Swedish Orienteering Federation

Nyköpingsorienteringen - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:26:56 33.22
1 Johan Langerak Järfälla OK 00:26:56 33.22
3 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:27:33 35.65
4 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:28:40 40.06
5 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:28:44 40.32
6 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:28:58 41.25
8 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:30:12 46.11
9 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:31:18 50.46
10 Linus Lundberg OK Bävern 00:33:02 57.30
11 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:33:45 60.13
12 Karl Lundin Katrineholms OK 00:34:08 61.64
13 Isak Anängen Nyköpings OK 00:34:15 62.10
15 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:49 64.34
16 Max Hoppe Waxholms OK 00:34:50 64.41
17 Casper Hedar OK Tor 00:34:56 64.80
18 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:35:26 66.78
19 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:36:32 71.12
20 Albin Falk Nyköpings OK 00:36:49 72.24
21 Anton Silier Järfälla OK 00:38:16 77.96
22 Albin Forsberg Långhundra IF 00:39:06 81.25
23 Alfred Längheim Tullinge SK 00:39:48 84.01
24 Leo Johansson OK Kolmården 00:40:30 86.78
26 Kalle Sjöström Västerås SOK 00:40:47 87.90
27 Linus Albinsson Järfälla OK 00:42:23 94.21
28 Anton Segerman IF Thor 00:42:27 94.48
29 Mattis Persson Eksjö SOK 00:42:30 94.67
30 Niklas Svensson Järfälla OK 00:42:58 96.52
31 Anton Hänström Täby OK 00:43:10 97.31
32 Melker Lundin Katrineholms OK 00:45:06 104.94
33 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:45:23 106.06
34 Jakob Nau Haninge SOK 00:45:37 106.98
35 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:45:54 108.10
36 Samuel Lindén Attunda OK 00:46:59 112.37
37 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:47:27 114.22
39 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:48:51 119.74
40 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:49:48 123.49
41 Erik Johnsson OK Kolmården 00:51:29 130.14
42 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:54:58 143.89
43 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:55:55 147.64
44 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:56:29 149.88
45 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:01:03 167.91
46 Emil Sone Attunda OK 01:01:04 167.97
47 Johannes Bladh Tullinge SK 01:01:08 168.24
48 Nils Westlund Trosabygdens OK 01:02:19 172.91
49 Malte Eveborn OK Roxen 01:04:01 179.62
50 Jonas Musslinder Nyköpings OK 01:07:26 193.11
51 Ola Eklund Katrineholms OK 01:15:36 225.35
52 Anton Börjesson OK Måsen 01:16:25 228.57
53 Isak Södersten Järfälla OK 01:19:45 241.73
54 Simon Svahn Eksjö SOK 01:24:18 259.70
55 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:36:23 300.00
56 Edvin Ogeborg Järla Orientering 02:10:17 300.00
Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby

Advertisements

Bagheera