Svenska Orienteringsförbundet

O-Event E2 - Up n Downhill Sprint - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Thorild IFK Göteborg 00:16:43 16,80
2 Martin Boberg IF Rigor 00:16:46 17,07
3 Kenth Venöstrand OK Nackhe 00:17:14 19,58
4 Stefan Graad IF Rigor 00:17:40 21,91
5 Björn Groth Kungälvs OK 00:17:43 22,18
6 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:18:03 23,98
7 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:18:19 25,41
8 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:18:28 26,22
9 Peter Asp IFK Göteborg 00:18:34 26,76
10 Magnus Hansson OK Löftan 00:18:36 26,94
11 Jonas Olsson OK Roxen 00:18:40 27,29
12 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:18:48 28,01
13 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:18:56 28,73
14 Anders Ling Jönköpings OK 00:19:11 30,07
15 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:19:43 32,94
16 Magnus Larsson OK Dacke 00:19:49 33,48
17 Daniel Brohede OK Älgen 00:19:56 34,11
18 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:19:57 34,20
18 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:19:57 34,20
20 Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 00:20:30 37,16
20 Magnus Ericsson Växjö OK 00:20:30 37,16
22 David Olsson OK Skogsstjärnan 00:20:33 37,43
23 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:20:38 37,88
24 Mattias Biörs IK Ymer 00:20:47 38,68
24 Martin Svensson IF Rigor 00:20:47 38,68
26 Magnus Nilsson Andrarums IF 00:21:02 40,03
27 Joakim Karmetun OK Njudung 00:21:07 40,48
28 Magnus Graad Ronneby OK 00:21:08 40,57
29 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:21:13 41,01
30 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 00:21:29 42,45
31 Heide Persson Andrarums IF 00:21:30 42,54
32 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:21:33 42,81
34 Martin Johansson OK Orinto 00:21:42 43,61
35 Johan Granfors IF Rigor 00:22:11 46,21
36 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:22:21 47,11
37 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:22:53 49,98
38 Mats Hermansson Kungälvs OK 00:23:01 50,70
39 Roger Norberg OK Hällen 00:23:59 55,90
40 Conny Erixon OK Kullingshof 00:24:15 57,33
41 Hans Larsson Eds SK 00:24:30 58,68
42 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 00:24:58 61,19
42 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:24:58 61,19
44 Fredrik Davidson Göteborg-Majorna OK 00:25:26 63,70
45 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:25:37 64,69
46 Jerker Andersson OK Tyr 00:25:56 66,39
47 Erik Backlund Trollhättans SOK 00:26:14 68,00
48 Joakim Karlsson Kvillebyns SK 00:26:23 68,81
48 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:26:23 68,81
50 Darren Summerson OK Norrvirdarna 00:26:43 70,61
51 Martin Karlsson Kungälvs OK 00:27:03 72,40
52 Ulf Mellerdal Kils OK 00:27:14 73,38
53 Ola Häggström Andrarums IF 00:27:54 76,97
54 Claes Setthagen OK Tranan 00:27:55 77,06
54 Michael Nilsson Andrarums IF 00:27:55 77,06
56 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 00:30:40 91,86
57 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:30:55 93,20
58 Peter Carlberg Kils OK 00:31:11 94,64
59 Hans Hellichius Andrarums IF 00:34:15 111,14
60 Ulf Rask Kungälvs OK 00:39:38 140,10
61 Jörgen Nilsson FK Åsen 00:40:42 145,84
62 Jonny Lindén OK Bävern 00:41:01 147,54
63 Johan Eriksson OK Hällen 00:52:58 211,83

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr