Swedish Orienteering Federation

O-Event E2 - Up n Downhill Sprint - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:15:38 25.29
2 Tove Ekström Linköpings OK 00:16:59 32.51
3 Alva Ringi OK Kåre 00:17:02 32.78
4 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:17:06 33.13
6 Tindra Jernström Avesta OK 00:18:00 37.95
7 Ida Roos SOK Träff 00:18:01 38.04
8 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:18:03 38.21
9 Julia Wanner Avesta OK 00:18:12 39.02
10 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:18:34 40.98
11 Elsa Lindeblom IK Omega 00:18:39 41.42
12 Ella Nordström Kils OK 00:18:49 42.32
13 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:19:08 44.01
14 Elin Lindblad OK Djerf 00:19:24 45.44
15 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:19:25 45.52
16 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:19:41 46.95
16 Ellika Groth Kungälvs OK 00:19:41 46.95
18 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:19:53 48.02
19 Tilda Melkstam Lerums SOK 00:19:56 48.29
20 Maja Mörth Leksands OK 00:20:09 49.45
21 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:20:17 50.16
22 Sofie Ohlsson Ärla IF 00:20:18 50.25
23 Rebecca Lekberg Sävedalens AIK 00:20:22 50.61
24 Linn Lugne Kils OK 00:20:23 50.70
27 Amanda Jansson OK Djerf 00:20:36 51.85
28 Malva Steen OK Enen 00:20:38 52.03
29 Sara Junevik Leksands OK 00:20:39 52.12
31 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:20:57 53.73
32 Amanda Mellerdahl Kils OK 00:21:08 54.71
33 Ida Johnsson OK Kåre 00:21:17 55.51
34 Lovisa Johansson OK Dacke 00:21:30 56.67
35 Ester Freidlitz OK Landehof 00:21:32 56.85
36 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:21:42 57.74
38 Emma Hansen Avesta OK 00:22:20 61.13
39 Alma Liderud Lidköpings VSK 00:22:26 61.66
40 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:22:38 62.73
41 Ellen Stålberg OK Hällen 00:22:57 64.43
42 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:23:15 66.03
43 Olivia Fröberg OK Roxen 00:23:20 66.48
44 Lovisa Blomgren SOK Aneby 00:23:22 66.65
45 Erica Olsson OK Djerf 00:23:34 67.72
46 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:23:47 68.88
47 Alva Jonsson Långhundra IF 00:23:57 69.77
48 Louise Lagerkvist Ronneby OK 00:23:58 69.86
49 Alva Bohlin IFK Göteborg 00:24:01 70.13
49 Carolin Gradin Andrarums IF 00:24:01 70.13
51 Adelina Funke Leksands OK 00:24:09 70.84
52 Tilda Erixon IFK Göteborg 00:24:15 71.38
53 Clara Spik Leksands OK 00:24:21 71.91
53 Julia Markendahl OK Klyftamo 00:24:21 71.91
55 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:24:22 72.00
56 Emelie Brudin IFK Moras OK 00:24:27 72.45
56 Karolina Djerf Västerbergslagens OL 00:24:27 72.45
58 Wilma Furufors Idefjordens SK 00:24:52 74.68
59 Emma Bernerson OK Enen 00:24:55 74.95
60 Tova Eriksson OK Djerf 00:25:31 78.15
61 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:25:54 80.21
62 Ebba Helin Axelsson OK Grip 00:26:02 80.92
63 Alma Johansson OK Skogshjortarna 00:26:37 84.04
65 Heidi Fors OK Grip 00:27:13 87.25
66 Lina Erdelius IF Rigor 00:27:20 87.87
67 Kajsa Homann OK Orinto 00:27:42 89.83
68 Erica Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 00:27:44 90.01
69 Maja Kindlund OK Tranan 00:28:04 91.80
70 Clara Ehrnborn Andrarums IF 00:28:14 92.69
71 Kajsa Norman Sävedalens AIK 00:28:21 93.31
71 Johanna Peterson Falköpings AIK OK 00:28:21 93.31
73 Bea Wanstadius FK Åsen 00:28:29 94.02
74 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:28:39 94.92
75 Amanda Nyman Vänersborgs SK 00:28:45 95.45
76 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:28:59 96.70
76 Agnes Tönseth Svaide Roma SOK 00:28:59 96.70
78 Meja Eneljung IFK Göteborg 00:29:31 99.55
79 Saga Hjertén IK Gandvik 00:29:38 100.18
81 Tove Eriksson Ryda SK 00:29:49 101.16
82 Matilda Gunnarsson Rydboholms SK 00:30:16 103.56
83 Hanna Olsson Brattås CK 00:30:23 104.19
84 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:30:54 106.95
85 Moa Karlsson Storviks IF 00:32:15 114.17
86 Malin Nilsson OK Tranan 00:33:39 121.66
87 Kajsa Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:33:49 122.55
88 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:34:00 123.53
89 Gilda Bjersander Svaide Roma SOK 00:35:14 130.13
90 Sofi Andersson IK Gandvik 00:35:15 130.22
91 Tova Ericsson Ronneby OK 00:36:16 135.66
92 Alma Evertsson Lessebo OK 00:39:41 153.94
93 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 00:39:47 154.47
94 Moa Bäckström IF Rigor 00:42:12 167.40
95 Maja Strand FK Åsen 00:42:51 170.87
96 Julia Josefsson Falköpings AIK OK 00:44:38 180.41
97 Petra Eriksson Lerums SOK 00:47:52 197.71
98 Emelie Rönnborg IK Uven 00:52:51 224.37
Karolina Holmström Västerbergslagens OL
Frida Zeijlon OK Hällen
Matilda Drottenmyr Visborgs OK
Anna Aronsson Hässleholms OK
Erica Johansson OK Löftan

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF