
31 Samuel Pihlström OK Landehof 00:32:35 53,17
32 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:32:44 53,75
33 Lukas Olm Kils OK 00:32:57 54,59
35 Danila Khokhlov Hellas Orientering 00:33:10 55,43
36 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:33:30 56,72
37 Gustav Åman OK Vilse 87 00:33:59 58,59
38 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:34:23 60,14
40 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:34:49 61,82
42 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:35:19 63,76
43 Rasmus Täck OK Hammaren 00:35:36 64,85
44 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:35:45 65,43
45 Nikita Alekseyonok Sävedalens AIK 00:35:49 65,69
46 Johan Grahn IK Uven 00:36:29 68,27
47 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:37:02 70,40
48 Richard Take OK Tyr 00:37:03 70,47
49 Johan Langerak Järfälla OK 00:37:18 71,43
51 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:37:22 71,69
52 Daniil Kotov Hellas Orientering 00:37:25 71,89
53 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:37:36 72,59
54 Daniel Bogren IF Hagen 00:38:28 75,95
55 Nils Ottosson Gävle OK 00:38:44 76,98
56 Jimmy Johansson Forsa OK 00:38:54 77,63
57 Samuel Eriksson Eds SK 00:38:59 77,95
58 Anton Hänström Täby OK 00:39:44 80,85
59 Ludvig Lindén Attunda OK 00:40:16 82,92
62 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:41:14 86,66
63 Erik Eriksson OK Älgen 00:41:15 86,73
64 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:41:24 87,31
65 Måns Eriksson Östersunds OK 00:41:26 87,44
66 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:41:44 88,60
67 Mattis Persson Eksjö SOK 00:42:41 92,27
68 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:42:45 92,53
69 Anton Svensson Hässleholms OK 00:42:56 93,24
70 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:43:02 93,63
71 Loke Östangård Gamleby OK 00:43:29 95,37
72 Klas Johansson OK Tranan 00:43:38 95,95
74 Alfred Ander Istrums SK 00:44:01 97,44
75 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:44:15 98,34
76 Johan Holmberg IF Hagen 00:44:18 98,53
77 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:44:35 99,63
78 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:45:10 101,89
79 Alex Tikhomirov Hellas Orientering 00:45:35 103,50
80 Alexander Augustsson OK Bävern 00:46:03 105,31
81 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:13 105,95
82 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:46:47 108,15
83 Edvin Johnsson Svaide Roma SOK 00:46:53 108,53
84 Hugo Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:47 112,02
86 Simon Giselsson Ronneby OK 00:48:09 113,44
87 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:38 115,31
88 Jacob Enberg Halmstad OK 00:48:45 115,76
89 Isak Eriksson OK Nolaskogsarna 00:49:11 117,44
90 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:49:51 120,02
91 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:49:54 120,21
92 Hugo Jacobsson Eksjö SOK 00:50:24 122,15
93 Karl Brahm Långhundra IF 00:50:25 122,21
94 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:50:27 122,34
95 Oskar Bütikofer Ljusdals OK 00:52:43 131,12
96 Axel Johansson Sol Tranås 00:53:15 133,18
97 Samuel Låstbom Härlövs IF 00:53:16 133,25
98 Lucas Granberg OK Kåre 00:53:39 134,73
99 Martin Danielsson OK Kåre 00:54:02 136,22
99 Anton Hansson OK Djerf 00:54:02 136,22
101 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:54:27 137,83
102 Martin Skärlén Haninge SOK 00:54:34 138,28
103 Daniel Glimtén OK Löftan 00:58:05 151,89
104 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:58:22 152,99
106 Aron Thorén Ronneby OK 01:00:26 160,99
108 Albin Kårén Sundsvalls OK 01:03:06 171,32
109 Simon Svahn Eksjö SOK 01:05:37 181,06
110 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 01:05:48 181,77
112 Lucas Laagen Lidköpings VSK 01:07:41 189,06
114 Oskar Ekman OK Kullingshof 01:12:03 205,97
116 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 01:15:52 220,74
119 Benjamin Pauli Istrums SK 01:22:28 246,29
120 Albin Hjertström FK Friskus-Varberg 01:29:13 272,42
121 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:31:36 281,65
122 Viktor LeClaire FK Herkules 01:32:02 283,33
Isac Ericsson Växjö OK
Gustav Runefors Växjö OK
Måns Persson Andrarums IF
Elias Tidevall Skogsluffarnas OK
Fabian Andersson Andrarums IF
Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK
Oscar Ehrnborn Andrarums IF
Axel Olsson OK Skogsstjärnan

Annonser