Swedish Orienteering Federation

Novembertävlingarna, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:29:42 7.11
2 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 00:29:48 7.38
3 Søren Schwartz IFK Göteborg 00:30:08 8.28
4 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:30:19 8.78
5 Simon Imark Tullinge SK 00:31:38 12.34
6 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:32:26 14.50
7 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:32:58 15.94
8 Alexander Hansen Söders-Tyresö 00:34:01 18.77
9 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:34:33 20.22
10 Olle Carlsson Söders-Tyresö 00:35:24 22.51
11 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:35:35 23.01
12 Love Berzell OK Ravinen 00:37:02 26.93
13 Arvid Våg Lerums SOK 00:37:29 28.14
14 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:38:30 30.89
15 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:38:51 31.83
16 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:39:01 32.28
17 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:39:25 33.37
18 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:39:33 33.73
19 Johan Lindbom Hellas Orientering 00:39:48 34.40
20 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:41:48 39.80
21 Mattias Ågren Centrum OK 00:42:33 41.83
22 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:42:37 42.01
23 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:42:59 43.00
24 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 00:43:34 44.58
25 Peter Larsson Centrum OK 00:44:06 46.02
26 Christian Pettersson Centrum OK 00:44:33 47.24
27 Stuart Fell Centrum OK 00:44:47 47.87
28 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:45:06 48.72
29 Ulrik Magnusson Halmstad OK 00:45:37 50.12
30 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:46:09 51.56
31 Fredric Johansson Snättringe SK 00:48:06 56.83
32 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:48:24 57.64
33 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:51:43 66.60
34 Henrik Lundgren Centrum OK 00:53:11 70.56
35 Niklas Reinholdsson IF Thor 00:56:18 78.98
36 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:56:51 80.47
37 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:59:24 87.36
38 Joakim Olsson Väsby OK 00:59:26 87.45
39 Anders Lindgren Långhundra IF 01:00:24 90.06
40 Henrik Hellborg Centrum OK 01:15:44 131.49
41 Johnny Rahlén OK Ravinen 01:17:55 137.39
Mattias Hovmöller Söders-Tyresö
Joakim Almtorp Långhundra IF

Advertisements

Bagheera