Svenska Orienteringsförbundet

O-Event E3 - ZOOrientering - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:15:05 7,60
2 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:16:17 14,01
3 Simon Larsson OK Hällen 00:16:22 14,46
4 Hugo Lillieström OK Roxen 00:16:37 15,79
5 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:16:48 16,77
5 August Mollén OK Denseln 00:16:48 16,77
7 Axel Granqvist OK Ravinen 00:16:55 17,39
9 Eric Jansson OK Tranan 00:17:19 19,53
10 Rickard Olsson Tibro OK 00:17:20 19,62
11 Oscar Johansson OK Dacke 00:17:26 20,15
12 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:17:38 21,22
13 Albin Andersson Tullinge SK 00:17:39 21,31
14 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:17:42 21,57
15 Emil Karlsson Hestra IF 00:17:48 22,11
16 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:18:10 24,07
17 Martin Mörsell OK Kåre 00:18:11 24,15
18 Elias Andersson OK Norrvirdarna 00:18:19 24,87
19 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:18:28 25,67
20 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:18:34 26,20
21 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:18:50 27,62
22 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:19:01 28,60
23 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:19:03 28,78
24 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:19:05 28,96
26 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:19:18 30,12
27 Alfred Lönn Västerås SOK 00:19:25 30,74
28 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:19:36 31,72
29 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:19:50 32,96
30 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:19:53 33,23
31 Olle Hedman IF Hagen 00:20:07 34,48
32 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:20:18 35,46
32 Jonas Lauri FK Herkules 00:20:18 35,46
34 Tim Olsson Brattås CK 00:20:19 35,54
35 Hampus Nyström IF Hagen 00:20:23 35,90
35 Jonas Toftered IF Rigor 00:20:23 35,90
37 Emil Pettersson OK Dacke 00:20:24 35,99
38 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:20:26 36,17
39 Alexander Graad Ronneby OK 00:20:38 37,24
40 Immanuel Stensöta Frölunda OL 00:20:40 37,41
41 Mathias Blomster Ronneby OK 00:21:22 41,15
43 Carl Holmberg IF Hagen 00:21:41 42,84
44 Oscar Widenfalk OK Kåre 00:21:55 44,09
45 Jonathan Björk Leksands OK 00:21:56 44,18
46 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:22:15 45,87
47 Axel Forsman FK Herkules 00:22:25 46,76
48 David Levin Svaide Roma SOK 00:22:26 46,85
49 Wilmer Brodén Leksands OK 00:22:46 48,63
50 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:22:48 48,80
51 Magnus Johansson OK Löftan 00:22:52 49,16
52 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:22:54 49,34
53 Filip Svensson OK Löftan 00:23:07 50,49
54 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 00:23:14 51,12
55 Martin Lund Stenungsunds OK 00:23:31 52,63
57 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 00:23:48 54,14
58 Karl Palm Lerums SOK 00:23:49 54,23
59 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:52 54,50
60 Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:24:20 56,99
61 Vilhelm Melkstam Lerums SOK 00:25:15 61,88
62 Jesper Malmberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:39 69,36
63 Nils Ahlqvist Visborgs OK 00:26:47 70,07
64 Emil Erikmats Sävedalens AIK 00:26:52 70,52
65 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 00:27:00 71,23
66 Rasmus Håkansson OK Klyftamo 00:27:08 71,94
67 Erik Olsson OK Kåre 00:28:06 77,10
68 Axel Jemsson OK Norrvirdarna 00:28:21 78,43
70 Albin Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:52 86,53
71 Jonathan Almgren Borås GIF 00:30:35 90,36
72 Isak Källsmyr OK Kullingshof 00:31:01 92,67
73 Morten Laagen Lidköpings VSK 00:33:53 107,98
74 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 00:37:34 127,64
75 Lukas Enarsson OK Löftan 00:39:08 136,01
Ludvig Waktel Svaide Roma SOK
Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK
Arvid Linder OK Hällen

Annonser