Svenska Orienteringsförbundet

O-Event E3 - ZOOrientering - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:09:20 43,50
2 Emma Ling Jönköpings OK 00:09:42 47,50
3 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:10:15 53,49
4 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:10:28 55,86
5 Nora Holmgård Kils OK 00:10:34 56,95
5 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:10:34 56,95
7 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:11:00 61,67
8 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:11:01 61,85
9 Klara Andersson OK Orion 00:11:05 62,58
10 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:11:08 63,13
11 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:11:10 63,49
12 Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:11:13 64,03
13 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:11:17 64,76
14 Rebecca Harden FK Boken 00:11:20 65,31
15 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:11:21 65,49
16 Amanda Karmetun OK Njudung 00:11:25 66,22
17 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:11:35 68,03
18 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:11:53 71,30
19 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:11:57 72,03
20 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:12:05 73,48
21 Maria Logren Sjövalla FK 00:12:07 73,85
22 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:12:10 74,39
23 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:12:12 74,76
24 Unni Granfors IF Rigor 00:12:13 74,94
25 Hanna Sunnegårdh Ring Ronneby OK 00:12:22 76,57
26 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:12:23 76,76
26 Elsa Karlsson OK Landehof 00:12:23 76,76
28 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:12:25 77,12
29 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:12:27 77,48
30 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:12:35 78,94
31 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:12:38 79,48
32 Olivia Asp IFK Göteborg 00:12:40 79,84
33 Diana Skogastierna Anderstorps OK 00:12:43 80,39
34 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:12:50 81,66
35 Linnea Lundh OK Kolmården 00:12:54 82,39
36 Ylva Johansson OK Djerf 00:12:56 82,75
37 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:12:58 83,12
38 Erica Bogren IF Hagen 00:13:03 84,02
39 Emilia Karlsson Långhundra IF 00:13:05 84,39
41 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:19 86,93
42 Irma Svensson OK Klyftamo 00:13:22 87,48
43 Julia Funke Leksands OK 00:13:25 88,02
44 Emely Weihart OK Orinto 00:13:26 88,20
45 Tove Ringi OK Kåre 00:13:27 88,39
46 Elin Jennerstrand OK Njudung 00:13:30 88,93
46 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:13:30 88,93
46 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:13:30 88,93
49 Ebba Rosander SOK Aneby 00:13:31 89,11
50 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:13:33 89,48
51 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 00:13:47 92,02
52 Frida Johansson OK Skärmen 00:13:51 92,75
53 Sofia Rask Kungälvs OK 00:14:00 94,38
54 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:14:10 96,20
55 Agnes Weiss Långhundra IF 00:14:11 96,38
56 Clara Johansson OK Skärmen 00:14:12 96,56
57 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:14:20 98,02
58 Majken Folkestad Anderstorps OK 00:14:21 98,20
59 Matilda Ahlström Istrums SK 00:14:22 98,38
60 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:14:37 101,11
61 Mathilda Westlund Jönköpings OK 00:14:41 101,83
62 Sofia Elverlind OK Tranan 00:14:43 102,20
63 Elvira Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:14:49 103,29
63 Elna Olsson Ulricehamns OK 00:14:49 103,29
65 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:14:51 103,65
66 Tilda M-Henningsson IK Trenne Ullared 00:14:56 104,56
68 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:15:02 105,65
68 Rebecka Westlund Kils OK 00:15:02 105,65
70 Alva Wallin IK Trenne Ullared 00:15:04 106,01
71 Katharina Ott OK Gränsen 00:15:06 106,38
72 Lisa Järling SOK Träff 00:15:07 106,56
73 Agnes Ljungkvist Ärla IF 00:15:12 107,47
74 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:15:13 107,65
75 Malin Kindbom IF Hagen 00:15:17 108,37
76 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:15:18 108,56
77 Elin Johansson Gudhems IF 00:15:21 109,10
78 Emma Wahlström OK Djerf 00:15:23 109,47
79 Agnes Bohlin IFK Göteborg 00:15:28 110,37
80 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:15:32 111,10
81 Matilda Borglund IK Omega 00:15:50 114,37
82 Moa Steneborg OK Orinto 00:15:51 114,55
83 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 00:15:59 116,01
84 Isabella Hall Mölndal Outdoor IF 00:16:05 117,10
84 Linnea Sjöström Ärla IF 00:16:05 117,10
86 Elin Nilsson Andrarums IF 00:16:08 117,64
87 Ellen Johansson Burseryds IF 00:16:24 120,55
89 Tove den Braver OK Gränsen 00:16:29 121,46
90 Alva Carlberg Ulricehamns OK 00:16:44 124,18
91 Wilma Ivarsson Ryda SK 00:16:47 124,73
92 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:16:51 125,46
92 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:16:51 125,46
94 Rebecka Mignander Lidköpings VSK 00:17:05 128,00
95 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:17:09 128,73
95 Hanna Roth Linköpings OK 00:17:09 128,73
97 Ebba Konradsson IK Omega 00:17:15 129,82
98 My Welander Surahammars SOK 00:17:18 130,36
99 Vera Carlsson OK Hällen 00:17:21 130,91
100 Ida Hallin Surahammars SOK 00:17:29 132,36
101 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:17:31 132,73
102 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:17:46 135,45
103 Emine Bidegård IFK Göteborg 00:17:47 135,63
103 Johanna Svensson OK Löftan 00:17:47 135,63
105 Klara Nordström Kils OK 00:17:50 136,18
106 Ida Südhoff Brattås CK 00:18:00 138,00
107 Ellinor Livh OK Gränsen 00:18:35 144,36
107 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:18:35 144,36
107 Johanna Almyren Falköpings AIK OK 00:18:35 144,36
110 Selma Eriksson OK Djerf 00:18:38 144,90
111 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:19:03 149,44
112 Elsa Ericsson Lunds OK 00:19:05 149,81
113 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:19:06 149,99
114 Emma Olsson OK Gränsen 00:19:08 150,35
115 Linn Risto OK Linné 00:19:15 151,62
116 Disa Rangert Kungälvs OK 00:19:17 151,99
117 Frida Mattsson OK Kullingshof 00:19:28 153,99
118 Alina Johnsson Lerums SOK 00:19:29 154,17
119 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:19:30 154,35
119 Elsa Wallenius OK Skogsstjärnan 00:19:30 154,35
121 Emilia Kraft IK Uven 00:19:31 154,53
122 Anna Rettig Tibro OK 00:19:34 155,08
123 Ella Söderbergh IFK Göteborg 00:19:43 156,71
124 Emma Lugne Kils OK 00:19:52 158,35
125 Ida Johansson Främmestads IK 00:19:55 158,89
126 Josephine Caron Sjövalla FK 00:20:15 162,53
127 Rebecka Uhlin Stenholdt FK Herkules 00:20:42 167,43
128 Simone Stennabb IK Gandvik 00:20:56 169,98
129 Meja Hansson Emmaboda Verda OK 00:21:12 172,89
130 Linnea Danielsson Västerbergslagens OL 00:21:13 173,07
131 Josefin Löfstedt FK Herkules 00:21:21 174,52
132 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:21:32 176,52
133 Elsa Ryberg Mölndal Outdoor IF 00:22:46 189,97
134 Signe Hjellström Gotlands Bro OK 00:22:47 190,15
135 Fredrika Kindlund FK Finn 00:22:53 191,24
136 Ella Ingström Bottnaryds IF 00:22:57 191,97
137 Ida Kilnäs Sjövalla FK 00:23:03 193,06
138 Julia Arvidsson IF Rigor 00:24:31 209,05
139 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:24:33 209,41
139 Klara Lemurell Sjövalla FK 00:24:33 209,41
141 Dea Sundmark IK Gandvik 00:25:37 221,04
142 Sanna Lingsten Mölndal Outdoor IF 00:26:35 231,58
143 Fredrika Ulfvensköld Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:38 243,03
144 Hanna Wallin Svaide Roma SOK 00:28:00 247,03
145 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:28:15 249,75
146 Sofia Lönnberg Kungälvs OK 00:28:22 251,03
147 Wilma Hagman Fjärås AIK 00:28:42 254,66
148 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:30:16 271,74
149 Karin Brorson OK Nackhe 00:30:31 274,47
150 Kristina Bohman OK Orinto 00:30:34 275,01
151 Stella Sandelin Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:42 298,27
152 Ebba Edensvärd Vänersborgs SK 00:38:36 300,00
Elsa Jonsson Lidköpings VSK
Isabella Joons Leksands OK
Elvira Skarstedt Tenhults SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr