Svenska Orienteringsförbundet

Hjo 2-dagars, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:28:32 4,97
2 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 00:29:57 8,84
3 Thomas Asp IFK Göteborg 00:30:21 9,94
4 Martin Ahlberg Hestra IF 00:30:33 10,48
5 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:30:57 11,58
6 Måns Sandgren OK Orion 00:31:00 11,71
7 Per Jansson OK Djerf 00:31:36 13,35
8 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:31:41 13,58
9 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:31:42 13,62
10 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:31:45 13,76
11 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:32:07 14,76
12 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:32:19 15,31
13 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:32:59 17,13
14 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:33:00 17,18
15 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:33:11 17,68
16 Håkan Andersson Halmstad OK 00:33:49 19,41
17 Linus Landergren Hestra IF 00:33:56 19,73
18 Filip Karlsson IF Hagen 00:34:20 20,82
19 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:34:42 21,82
20 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 00:35:00 22,64
21 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:35:30 24,01
22 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 00:35:54 25,10
23 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 00:36:15 26,06
24 Rickard Olsson Tibro OK 00:36:33 26,88
25 Erik Hansson Bredareds IF 00:36:39 27,15
26 Jesper Stenström Vänersborgs SK 00:37:26 29,29
28 Anders Ryvallius IK Hakarpspojkarna 00:39:02 33,66
29 Peter Markendahl Hagaby GOIF 00:39:08 33,94
30 Hampus Olesund OK Landehof 00:40:21 37,26
31 Lars Jakobsson Centrum OK 00:41:53 41,45
32 Ulf Hallmén Hagaby GOIF 00:41:57 41,63
33 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:42:09 42,18
34 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:42:59 44,46
35 Andreas Leijgård Gudhems IF 00:43:06 44,77
36 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 00:44:00 47,23
37 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:44:55 49,74
38 Jesper Lindström IF Hagen 00:45:38 51,70
39 Johan Kaminsky IF Hagen 00:46:49 54,93
40 Filip Holm Halmstad OK 00:47:56 57,98
41 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:51:04 66,54
42 Johan Leijgård Gudhems IF 00:52:54 71,55
43 Anders Reimertz Eksjö SOK 00:53:23 72,87
44 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:06:09 107,76
Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna
Daniel Örn IK Hakarpspojkarna

Annonser