Svenska Orienteringsförbundet

O-Event E2 - Up n Downhill Sprint - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:15:52 7,72
2 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:16:43 12,06
3 Conny Forsberg Långhundra IF 00:17:47 17,49
5 Per Gustås Linköpings OK 00:18:55 23,27
6 Anders Kindbom IF Hagen 00:19:21 25,48
7 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:19:26 25,90
8 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:19:39 27,01
9 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:19:45 27,51
10 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:19:51 28,02
11 Jonas Persson Torsås OK 00:19:52 28,11
12 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:19:54 28,28
13 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:20:01 28,87
14 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:20:09 29,55
15 Pär Nyman OK Tyr 00:20:11 29,72
16 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 00:20:12 29,81
17 Håkan Olofsson Ärla IF 00:20:30 31,34
18 Magnus Johansson OK Löftan 00:20:32 31,51
19 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 00:20:34 31,68
20 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:40 32,19
21 Johan Blomgren SOK Aneby 00:21:19 35,50
22 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:21:26 36,09
23 Roger Andersson Andrarums IF 00:21:34 36,77
24 Jonas Roth Linköpings OK 00:21:39 37,20
25 Johan Wettergren IK Uven 00:21:43 37,54
26 Stefan Eriksson OK Älgen 00:21:57 38,73
27 Per Källvik Åmåls OK 00:22:06 39,49
27 Anders Lillieström OK Roxen 00:22:06 39,49
29 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 00:22:11 39,92
30 Johan Mars Markbygdens OK 00:22:14 40,17
31 Dennis Toll OK Njudung 00:22:19 40,60
32 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:22:28 41,36
33 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:22:49 43,14
34 Harald Persson Andrarums IF 00:22:56 43,74
35 Philip Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:23:13 45,18
36 Mikael Wahlbom OK Orion 00:23:23 46,03
37 Henrik Melkstam Lerums SOK 00:24:30 51,72
38 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 00:24:32 51,89
39 David Gabrielsson Sävedalens AIK 00:25:01 54,36
40 Håkan Johansson Gudhems IF 00:25:09 55,03
41 Lars Thorén Ronneby OK 00:25:47 58,26
42 Mikael Öhrn OK Bävern 00:26:30 61,91
43 Anders Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:26:59 64,38
45 Anders Sjöberg OK Reftele 00:27:21 66,25
46 Stephan Östergren Alvesta SOK 00:27:49 68,62
47 Peter Kjellsson Falkenbergs OK 00:27:54 69,05
48 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:28:06 70,07
49 Roland Strand FK Åsen 00:28:14 70,75
50 Pär Johannesson Frölunda OL 00:28:21 71,34
51 Anders Ericsson Lunds OK 00:28:34 72,45
52 Dennis Roos SOK Träff 00:28:45 73,38
53 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:28:47 73,55
54 Christer Broström OK Denseln 00:29:24 76,69
56 Håkan Auselius Bredaryds SOK 00:30:29 82,21
57 Niklas Eriksson Bodafors OK 00:30:46 83,66
58 Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 00:32:53 94,45
59 Jörgen Karlsson Härlövs IF 00:35:05 105,66
60 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:36:01 110,41
61 Anders Wahlström OK Djerf 00:37:12 116,44
62 Jan Gradin Andrarums IF 00:39:54 130,20
63 Stefan Pihl SOK 68 00:44:13 152,20
Patrik Steen OK Enen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF