Svenska Orienteringsförbundet

O-Event E3 - ZOOrientering - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:19:08 15,40
2 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:19:22 16,47
3 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:19:30 17,09
4 Daniel Brohede OK Älgen 00:19:44 18,17
5 Magnus Larsson OK Dacke 00:20:03 19,63
6 Sören Sturesson Lerums SOK 00:20:11 20,24
7 Stefan Graad IF Rigor 00:20:14 20,47
8 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:20:26 21,40
9 Martin Boberg IF Rigor 00:20:36 22,17
10 Magnus Hansson OK Löftan 00:20:47 23,01
11 David Olsson OK Skogsstjärnan 00:21:01 24,09
12 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:21:07 24,55
13 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:21:12 24,94
14 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:21:17 25,32
15 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:21:22 25,71
16 Erik Aderstedt Kungälvs OK 00:21:27 26,09
17 Tommy Jonsson Sävedalens AIK 00:21:32 26,48
18 Urban Ljungberg Degerfors OK 00:21:41 27,17
19 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:21:50 27,86
20 Klas Grönqvist Jönköpings OK 00:21:54 28,17
20 Heide Persson Andrarums IF 00:21:54 28,17
22 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:21:57 28,40
23 Björn Groth Kungälvs OK 00:22:21 30,25
24 Henrik Modig FK Göingarna 00:22:28 30,78
25 Martin Svensson IF Rigor 00:22:32 31,09
26 Hans Larsson Eds SK 00:22:35 31,32
27 Anders Ling Jönköpings OK 00:22:59 33,17
29 Ulf Johansson OK Gisle 00:23:30 35,55
30 Ulf Mellerdal Kils OK 00:23:32 35,71
31 Per Brattberg OK Landehof 00:23:35 35,94
32 Anders Lövgärd OK Alehof 00:23:36 36,02
33 Joakim Karmetun OK Njudung 00:23:37 36,09
34 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:23:42 36,48
35 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:23:47 36,86
36 Magnus Nilsson Andrarums IF 00:23:49 37,02
37 Anders Ryberg Mölndal Outdoor IF 00:23:53 37,32
38 Erik Lauri FK Herkules 00:24:18 39,25
39 Thomas Karlsson OK Landehof 00:24:19 39,32
40 Brett Weihart OK Orinto 00:24:20 39,40
41 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:24:25 39,79
42 Björn Karlsson OK Orinto 00:24:41 41,02
43 Pär Svensson I 15 IF 00:24:43 41,17
44 Mats Hermansson Kungälvs OK 00:24:44 41,25
45 Conny Erixon OK Kullingshof 00:24:53 41,94
46 Peter Westlund Jönköpings OK 00:24:59 42,40
47 Peter Asp IFK Göteborg 00:25:06 42,94
47 Joakim Karlsson Kvillebyns SK 00:25:06 42,94
49 Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 00:25:07 43,02
50 Martin Karlsson Kungälvs OK 00:25:10 43,25
51 Fredrik Brorson OK Nackhe 00:25:42 45,71
52 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:25:47 46,09
53 Ola Häggström Andrarums IF 00:25:48 46,17
54 Martin Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:25:55 46,71
55 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 00:25:56 46,79
56 Odd Wallander Brattås CK 00:25:57 46,86
57 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:25:58 46,94
58 Daniel Almyren Falköpings AIK OK 00:26:00 47,09
59 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:26:23 48,86
60 Mikael Nilsson OK Löftan 00:26:24 48,94
61 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:26:51 51,02
62 Jörgen Nilsson FK Åsen 00:26:56 51,40
62 Fredrik Davidson Göteborg-Majorna OK 00:26:56 51,40
64 Magnus Fogel IK Uven 00:27:10 52,48
65 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:27:30 54,02
66 Per Erlandsson Vimmerby OK 00:27:33 54,25
67 Johan Eriksson OK Hällen 00:27:48 55,40
68 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:27:50 55,56
69 Mikael Svärd Oskarströms OK 00:28:02 56,48
70 Hans Hellichius Andrarums IF 00:28:06 56,79
71 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:28:20 57,87
72 Jerker Andersson OK Tyr 00:28:23 58,10
73 Roger Norberg OK Hällen 00:28:51 60,25
74 Mathias Fredrixon OK Skogshjortarna 00:29:11 61,79
75 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:29:18 62,33
76 Henrik Johansson OK Löftan 00:29:30 63,25
77 Michael Nilsson Andrarums IF 00:30:03 65,79
77 Peter Sillberg Mölndal Outdoor IF 00:30:03 65,79
80 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 00:32:32 77,25
81 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 00:33:28 81,56
82 Peter Carlberg Kils OK 00:33:59 83,95
83 Peter Lindqvist FK Herkules 00:34:41 87,18
84 Anders Sundelin OK Orion 00:35:55 92,87
85 Erik Backlund Trollhättans SOK 00:36:55 97,49
86 Göran Klemming OK Stigen 00:37:15 99,03
87 Jonny Lindén OK Bävern 00:38:17 103,80
88 Ulf Rask Kungälvs OK 00:38:34 105,11
89 Peter Stenholdt FK Herkules 00:39:15 108,26
Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb
Christer Nord Oskarströms OK
Håkan Rundqvist OK Nackhe
Johan Granfors IF Rigor
Magnus Ericsson Växjö OK
Jonas Olsson OK Roxen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF