Svenska Orienteringsförbundet

O-Event E3 - ZOOrientering - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:12:41 28,92
2 Daniel Bogren IF Hagen 00:12:54 30,66
3 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:12:56 30,93
4 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:05 32,13
6 Erik Hannrup IF Thor 00:13:29 35,34
7 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:13:39 36,68
8 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:13:59 39,36
9 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:14:14 41,37
10 Johan Grahn IK Uven 00:14:17 41,77
11 Adrian Vartia OK Löftan 00:14:18 41,90
12 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:14:33 43,91
13 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:14:46 45,65
14 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:14:52 46,45
15 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:14:54 46,72
16 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:15:01 47,66
18 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:15:08 48,59
19 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:15:10 48,86
20 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:15:11 48,99
21 Johan Cahlin IF Marin Väst 00:15:26 51,00
22 Erik Lindström OK Tranan 00:15:39 52,74
23 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:15:42 53,14
24 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:15:43 53,28
26 Simon Harden FK Boken 00:15:47 53,81
28 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:15:51 54,35
29 Albin Toll OK Njudung 00:15:52 54,48
31 Martin Lamm Frölunda OL 00:15:59 55,42
32 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:16:03 55,95
32 Edvin Johnsson Svaide Roma SOK 00:16:03 55,95
34 William Nilsson Nyköpings OK 00:16:07 56,49
34 Victor Hansson Jönköpings OK 00:16:07 56,49
36 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:17 57,83
37 Axel Blom Frölunda OL 00:16:20 58,23
37 Oscar Modig FK Göingarna 00:16:20 58,23
39 Albin Rieem Lindgren Visborgs OK 00:16:27 59,16
40 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:16:28 59,30
41 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:16:29 59,43
41 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:16:29 59,43
43 Marcus Carlsson IF Hagen 00:16:31 59,70
44 Filip Möller OK Södertörn 00:16:35 60,24
45 Petter Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:16:38 60,64
46 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:16:39 60,77
46 Casper Hedar OK Tor 00:16:39 60,77
46 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:16:39 60,77
49 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:16:44 61,44
50 Oskar Nyman OK Tyr 00:16:47 61,84
50 Simon Giselsson Ronneby OK 00:16:47 61,84
52 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:16:53 62,64
53 Axel Junegard Tullinge SK 00:17:17 65,86
53 Simon Freyland SOK Aneby 00:17:17 65,86
55 Måns Persson Andrarums IF 00:17:19 66,12
55 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:17:19 66,12
57 Lucas Granberg OK Kåre 00:17:21 66,39
58 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:17:22 66,53
59 Gustav Östensson OK Tranan 00:17:31 67,73
60 Algot Najvik FK Göingarna 00:17:36 68,40
61 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:17:54 70,81
62 Gustav Perman Kils OK 00:18:06 72,41
63 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:07 72,55
64 Martin Danielsson OK Kåre 00:18:10 72,95
65 Gustav Åman OK Vilse 87 00:18:12 73,22
66 Axel Thunell Lessebo OK 00:18:17 73,89
67 Olle Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:18:18 74,02
68 Anton Karlsson Mariestads FK 00:18:19 74,15
69 Samuel Norén OK Enen 00:18:30 75,63
70 Melker Elofsson OK Njudung 00:18:31 75,76
71 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:18:36 76,43
72 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:18:41 77,10
72 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:18:41 77,10
72 Klas Johansson OK Tranan 00:18:41 77,10
75 Hugo Setthagen OK Tranan 00:18:42 77,23
76 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:18:58 79,37
77 Joel Hellman Sjövalla FK 00:19:06 80,44
78 Anton Hansson OK Djerf 00:19:07 80,58
79 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:19:18 82,05
79 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:19:18 82,05
81 Oscar Kjellsson Falkenbergs OK 00:19:19 82,18
81 Martin Gruvesäter Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:19 82,18
83 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:19:27 83,25
84 Karl Olsson IFK Göteborg 00:19:32 83,92
85 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:19:33 84,06
86 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:19:34 84,19
86 Aron Thorén Ronneby OK 00:19:34 84,19
88 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 00:19:39 84,86
89 Lucas Laagen Lidköpings VSK 00:19:44 85,53
90 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:19:55 87,00
91 Alfred Ander Istrums SK 00:19:57 87,27
92 Edvin Schiller OK Njudung 00:20:00 87,67
93 Frank Sandgren OK Klyftamo 00:20:01 87,80
94 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:20:04 88,21
95 Erik Lund Stenungsunds OK 00:20:05 88,34
96 Johan Holmberg IF Hagen 00:20:13 89,41
97 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:20:14 89,54
98 Hugo Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:16 89,81
99 John Granath Svärdsjö SOK 00:20:17 89,95
100 Fabian Lundell Hestra IF 00:20:18 90,08
101 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:20:23 90,75
102 Alvin Martinsson Grbic Mölndal Outdoor IF 00:20:38 92,76
103 Olle Elfström OK Orinto 00:20:39 92,89
104 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:20:56 95,17
105 Teodor Danielsson Istrums SK 00:21:12 97,31
105 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:21:12 97,31
107 Leo Ånestrand IFK Göteborg 00:21:13 97,44
108 Adrian Skobe Kalmar OK 00:21:31 99,85
109 Viktor LeClaire FK Herkules 00:21:35 100,39
110 Daniel Glimtén OK Löftan 00:21:37 100,65
111 Albin Hjertström FK Friskus-Varberg 00:21:57 103,33
111 Per Hedman IF Hagen 00:21:57 103,33
113 Petter Jonsson Sävedalens AIK 00:22:05 104,40
114 Oskar Källman OK Hällen 00:22:10 105,07
115 Alvin Ånestrand IFK Göteborg 00:22:29 107,61
116 Mattis Abrahamsson Markbygdens OK 00:22:38 108,82
117 Adam Olsson Sjövalla FK 00:22:41 109,22
118 Simon Björnehäll OK Gränsen 00:22:43 109,49
118 Gustav Graas Domnarvets GOIF 00:22:43 109,49
120 Axel Ljungkvist Ärla IF 00:23:07 112,70
121 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:23:17 114,04
122 Hugo Almqvist IK Hakarpspojkarna 00:23:30 115,78
122 Alexander Mayer IF Rigor 00:23:30 115,78
124 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:23:40 117,11
125 Gabriel Blad OK Kullingshof 00:23:56 119,26
126 Samuel Håkansson Ronneby OK 00:24:07 120,73
127 Fabian Andersson Andrarums IF 00:24:12 121,40
128 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:16 121,93
129 Hampus Fyhr SOK Aneby 00:24:18 122,20
130 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:24:40 125,14
131 Elliot Larson Sävedalens AIK 00:25:16 129,96
132 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:25:21 130,63
133 Joel Andersson Mariestads FK 00:25:27 131,43
134 Benjamin Pauli Istrums SK 00:25:34 132,37
135 Edvin Nilsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:36 132,64
136 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:25:49 134,38
137 Martin Linden OK Landehof 00:26:07 136,79
138 Elvis Hammarklo Sjövalla FK 00:26:12 137,46
139 Fabian Kellersson Andrarums IF 00:26:24 139,06
140 Emil Berg Garda IK 00:26:26 139,33
141 Clas Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 00:26:43 141,61
142 Niklas Gudinge Svaide Roma SOK 00:27:07 144,82
143 Timothy Nilsson Sävedalens AIK 00:27:10 145,22
144 Isak Snälls IK Hakarpspojkarna 00:27:13 145,62
145 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:17 146,16
146 Oscar Ehrnborn Andrarums IF 00:27:19 146,42
147 Markus Delin Ryda SK 00:27:33 148,30
148 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 00:28:07 152,85
149 Axel Eriksson OK Löftan 00:29:03 160,34
150 Samuel Björkeström Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:19 162,48
151 Martin Eriksson Frölunda OL 00:31:23 179,08
152 Filip Brodén Leksands OK 00:31:24 179,21
153 Olle Bonnedahl Kalmar OK 00:31:25 179,35
154 Hampus Gustavsson Kalmar OK 00:32:01 184,16
154 Emil Winbo Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:01 184,16
156 Erik Hermansson Uddevalla OK 00:32:17 186,31
157 Emil Nilsson Andrarums IF 00:33:25 195,41
158 John Örman Kalmar OK 00:33:48 198,48
159 Olof Knutsson OK Kullingshof 00:34:00 200,09
160 John Persson Fjärås AIK 00:36:53 223,24
161 Simon Wester OK Djerf 00:37:04 224,71
162 Julius Puke Ystads OK 00:37:25 227,53
163 Victor Sundwall OK Löftan 00:39:24 243,45
164 Marcus Fransson Ronneby OK 00:39:54 247,47
165 Robin Düring Mullsjö SOK 00:41:26 259,78
166 Alexander Karlsson OK Djerf 00:47:58 300,00
167 Oliwer Molin Degerfors OK 00:49:09 300,00
168 Daniel Andersson Fjärås AIK 00:51:57 300,00
Gustav Bohman OK Orinto
Alfred Tengroth Ryda SK
August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK
Oskar Carlsson Kvillebyns SK
Axel Hermansson Kungälvs OK
Isac Ericsson Växjö OK
Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK
Nils Hammar FK Herkules
Noel Waldenfjord Järfälla OK
Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK
William Lundstedt Mullsjö SOK

Annonser