Svenska Orienteringsförbundet

Gotland 3-dagars Etapp 1, medel - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Troeng OK Linné 00:28:41 -0,24
3 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:31:41 7,40
4 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 00:31:58 8,12
5 Daniel Roos Attunda OK 00:32:04 8,38
6 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:32:10 8,63
7 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:20 9,05
8 Rassmus Andersson OK Linné 00:33:03 10,88
9 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 00:33:13 11,30
10 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:33:33 12,15
11 Henrik Persson Tullinge SK 00:33:42 12,53
12 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:33:52 12,96
13 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:34:02 13,38
14 Erik Martinsson Linköpings OK 00:34:12 13,81
15 Kalle Bergman OK Ravinen 00:34:32 14,66
16 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:34:58 15,76
17 Erik Pettersson OK Linné 00:35:34 17,29
18 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:35:38 17,46
19 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:36:18 19,15
20 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:36:25 19,45
21 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:37:03 21,06
22 Alexander Hansen Söders-Tyresö 00:37:08 21,27
23 Björn Normark Tullinge SK 00:37:31 22,25
24 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:37:46 22,89
25 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:37:47 22,93
26 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:38:08 23,82
27 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:38:34 24,92
28 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 00:38:47 25,47
29 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 00:38:53 25,73
30 Johan Kärrström Tullinge SK 00:39:31 27,34
31 erik johansson OK Tranan 00:39:59 28,53
32 Mattias Johansson IFK Mora OK 00:40:39 30,23
33 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:40:42 30,35
34 Greger Tysk Leksands OK 00:40:52 30,78
35 Elias Ögren Stora Tuna OK 00:41:34 32,56
36 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:41:43 32,94
37 Mikael Axin Hagaby GOIF 00:42:03 33,79
38 Börje Pauler Skogslöparna 00:42:40 35,36
39 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:42:50 35,79
40 Mathias Jansson Hagaby GOIF 00:44:33 40,16
41 Linus Backlund OK Södertörn 00:47:58 48,85
42 Martin Lindskog OK Ravinen 00:53:51 63,83
43 Jonas Karlsson Tullinge SK 00:54:57 66,63
44 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:55:35 68,24
45 Holger Kohr Centrum OK 00:57:53 74,10
46 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:58:55 76,73
47 Rikard Pentonen IFK Göteborg 01:02:52 86,79
48 Albin Andersson OK Ravinen 01:03:24 88,14
49 Olle Karlsson Söders-Tyresö 01:07:59 99,81
Patrik Martner IFK Göteborg

Annonser

Bagheera